cv pracownik budowlany

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cv pracownik budowlany. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cv pracownik budowlany.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rząd podsumuje pierwsze półrocze swojej działalności

  Rząd podsumuje pierwsze półrocze swojej działalności

  Na rozpoczętym we wtorek przed południem posiedzeniu Rady Ministrów zostanie przedstawione sprawozdanie z półrocza działalności rządu. Ponadto omówiony zostanie projekt ws. umów koncesji i propozycje zmian w ustawie o KSAP, a także program pomocy dla producentów mleka.

  czytaj więcej

 • Urzędnicy narażają naszą prywatność. Inspektoraty nadzoru budowlanego z oszczędności mają darmowe skrzynki mailowe

  Urzędnicy narażają naszą prywatność. Inspektoraty nadzoru budowlanego z oszczędności mają darmowe skrzynki mailowe

  Inspektoraty nadzoru budowlanego z oszczędności korzystają z darmowych skrzynek pocztowych

  czytaj więcej

 • Kulawy nadzór nad inwestycjami. Winni są urzędnicy i nieprecyzyjne przepisy

  Kulawy nadzór nad inwestycjami. Winni są urzędnicy i nieprecyzyjne przepisy

  Nieprawidłowości, dowolność postępowania, słabe kadry. To główne wnioski z raportu NIK dotyczącego budowy domów wielorodzinnych. Izba przyjrzała się działaniom urzędów odpowiedzialnym za wydawanie pozwoleń na budowę i pozwoleń na użytkowanie budynków wielorodzinnych w latach 2013–2015 (I półrocze). Kontrolą objęto sześć urzędów dużych miast (m.in. Warszawy, Krakowa i Poznania) oraz sześć powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego. Płynące z kontroli wnioski nie napawają optymizmem.

  czytaj więcej

 • Zawartość przesyłki sądowej trzeba sprawdzić

  Zawartość przesyłki sądowej trzeba sprawdzić

  Pełnomocnik spółki, który twierdzi, że nie doręczono mu wszystkich pism wymienionych na formularzu odbioru listu z sądu i których przyjęcie pokwitował, powinien to udowodnić. TEZA Podpisanie odbioru przesyłki oznacza nie tylko potwierdzenie, że została ona doręczona osobie upoważnionej do odbioru w dacie na formularzu wskazanej, ale także że zawartość przesyłki odpowiada tej, która została wskazana w formularzu potwierdzenia odbioru.

  czytaj więcej

 • Do 2020 roku rząd przeznaczy 6,5 mld zł na modernizację służb mundurowych

  Do 2020 roku rząd przeznaczy 6,5 mld zł na modernizację służb mundurowych

  Ponad 6,5 mld zł w ciągu czterech najbliższych lat trafi do policji, straży pożarnej i granicznej oraz Biura Ochrony Rządu - zakłada projekt ustawy o ustanowieniu programu modernizacji służb mundurowych w latach 2017-2020. Przygotowany przez MSWiA projekt trafił właśnie do konsultacji.

  czytaj więcej

 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Teatr Żydowski od czwartku zamknięty

  Teatr Żydowski od czwartku zamknięty

  Właściciel budynku, w którym mieści się stołeczny Teatr Żydowski, zapowiedział, że w czwartek zapieczętuje gmach. Tłumaczy to złym stanem technicznym budynku. Na 22 czerwca zapowiedziano rozmowy między właścicielem budynku a przedstawicielami miasta.

  czytaj więcej

 • Resort rozwoju proponuje pakiet blisko 100 ułatwień dla firm

  Resort rozwoju proponuje pakiet blisko 100 ułatwień dla firm

  Złagodzenie przepisów prawa pracy dla małych firm, przejęcie przez ZUS części obowiązków dokumentacyjnych, lżejsze kary administracyjne i łatwiejsze odzyskiwanie długów - zakłada pakiet ok. 100 ułatwień dla biznesu, przedstawiony przez wicepremiera, szefa MR Mateusza Morawieckiego.

  czytaj więcej

 • Teatr Żydowski będzie grał do końca sezonu w plenerze

  Teatr Żydowski będzie grał do końca sezonu w plenerze

  Pokazy „Skrzypka na dachu” w wykonaniu aktorów Teatru Żydowskiego w Warszawie będą wystawiane do końca sezonu w plenerze, na Placu Grzybowskim. Właściciel budynku zamknął teatr, tłumacząc to złym stanem technicznym budynku i zagrożeniem życia widzów.

  czytaj więcej

 • Plan Morawieckiego: Sto ułatwień, setki wątpliwości

  Plan Morawieckiego: Sto ułatwień, setki wątpliwości

  Wiele propozycji, ale na razie mało konkretów. Tak się prezentuje plan głębokich zmian, który ma być największym gospodarczym sukcesem obecnego rządu. Eksperci powtarzają jak mantrę: za wcześnie na bicie braw

  czytaj więcej

 • Fiskus znów żąda PIT od noclegu

  Fiskus znów żąda PIT od noclegu

  Pracownik budowlany, któremu szef opłacił zakwaterowanie w innej miejscowości, ma z tego tytułu przychód podlegający opodatkowaniu – uznał minister finansów w interpretacji zmieniającej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników