cv pracownik budowlany

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu cv pracownik budowlany. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące cv pracownik budowlany.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Mieszkanie+, czyli nowoczesna wielka płyta

  Mieszkanie+, czyli nowoczesna wielka płyta

  - 500 mkw. w technologii betonu magnezowego ośmiu ludzi buduje tydzień, zaś metodą tradycyjną dwu-, trzykrotnie dłużej - mówi Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości

  czytaj więcej

 • Mieszkanie plus ambicje. BGK Nieruchomości rzuca wyzwanie deweloperom

  Mieszkanie plus ambicje. BGK Nieruchomości rzuca wyzwanie deweloperom

  Rządowy plan obniżenia kosztów budowy mieszkań o co najmniej 20 proc. dzięki prefabrykatom to kierunek dobry. Problem w tym, że chyba zbyt dobry.

  czytaj więcej

 • Brexit zaczyna uderzać w Irlandię

  Brexit zaczyna uderzać w Irlandię

  Stracą Polacy pracujący w handlu. Zyskają zatrudnieni w sektorze budowlanym.

  czytaj więcej

 • Księgowość na kilka sposobów

  Księgowość na kilka sposobów

  Od początku roku obowiązuje nowy limit dla przedsiębiorców rozliczających się w ramach uproszczonej księgowości. Został on zwiększony z 1,2 mln euro do 2 mln euro. Ułatwi to przedsiębiorcom wykonywanie działalności, ale też pozwoli zaoszczędzić na księgowości. Koszty jej prowadzenia w wersji uproszczonej są bowiem około pięciokrotnie niższe niż w przypadku pełnej księgowości.

  czytaj więcej

 • Czy można zatrudnić robotnika na umowie o dzieło

  Czy można zatrudnić robotnika na umowie o dzieło

  Mimo że ZUS często kwestionuje taką możliwość, to nie zawsze udaje mu się obronić swoje stanowisko przed sądem. Wszystko zależy bowiem od postanowień konkretnego kontraktu.

  czytaj więcej

 • W jakich branżach najczęściej poszukiwani są pracownicy? [RAPORT]

  W jakich branżach najczęściej poszukiwani są pracownicy? [RAPORT]

  Handel i sprzedaż, bankowość/finanse/ubezpieczenia, przemysł ciężki oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie - w tych branżach najczęściej w styczniu poszukiwano pracowników, wynika z raportu Pracuj.pl.

  czytaj więcej

 • Polacy nie chcą wracać do dobrej zmiany. U nas ma być dopiero lepiej, w Anglii lepiej jest od dawna

  Polacy nie chcą wracać do dobrej zmiany. U nas ma być dopiero lepiej, w Anglii lepiej jest od dawna

  PiS zaprasza Polaków w Wielkiej Brytanii z powrotem do kraju. Kłopot w tym, że brakuje mu pomysłów, jak ich przekonać. U nas ma być dopiero lepiej, tam jest już dobrze.

  czytaj więcej

 • Warszawska afera wycinkowa. Porządkujemy fakty

  Warszawska afera wycinkowa. Porządkujemy fakty

  Kontrowersje wokół wykarczowania działki przed siedzibą władz warszawskiej dzielnicy Śródmieście to fragment szerszej, skomplikowanej układanki różnych interesów.

  czytaj więcej

 • UE zmusi firmy, by bardziej chroniły przed rakiem

  UE zmusi firmy, by bardziej chroniły przed rakiem

  Zagrożenie nowotworowe jest impulsem do zmian. Unia uszczegóławia ochronę przed czynnikami rakotwórczymi, a Polska zastanawia się, jak lepiej chronić przed szkodliwymi pyłami.

  czytaj więcej

 • Kobiety ruszyły do pracy. Przed laty to patriarchat dyktował reguły gry

  Kobiety ruszyły do pracy. Przed laty to patriarchat dyktował reguły gry

  Walczymy o swoje miejsce na rynku pracy, prowadzimy biznesy, zakładamy rodzinę. Godzimy różne role, ale nie zgadzamy się, by decydowano za nas, jak powinnyśmy żyć – mówią. To dlatego głos kobiet, choć różnorodny, jest dziś tak wyraźny.

  czytaj więcej

 • Polski rynek pracy: Nie ma zajęcia dla ekonomistów

  Polski rynek pracy: Nie ma zajęcia dla ekonomistów

  Z ponad 2 tys. zawodów i specjalności, jakimi legitymują się pracownicy, najwięcej bezrobotnych jest wśród sprzedawców, kucharzy, robotników wykonujących prace pomocnicze, ślusarzy oraz ekonomistów. To zestawienie nie zmienia się od lat – wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  czytaj więcej

 • Odbiór śmieci – reorganizacja metodą na in-house

  Odbiór śmieci – reorganizacja metodą na in-house

  Znamy uzasadnienie do pierwszego wyroku Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie zamówień in-house! Zmiany organizacyjne w spółce komunalnej uprawniają do udzielenia jej zamówienia z wolnej ręki.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  KOWBUD sp. z o.o. zajmuje się dostawą materiałów budowlanych i drobnego sprzętu budowlanego. W przeszłości padła już raz ofiarą grupy przestępców, którzy, podszywając się pod nią, wprowadzali do obrotu faktury rzekomo wystawione przez tę spółkę. Po długim i dość uciążliwym postępowaniu spółka zdołała wykazać i udowodnić, że ani sama jako podmiot, ani też żaden z jej pracowników nie uczestniczyli w tym procederze. Jednak wspomnienia tego nieprzyjemnego incydentu są cały czas obecne w świadomości zarządu i dużej grupy pracowników (tych, którzy de facto musieli wykazywać swoją niewinność). Stąd od początku 2017 r. daje się wyczuć w firmie pewne podenerwowanie wynikające z faktu, że wprowadzono nowe regulacje, które nie tylko zwiększają sankcje karne skarbowe za błędy w fakturach, ale w kodeksie karnym wprowadziły nowe przestępstwa polegające na wystawianiu fikcyjnych (czyli pustych) faktur, podrabianiu takich dokumentów, przerabianiu ich i posługiwaniu się nimi (używaniu ich jako autentycznych). Zwłaszcza wśród osób fakturujących oraz w księgowości zajmującej się rozliczeniem podatków pojawiły się obawy o to, co się stanie, jeżeli sytuacja taka jak w przeszłości będzie miała miejsce ponownie, a tym razem, z jakichś powodów, nie uda się w sposób jednoznaczny przekonać kontrolujących czy może później organy ścigania o tym, że firma jest ofiarą, a jej zarząd i pracownicy w żaden sposób nie uczestniczyli w nielegalnym procederze. Obawy pracowników księgowości są nawet dalej idące. Rośnie bowiem niepokój o to, czy przypadkiem któraś z licznych faktur zakupowych nie okaże się po jakimś czasie pustym dokumentem i czy nie zaprowadzi to osoby, która ją rozliczała, do więzienia.

  czytaj więcej

 • Związkowcy chcą więcej pieniędzy na prokuraturę

  Związkowcy chcą więcej pieniędzy na prokuraturę

  Podczas gdy w ostatnich latach sądom budowano nowoczesne siedziby i wyposażano je w zaawansowane systemy informatyczne, prokuratura popadała w coraz większą zapaść infrastrukturalną – zwracają uwagę prokuratorscy związkowcy.

  czytaj więcej

 • Majster ma lepiej niż magister. Fach w ręku ważniejszy od znajomości języków

  Majster ma lepiej niż magister. Fach w ręku ważniejszy od znajomości języków

  Fizyczny, ciężarowiec, nieuk. Tak o nim mawiano. Od zapchanych kibli, od zapleśniałych fug, od tej uszczelki, której samemu wymienić nie można. Tyle że dzisiaj to właśnie on nie może opędzić się od zleceń, podczas gdy kolejni magistrowie zasilają grono bezrobotnych. Bo znają kilka języków, ale nie mają fachu w ręku. W przeciwieństwie do złotej rączki.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników