cv pracownik budowlany

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cv pracownik budowlany. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cv pracownik budowlany.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Budownictwo: Branża spowalnia i pozbywa się pracowników

  Budownictwo: Branża spowalnia i pozbywa się pracowników

  Branża, która powinna być motorem wzrostu, zamiast tego spowalnia i pozbywa się pracowników. Powód: źle przygotowane inwestycje oraz to, że nie udało się wejść bezboleśnie w nowy budżet UE.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć wydatki na zakup odzieży ochronnej w CIT i VAT

  Jak rozliczyć wydatki na zakup odzieży ochronnej w CIT i VAT

  ABC sp. z o.o. (podatnik VAT czynny) nabyła 5 września 2016 r. od firmy X odzież roboczą i obuwie robocze na łączną kwotę 6150 zł, w tym VAT 1150 zł. Ogółem zakupiono 20 kompletów odzieży i 20 par obuwia (odzież robocza – wartość jednego zestawu 150 zł, obuwie robocze – wartość jednej pary 100 zł). Odzież, obuwie robocze i środki ochrony indywidualnej zostały nabyte z zamiarem przekazania pracownikom magazynu zgodnie z wymogami prawa pracy. Spółka ABC zajmuje się importem i dystrybucją materiałów budowlanych. Faktura dokumentująca nabycie przedmiotowej odzieży i obuwia roboczego została wystawiona 5 września 2016 r. Spółka ABC odebrała tę fakturę w dniu jej wystawienia łącznie z nabytymi towarami. Zapłaty za fakturę spółka dokonała 19 września 2016 r., w ostatnim dniu umownego terminu płatności. Przewidywany okres używania odzieży i obuwia jest dłuższy niż rok, ale spółka chciałaby te wydatki zaliczyć wprost do kosztów uzyskania przychodów. Jak spółka powinna rozliczyć nabycie tych towarów na gruncie VAT i CIT? Podatek VAT i zaliczki na CIT spółka płaci miesięcznie, a jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy.

  czytaj więcej

 • Opłata reklamowa: Kiedy właściciel mieszkania będzie musiał rozliczyć się z gminą?

  Opłata reklamowa: Kiedy właściciel mieszkania będzie musiał rozliczyć się z gminą?

  Gminy mają możliwość zwiększania swojego budżetu poprzez egzekwowanie tzw. opłaty reklamowej. Jest to konsekwencja wprowadzenia ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu, a zatem dbałości o estetykę miasta i pozbyciem się części reklam. Akt ten przyniósł za sobą nowelę ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, dzięki której gminy od września 2015 roku zyskały nowe możliwości.

  czytaj więcej

 • Lokator nie zapłaci za zniszczoną przez spółdzielnię łazienkę

  Lokator nie zapłaci za zniszczoną przez spółdzielnię łazienkę

  Za szkody wyrządzone podczas remontu instalacji wodnej czy wymiany wodomierzy odpowiada spółdzielnia mieszkaniowa i firma, której zlecono prace.

  czytaj więcej

 • Przetargi: Branża energetyczna strzeliła sobie w stopę

  Przetargi: Branża energetyczna strzeliła sobie w stopę

  Zamówienia dotyczące infrastruktury krytycznej są od niedawna traktowane jak te dla wojska. Miało to uprościć procedury, ale w wypadku robót budowlanych znacznie je utrudni.

  czytaj więcej

 • Spór o PIT od noclegów dla pracowników wróci do sądów

  Spór o PIT od noclegów dla pracowników wróci do sądów

  Ministerstwo Finansów zmieniło już 14 interpretacji, w których pierwotnie twierdziło, że gdy pracodawca funduje oddelegowanemu dodatkowe świadczeni a, to przychód nie powstaje.

  czytaj więcej

 • Witajcie w FutureNet. Marketingowa platforma przyszłości czy raczej Amway bez towaru?

  Witajcie w FutureNet. Marketingowa platforma przyszłości czy raczej Amway bez towaru?

  Po co harować w pocie czoła, po co siedzieć osiem godzin za biurkiem, jeśli możesz, tylko klikając w internecie, zostać „szafirem” i zarabiać setki tysięcy złotych? W sieci działa internetowy Amway. Tyle że ten jakby... nie dysponuje towarem

  czytaj więcej

 • Od niedzieli firmy delegujące pracowników będą podlegać nowym regulacjom

  Od niedzieli firmy delegujące pracowników będą podlegać nowym regulacjom

  Od niedzieli firmy delegujące pracowników podlegają nowym obowiązkom, do tego czasu miały złożyć specjalne oświadczenia o delegowanych pracownikach. To efekt ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług.

  czytaj więcej

 • In house powraca. Tym razem tylnymi drzwiami

  In house powraca. Tym razem tylnymi drzwiami

  Gminy będą mogły poza procedurami zawierać umowy koncesji z własnymi spółkami komunalnymi. Przedsiębiorcy i związki zawodowe chcą, aby odbywało się to pod kontrolą.

  czytaj więcej

 • Polska firma budowlana wypłaci pensje pracownikom zagranicznego kontrahenta

  Polska firma budowlana wypłaci pensje pracownikom zagranicznego kontrahenta

  Od lipca tego roku polska firma budowlana korzysta przy budowie osiedla mieszkaniowego z usług podwykonawcy, który ma siedzibę w Bułgarii. Firmy budowlane nie zawarły ze sobą pisemnej umowy, gdyż w przeszłości często ze sobą współpracowały i kooperacja układała się dobrze. Podwykonawca delegował do Polski swoich pracowników – obywateli Bułgarii. Z uwagi na duże opóźnienia w budowie spółka bułgarska dodatkowo zatrudniła też nielegalnie Ukraińców, aby szybciej ukończyć budowę. Na początku września okazało się, że firma jest niewypłacalna i nie zapłaciła wynagrodzeń swoim pracownikom – Bułgarom i Ukraińcom. Czy jej pracownicy mogą teraz pozwać polskiego wykonawcę o ich zapłatę?

  czytaj więcej

 • Urzędnik też człowiek. Czasem wbrew prawu

  Urzędnik też człowiek. Czasem wbrew prawu

  Zamiast wdawać się w kosztowne spory sądowe i upierać przy swoim, zazwyczaj łatwiej się po prostu dogadać. Jednak wydaje się, że urzędnicy tego prawa zostali pozbawieni.

  czytaj więcej

 • Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  Kto zachowa ministerialny fotel, a kto powinien zacząć szukać nowej posady

  To będzie korekta, a nie rekonstrukcja rządu. Wszystko wskazuje na to, że dymisji może być pewien minister finansów. Premier Beata Szydło szykuje zmiany w gabinecie, ale najpierw rząd ma w ciągu dwóch dni przyjąć program „Mieszkanie plus” przygotowany przez szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, a następnie projekt ustawy budżetowej na 2017 r.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników