cv pracownik budowlany

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cv pracownik budowlany. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cv pracownik budowlany.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wojna Zbigniewa Stonogi: Mszczę się i nie spocznę, aż nie zobaczę głów moich wrogów

  Wojna Zbigniewa Stonogi: Mszczę się i nie spocznę, aż nie zobaczę głów moich wrogów

  Mam ambicję, aby pociągnąć za sobą ludzi, pokazać im drogę. Żeby nie musieli tkwić na kolanach, ale żeby zaczęli działać - twierdzi biznesmen Zbigniew Stonoga.

  czytaj więcej

 • Do 2020 roku rząd przeznaczy 6,5 mld zł na modernizację służb mundurowych

  Do 2020 roku rząd przeznaczy 6,5 mld zł na modernizację służb mundurowych

  Ponad 6,5 mld zł w ciągu czterech najbliższych lat trafi do policji, straży pożarnej i granicznej oraz Biura Ochrony Rządu - zakłada projekt ustawy o ustanowieniu programu modernizacji służb mundurowych w latach 2017-2020. Przygotowany przez MSWiA projekt trafił właśnie do konsultacji.

  czytaj więcej

 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Zobacz, gdzie możesz się spodziewać remontów dróg w wakacje

  Zobacz, gdzie możesz się spodziewać remontów dróg w wakacje

  Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, ale też wzmożonych prac budowlanych i remontów. Mapka obok przedstawia odcinki dróg szybkiego ruchu i autostrad, które są właśnie w budowie. Tam należy się spodziewać utrudnień w ruchu, ale nie tylko tam.

  czytaj więcej

 • Dyżur PIP: Prace sezonowe są ściśle związane z porami roku

  Dyżur PIP: Prace sezonowe są ściśle związane z porami roku

  Dyżur PIP: Katarzyna Piecyk, główny specjalista w departamencie prawnym Głównego Inspektoratu Pracy, odpowiada na pytania czytelników DGP.

  czytaj więcej

 • Zapomnijcie o ogłoszeniach o pracę. Rekruterzy walczą o pracowników na Facebooku

  Zapomnijcie o ogłoszeniach o pracę. Rekruterzy walczą o pracowników na Facebooku

  Współczesny rynek pracy w Polsce przechodzi dynamiczne przemiany. Z rynku pracodawcy, na którym to przedsiębiorcy przebierali w aplikacjach kandydatów, staje się rynkiem pracownika, na którym o dobrze wykwalifikowanego specjalistę w danej dziedzinie zabiega kilka, a nawet kilkanaście różnych firm.

  czytaj więcej

 • Była prokurator apelacyjna z Rzeszowa aresztowana na trzy miesiące

  Była prokurator apelacyjna z Rzeszowa aresztowana na trzy miesiące

  O aresztowaniu na 3 miesiące w warunkach szpitalnych b. szefowej prokuratury apelacyjnej w Rzeszowie Anny H. zdecydował w sobotę nad ranem katowicki sąd. Na podejrzanej ciążą zarzuty dotyczące m.in. przyjmowania korzyści majątkowych i przekroczenia uprawnień.

  czytaj więcej

 • Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  Grunty rolne to może być kłopot dla spółki prowadzącej hotel

  OPIS SYTUACJI: Spółka jawna składająca się z pięciu wspólników będących osobami fizycznymi jest właścicielem hotelu trzygwiazdkowego położonego na obszarze wiejskim oraz otoczonego lasem i polami uprawnymi. Kilka lat temu spółka nabyła znajdujące się w pobliżu hotelu grunty orne. Planowała, że zmieni ich przeznaczenie i rozbuduje bazę noclegową. Ze względu na brak środków finansowych inwestycję jednakże na kilka lat odłożono. Obecnie w spółce ma dojść do zmian personalnych. W miejsce jednego z dotychczasowych wspólników wstąpić ma nowa osoba. Podstawą zmiany ma być przeniesienie ogółu praw i obowiązków wspólnika na osobę trzecią. Pozostali wspólnicy się obawiają, czy tego typu zmiana podmiotowa nie spowoduje możliwości przejęcia należących do spółki gruntów rolnych.

  czytaj więcej

 • Zamówienia publiczne: Nowe zasady składania dokumentów

  Zamówienia publiczne: Nowe zasady składania dokumentów

  Przy małej konkurencyjności na rynku zamawiający będzie mógł wydłużyć okres, za jaki wykonawcy składają wykaz zrealizowanych wcześniej inwestycji. Z kolei zaświadczenia z banku potwierdzające zdolność kredytową lub ilość posiadanych środków będą musiały dotyczyć stanu nie dalej niż sprzed miesiąca.

  czytaj więcej

 • Łatwiej będzie zatrudnić pracownika spoza UE

  Łatwiej będzie zatrudnić pracownika spoza UE

  Ministerstwo Rozwoju chce pozostawić firmom możliwość korzystania z pracy obywateli państw trzecich bez konieczności przechodzenia skomplikowanej procedury. Resort pracy przychyla się do części propozycji.

  czytaj więcej

 • Rzecznik pyta o PIT od noclegów

  Rzecznik pyta o PIT od noclegów

  Minister finansów zapewniał, że nie ma podatku od kwaterunku pracowników mobilnych, a teraz żąda go od budowlańców – twierdzi rzecznik praw obywatelskich.

  czytaj więcej

 • Atak hakerów utrudnia zadośćuczynienie

  Atak hakerów utrudnia zadośćuczynienie

  Utrata danych osobowych przez firmę, która zachowała wszelkie procedury związane z ustawą likwiduje możliwość skutecznego dochodzenia przez klientów roszczeń wynikających z Kodeksu cywilnego. Problemy z siecią Orange i T-Mobile rekompensują klientom. Od tych, skąd kradzione są dane konsumenci nie mogą wiele wyegzekwować. Źródło: GIODO.

  czytaj więcej

 • Decyzja o podobnej inwestycji celu publicznego możliwa, ale nie automatyczna

  Decyzja o podobnej inwestycji celu publicznego możliwa, ale nie automatyczna

  Samo istnienie gazociągu na danym terenie nie stanowi przeszkody do wydania decyzji zezwalającej na poprowadzenie drugiej nitki jako inwestycji celu publicznego. Tak uznał niedawno Naczelny Sąd Administracyjny.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników