bhp temperatura

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu bhp temperatura. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące bhp temperatura.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Pracodawca nie dba o pracownika w czasie upałów? Grozi mu do 30 tys. zł kary

  Pracodawca nie dba o pracownika w czasie upałów? Grozi mu do 30 tys. zł kary

  Pracodawcy mają obowiązek zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy. W związku z tym w trakcie upałów powinni swoim podwładnym zagwarantować m.in. dostęp do zimnych napojów. Jeżeli pracodawca nie wypełni swoich obowiązków, grozi mu kara w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

  czytaj więcej

 • Perfekcyjna technika cięcia

  Perfekcyjna technika cięcia

  Nie sposób mówić o bezpieczeństwie i higienie pracy nie wspominając o całej gamie narzędzi tnących. Pracują one przecież w najbliższym otoczeniu ciała ludzkiego, zwłaszcza dłoni. Zatem ważne, by wybierać tylko te profesjonalne, zapewniające maksymalną ochronę, funkcjonalność oraz gwarantujące długą żywotność użytkowania.

  czytaj więcej

 • Co pracodawca musi zapewnić pracownikom w czasie zimy

  Co pracodawca musi zapewnić pracownikom w czasie zimy

  Pracownicy wymagają specjalnego traktowania przez szefa w trudnym czasie śnieżyc i mrozów. Mają prawo do opieki i przywilejów ze strony pracodawcy ułatwiających im przetrwanie zimy w pracy.

  czytaj więcej

 • Zimą szef musi zadbać o pracowników

  Zimą szef musi zadbać o pracowników

  Pan Mariusz pracuje na budowie. – Ponieważ zima jest łagodna, prace wciąż trwają. Jednak temperatury są niskie i zastanawiam się, czy pracodawca nie powinien zapewnić nam czegoś ciepłego do picia. Czy zależy to wyłącznie od dobrej woli szefa – zastanawia się czytelnik

  czytaj więcej

 • Kto powinien dokonać pomiarów czynników szkodliwych w hali magazynowej

  Kto powinien dokonać pomiarów czynników szkodliwych w hali magazynowej

  Ostatnio w jednej z hal magazynowych, w której pracują nasi pracownicy, ustawiono kartony na paletach z oryginalnie zapakowanymi substancjami chemicznymi. Nie są to nasze substancje, ponieważ tylko wynajmujemy powierzchnię magazynową innej firmie. Pracownicy, którzy pracują w tej hali, skarżą się na uciążliwy (dość specyficzny, cytrynowy) zapach, a także kaszel po kilku godzinach przebywania w hali. Czy pracownicy mogą pracować w takich warunkach?

  czytaj więcej

 • Odpowiednia temperatura, przestrzeń i napoje: 6 obowiązków pracodawcy w miejscu pracy

  Odpowiednia temperatura, przestrzeń i napoje: 6 obowiązków pracodawcy w miejscu pracy

  Odpowiednie przygotowanie pomieszczeń i stanowisk pracy, wydanie odzieży i obuwia roboczego oraz zapewnienie wody lub innych napojów - takie między innymi obowiązki spoczywają na pracodawcy w związku z organizacją miejsc pracy podwładnych.

  czytaj więcej

 • Toksyczne miejsca pracy. Wiele polskich firm to poligony czołgania pracowników

  Toksyczne miejsca pracy. Wiele polskich firm to poligony czołgania pracowników

  Niebieska karta ma pomóc walczyć z przemocą w rodzinie. Na rynku pracy doszło do takiego zdziczenia, że najwyższa pora, by takie karty wprowadzić w firmach.

  czytaj więcej

 • W jakiej minimalnej temperaturze można pracować na zewnątrz

  W jakiej minimalnej temperaturze można pracować na zewnątrz

  Przepisy mówią o temperaturze w pomieszczeniu, a czy jest jakiś przepis mówiący o minimalnej temperaturze na zewnątrz i ewentualnym maksymalnym czasie pracy w takich warunkach? Chodzi o pracę fizyczną.

  czytaj więcej

 • 7 najważniejszych rzeczy, jakie musi zapewnić pracodawca

  7 najważniejszych rzeczy, jakie musi zapewnić pracodawca

  Poza wypłatą wynagrodzenia pracodawca ma wobec pracownika szereg innych obowiązków, w tym pomaganie mu w podnoszeniu kwalifikacji i zapewnienie odpowiednich warunków w miejscu pracy.

  czytaj więcej

 • Ochrona pracownika w Polsce: 5 przypadków, kiedy prawo gwarantuje specjalne przywileje

  Ochrona pracownika w Polsce: 5 przypadków, kiedy prawo gwarantuje specjalne przywileje

  Prawa pracownika są chronione przez kodeks pracy, który zabrania zwalniać określone grupy zatrudnionych, a innym gwarantuje niezbędne środki finansowe w razie choroby czy przekroczenia określonego wieku.

  czytaj więcej

 • Maszyny nie powinny mieć ostrych krawędzi

  Maszyny nie powinny mieć ostrych krawędzi

  Zraniłem się o krawędź źle naprawionej maszyny. Dyrektor stwierdził, że to moja wina, bo miałem podwinięte (nie mylić z podciągniętymi) rękawy w koszuli. Powiedział, że po szkoleniu bhp powinienem wiedzieć, że to zabronione. Wyjaśniłem, że na szkoleniu nie było mowy o zakazie podwijania rękawów, co jest standardem w naszych halach z racji panujących w nich wysokich temperatur, tym bardziej że często pracownicy pracują w prywatnych koszulkach, na co kierownik ani dyrektor też nie reagują. Na szkoleniu powiedziano nam tyle, że mamy być ubrani schludnie, bez zwisających swobodnie elementów. Czy dyrektor ma rację?

  czytaj więcej

 • Podczas upałów pracodawcy muszą zadbać o pracowników

  Podczas upałów pracodawcy muszą zadbać o pracowników

  Do Polski napłynęły gorące zwrotnikowe masy powietrza i upały będą nam towarzyszyć przez najbliższe dni. To zaś oznacza, że musimy o siebie szczególnie zadbać. Także pracodawcy mają obowiązek chronić swoich pracowników - przypomina Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy.

  czytaj więcej

 • Upały najlepiej przetrwać w pracy?

  Upały najlepiej przetrwać w pracy?

  Za oknem temperatury przekraczają 30 stopni. To znak, że jesteśmy w środku lata i mamy do czynienia z najgorętszym okresem roku. W takich okolicznościach praca może stać się zdwojonym wyzwaniem, ale również miejscem schronienia przed upałem. W tych dniach zarówno Polacy jak i Europejczycy mają specjalne prawa. Włosi, Grecy czy Hiszpanie korzystają ze sjesty, a polscy pracownicy powinni mieć zapewniony dostęp do napojów, klimatyzacji lub wentylatorów. Brak organizacji tych warunków może dla pracujących skutkować utratą zdrowia, a dla firm będzie się wiązać z karami finansowymi i odpowiedzialnością przed sądem.

  czytaj więcej

 • Niełatwo ograniczyć pracę w upały. Jaka musi być temperatura, aby pracownik mógł przerwać pracę?

  Niełatwo ograniczyć pracę w upały. Jaka musi być temperatura, aby pracownik mógł przerwać pracę?

  Przepisy nie określają maksymalnej temperatury, po przekroczeniu której można by odmówić świadczenia obowiązków. Jak podkreślają eksperci, byłoby to trudne do zrobienia, choć nie niemożliwe.

  czytaj więcej

 • 5 obowiązków pracodawcy, o których nie wiedziałeś

  5 obowiązków pracodawcy, o których nie wiedziałeś

  Oprócz odpowiedniej wypłaty wynagrodzenia czy zapewnienia higienicznych warunków pracy, firma musi miedzy innymi umożliwić podwładnym obchodzenie świąt religijnych, zagwarantować im żywność i napoje czy podjąć działania łagodzące monotonię w zakładzie pracy.

  czytaj więcej

 • Jak wentylować pomieszczenia dla pracowników

  Jak wentylować pomieszczenia dla pracowników

  W jaki sposób powinny być wentylowane pomieszczenia przeznaczone do pracy?

  czytaj więcej

 • Ekwiwalent za ubranie i dostęp do wody: 5 praw bhp pracownika w firmie

  Ekwiwalent za ubranie i dostęp do wody: 5 praw bhp pracownika w firmie

  Zgodnie z przepisami prawa pracy, pracodawca ma obowiązek chronić zdrowie i życie pracowników. W związku z tym pracownikowi przysługuje szereg uprawnień, pozwalających pracować mu w bezpiecznych i higienicznych warunkach, nie stwarzających zagrożenia dla zdrowia zatrudnionego.

  czytaj więcej

 • Poradnia kadrowa z 21 stycznia 2016

  Poradnia kadrowa z 21 stycznia 2016

  Poradnia kadrowa z 21 stycznia 2016 roku.

  czytaj więcej

 • Poradnia kadrowa z 11 lutrgo 2016 r.

  Poradnia kadrowa z 11 lutrgo 2016 r.

  Pracownik naszego zakładu (zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy) posiadał orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim z symbolem przyczyny niepełnosprawności 05-R wydane do 10 grudnia 2015 r. Po rozpatrzeniu wniosku pracownika powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności wydał nowe orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim z symbolami przyczyny niepełnosprawności 05-R/02-P. 21 grudnia 2015 r. pracownik przedstawił nowe orzeczenie. Czy przysługuje na niego podwyższone dofinansowanie z tytułu orzeczonej choroby psychicznej i od kiedy mamy prawo o nie wnioskować?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników