coaching

Coaching – proces doskonalenia kwalifikacji pod kierunkiem trenera przez nabywanie nowych umiejętności, korygowanie nieskutecznych zachowań.


 • Nasze dzieci to największe pierdoły na świecie? Hodujemy zombi, które nie wiedzą kim są

  Nasze dzieci to największe pierdoły na świecie? Hodujemy zombi, które nie wiedzą kim są

  Hodujemy zombi, które nie wiedzą, kim są i dokąd zmierzają. Żyją w tyranii optymizmu, przekonane, że mogą wszystko, że mają równe szanse, że wystarczy chcieć, by mieć. A nie potrafią poradzić sobie nawet z komarem, a co dopiero z krytyką czy wzięciem odpowiedzialności za innych

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorcy teraz sami zapłacą za naukę

  Przedsiębiorcy teraz sami zapłacą za naukę

  Z unijnym dofinansowaniem szkoleń dla firm miało być lepiej niż dotychczas, a okazało się, że nie ma go wcale. Kiedy będzie? Może za rok. Ile? 14 razy mniej niż w poprzedniej siedmiolatce!

  czytaj więcej

 • Dotacje unijne dla spółdzielni socjalnych 2014-2020

  Dotacje unijne dla spółdzielni socjalnych 2014-2020

  W perspektywie finansowej 2014-2020 przewidziano kolejny strumień bezzwrotnych dotacji dla zakładanych i istniejących spółdzielni socjalnych. Na jeden podmiot można uzyskać do 120 000 złotych, doradztwo, szkolenia i inne usługi oraz półroczne wsparcie finansowe (pomostówki)

  czytaj więcej

 • Zawsze trzeba zaczynać od zdefiniowania celów

  Zawsze trzeba zaczynać od zdefiniowania celów

  O potrzebie strategicznego planowania działań HR rozmawiają uczestnicy debaty w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

  czytaj więcej

 • Boom na dotacje na szkolenia pracowników po zniesieniu limitu wiekowego

  Boom na dotacje na szkolenia pracowników po zniesieniu limitu wiekowego

  Wnioski o dotacje na szkolenia pracowników pracodawcy mogą składać w urzędach pracy już od dwóch lat. W tym roku mamy istny boom po zdjęciu limitu wiekowego. Kryteria oceny wniosków są jednak ogólne i nieprecyzyjne. Zdaniem urzędników przepisy regulujące udzielanie dofinansowań wymagają zmiany.

  czytaj więcej

 • Studia podyplomowe trampoliną w karierze?

  Studia podyplomowe trampoliną w karierze?

  Studia podyplomowe to nie tylko inwestycja czasu, ale zazwyczaj także konkretnych pieniędzy, więc ich wybór powinien być dokładnie przemyślany. Jakie są korzyści ze zdobycia takiego wykształcenia i dlaczego nie tylko młodzi ludzie, ale także doświadczeni menadżerowie coraz częściej decydują się na taką ścieżkę rozwoju?

  czytaj więcej

 • Filozoficzny coaching uczelni: Szkoły wyższe mnożą kierunki o egzotycznych nazwach

  Filozoficzny coaching uczelni: Szkoły wyższe mnożą kierunki o egzotycznych nazwach

  Szkoły wyższe mnożą kierunki o egzotycznych nazwach. W tym roku do oferty dołączą m.in. wojskoznawstwo i agrochemia.

  czytaj więcej

 • Coaching a samodoskonalenie się

  Coaching a samodoskonalenie się

  Będąc pewnym swoich umiejętności i posiadając wysoką motywację, można realizować się zawodowo i prywatnie. Niektórzy ludzie posiadają naturalny instynkt rywalizacji, który napędza ich sukcesy na różnych płaszczyznach. Takie osoby świetnie nadają się do pracy jako certyfikowany Coach. Z jego usług może skorzystać każdy. Trener zachowań i podejmowania decyzji jest zawodem przyszłości.

  czytaj więcej

 • Schetyna: Jestem w opozycji. Będę knuł przeciw PiS [WYWIAD]

  Schetyna: Jestem w opozycji. Będę knuł przeciw PiS [WYWIAD]

  Nie ma związku pomiędzy Platformą a organizacją wizyt polskich urzędników w Katyniu. Tomasz Arabski nie był politykiem, tylko szefem KPRM. Jeśli będzie oczekiwał konkretnego wsparcia, na pewno nie zostaniemy obojętni. Nie rozumiem, po co robić problem w relacjach Platforma – Arabski – mówi Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej

  czytaj więcej

 • Alternatywna ścieżka dla programistów

  Alternatywna ścieżka dla programistów

  Polscy specjaliści są cenionymi pracownikami korporacji z branży IT nie tylko w kraju, ale i na świecie. Dla tych, którzy chcą spróbować sił w biznesie, są pieniądze na projekty rozwiązujące problemy społeczne i gospodarcze poprzez wykorzystanie technologii informatyczno-komunikacyjnych.

  czytaj więcej

 • Po jakie instrumenty finansowe mogą sięgnąć start-upy

  Po jakie instrumenty finansowe mogą sięgnąć start-upy

  Brak pieniędzy nie musi być przeszkodą, aby uruchomić innowacyjny i zaawansowany technologicznie biznes. Można w tej kwestii liczyć na wsparcie merytoryczne, administracyjne, a także pieniężne.

  czytaj więcej

 • Szahaj: Człowiek przedsiębiorstwo

  Szahaj: Człowiek przedsiębiorstwo

  Pewne idee i metafory niepostrzeżenie obejmują we władanie nasze umysły i zaczynają kierować naszym działaniem. Z czasem stają się dla nas tak oczywiste, że przestajemy zauważać ich sztuczność. Naturalizują się, tzn. zaczynają być postrzegane jako oczywistość i przybierają postać niewidocznego tła naszego myślenia. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy jakaś ideologia – pojmowana jako całościowy system postrzegania świata, oceniania i wyznaczania celów godnych realizacji – uzyskuje pozycję dominującą w obszarze przekonań danej wspólnoty.

  czytaj więcej

 • W poszukiwaniu nowych źródeł energii dla innowacji

  W poszukiwaniu nowych źródeł energii dla innowacji

  Innowacja, start-up – w myśl rządowych strategii i głosów niezależnych ekspertów te słowa mają (a przynajmniej powinny) określać przyszłość polskiej gospodarki. W przekuwaniu tej idei w fakty sporą rolę przewidziano dla dużych, pozostających pod kontrolą państwa firm

  czytaj więcej

 • Wiceprezes PGNiG: W tej branży są możliwości, żeby inwestować w najnowocześniejsze technologie

  Wiceprezes PGNiG: W tej branży są możliwości, żeby inwestować w najnowocześniejsze technologie

  Tutaj naprawdę są możliwości, żeby inwestować w najnowocześniejsze technologie - powiedział PAP wiceprezes PGNiG ds. rozwoju Łukasz Kroplewski. W latach 2017-2022 spółka zamierza zainwestować we współpracę ze start-upami aż 680 mln zł.

  czytaj więcej

 • Ludzie nie chcą coachingu od sądu. Formuły uzasadnienień przypominają realia XIX wieku

  Ludzie nie chcą coachingu od sądu. Formuły uzasadnienień przypominają realia XIX wieku

  Sądy muszą wejść w XXI w. Czy nam się to podoba, czy nie, formuły komunikowania się są dziś zupełnie inne niż kiedyś, podczas gdy uzasadnianie i argumentacja sądów przypominają niekiedy realia wieku XIX.

  czytaj więcej

 • Biznes z twarzą

  Biznes z twarzą

  Polski rynek wierzytelności z roku na rok notuje znaczne wzrosty i zaliczany jest do grona najbardziej rozwiniętych na terenie Europy. Z uwagi na to stał się atrakcyjnym obszarem działania dla czołowych graczy z branży, pozwala rozwijać ich know-how, zasięg działania, a przede wszystkim skłania do stosowania wysokich standardów w zakresie świadczonych usług czy kultury korporacyjnej.

  czytaj więcej

 • Nowa szansa dla programistów

  Nowa szansa dla programistów

  Informatycy nie mają dziś problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy w dużych korporacjach. A co z osobami, które nie chcą rezygnować z ciekawych wyzwań, ale wolą działać na własny rachunek? Odpowiedzią może być e-Pionier

  czytaj więcej

 • Rynek pracy, czyli prawie jak K2 zdobywane zimą

  Rynek pracy, czyli prawie jak K2 zdobywane zimą

  Pracodawcy muszą brać czynny udział w kształceniu pracowników. Tylko uzyskując przewagę w kompetencjach kapitału ludzkiego, Polska wygra wyścig, gdzie główną nagrodą są inwestycje.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników