depresja zwolnienie lekarskie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu depresja zwolnienie lekarskie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące depresja zwolnienie lekarskie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Są szanse na odszkodowanie za mobbing

  Są szanse na odszkodowanie za mobbing

  Pani Iwona była jedną z pierwszych menedżerek w zagranicznej korporacji kosmetycznej w Polsce. Kierowała jednym z największych okręgów, który generował największą sprzedaż. Nagrodą za osiągnięte wyniki były wyjazdy zagraniczne – Grecja, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. Korporacja jednak zmieniła się z czasem. – Firma nastawiła się na coraz większe zyski. W pracy przestali się liczyć ludzie, ale analizy, plany sprzedaży, a w konsekwencji – wyniki. Zaczęłam żyć pod presją – opowiada czytelniczka. Codziennie miała powiększać bazę klientów. Plan kwartalny, jaki jej wyznaczono, był nierealny. Każda próba dyskusji kończyła się upokorzeniem: nie chcesz, nie potrafisz, nie musisz tu przecież pracować. Na twoje miejsce czekają młodsi, lepsi... To był początek, potem pojawiły się mocne słowa, wyzwiska, wrzaski. Pani Iwona zaczęła się bać przełożonych, unikała bezpośredniego kontaktu z nimi, próbowała sprostać oczekiwaniom. Zadania, które jej zlecono, wcześniej były rozłożone na trzy osoby i w ubiegłym roku nie wykonała planu. Zaczęły się bóle głowy, bezsenność, ciągle towarzyszył jej niepokój. Psychiatra stwierdził depresję. Postanowiła złożyć pozew do sądu o mobbing. – Czy mam szanse na wygraną? Jakie dokumenty powinnam przedłożyć? – pyta zgnębiona czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Andreas Lubitz miał być na zwolnieniu lekarskim w dniu katastrofy

  Andreas Lubitz miał być na zwolnieniu lekarskim w dniu katastrofy

  Andreas Lubitz - pilot, który doprowadził do katastrofy airbusa linii Germanwings, mógł ukrywać chorobę - podaje niemiecka prokuratura.

  czytaj więcej

 • Lubitz leczył się w szpitalu w Duesseldorfie, ale nie na depresję

  Lubitz leczył się w szpitalu w Duesseldorfie, ale nie na depresję

  Klinika uniwersytecka w Duesseldorfie potwierdziła, że pilot samolotu Germanwings, który doprowadził do wtorkowej katastrofy w Alpach, był jej pacjentem. Klinika zaprzeczyła jednak informacjom, jakoby był leczony z powodu depresji.

  czytaj więcej

 • Bild: Lubitz miał poważne problemy ze wzrokiem, brał leki na depresję

  Bild: Lubitz miał poważne problemy ze wzrokiem, brał leki na depresję

  Andreas Lubitz - pilot, który doprowadził do katastrofy samolotu linii Germanwings miał poważne problemy ze wzrokiem i niebawem straciłby licencję - podaje „Bild am Sonntag”. Niemiecka gazeta opisuje też nagrania z rejestratora rozmów rozbitego airbusa.

  czytaj więcej

 • Praca w Polsce, czyli nowa pańszczyzna. Jak bronić się przed toksycznym szefem?

  Praca w Polsce, czyli nowa pańszczyzna. Jak bronić się przed toksycznym szefem?

  Pana na folwarku zastąpił szef, chłopa – pracownik. Jeżeli chcemy to zmienić, musimy zacząć od podstaw.

  czytaj więcej

 • Czy pracodawca będzie mógł wysłać na badania pracownika z depresją?

  Czy pracodawca będzie mógł wysłać na badania pracownika z depresją?

  Ciągle jest wątpliwość, czy można wysłać na badania pracownika, którego podejrzewamy, że jest w stanie wyłączającym świadomość. Przepisy jasno tego nie regulują, a eksperci nie są zgodni, czy w ogóle powinny.

  czytaj więcej

 • Ktoś publikuje prywatne informacje o tobie? Dowiedz się jak reagować

  Ktoś publikuje prywatne informacje o tobie? Dowiedz się jak reagować

  Pani Katarzyna jest pracownicą urzędu gminy. Miała ostatnio trochę rodzinnych kłopotów, popadła w depresję. Postanowiła skorzystać z pomocy psychiatry. Ten zapowiedział dłuższe leczenie, ale na początek, dla pozbierania się, wystawił jej zwolnienie lekarskie. – Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że już wszyscy o tym wiedzą. Ktoś założył na Facebooku profil z „wieściami z gminy” i tam wypisuje, co mu ślina na język przyniesie na temat gminnych stosunków międzyludzkich. Tam też znalazła się informacja, że „leczę się na głowę” i jestem na zwolnieniu „wystawionym przez lekarza psychiatrę” – pisze pani Katarzyna. Nasza czytelniczka jest oburzona. Cała strona tryska jadem i obraża wiele osób. Ale w jaki sposób ktoś dowiedział się o jej zwolnieniu, które powinno być objęte tajemnicą? Jak ma się zachować w tej sytuacji? Gdzie szukać pomocy? Do kogo się zwrócić.

  czytaj więcej

 • Lubelska multikulti, czyli jak miasto zarabia na zagranicznych studentach

  Lubelska multikulti, czyli jak miasto zarabia na zagranicznych studentach

  Polski student w Lublinie co miesiąc wydaje na życie 550 zł, ten z Ukrainy ok. 1000 zł. A już „zagraniczniak” studiujący medycynę wydaje ponad 3000 zł. Nic dziwnego, że Lublin hołubi prawie 6 tys. cudzoziemskich studentów.

  czytaj więcej

 • Quasi-mobbing łatwiej udowodnić niż ten tradycyjny

  Quasi-mobbing łatwiej udowodnić niż ten tradycyjny

  Paradoksalnie nadal prościej uzyskać zadośćuczynienie, dochodząc ochrony dóbr osobistych. I będzie tak dopóty, dopóki przepisy kodeksu pracy lub orzecznictwo w tej kwestii nie ulegną zmianie. A ta powinna zmierzać przede wszystkim do uproszczenia obowiązujących przesłanek ustawowego mobbingu.

  czytaj więcej

 • Wcześniejszy powrót do pracy po chorobie. ZUS przestanie zabierać zasiłek?

  Wcześniejszy powrót do pracy po chorobie. ZUS przestanie zabierać zasiłek?

  Sąd Najwyższy podjął uchwałę, w której uznał, że gdy zatrudniony wcześniej wróci do pracy, organ rentowy nie ma prawa kwestionować wypłaty świadczenia za okres faktycznej choroby. Ale czy ta uchwała wpłynie na zmianę praktyki ZUS? To się dopiero okaże

  czytaj więcej

 • "Nie" mobbingowi w sądach. "Myślałam, że sędziemu w Polsce wolno wszystko"

  "Nie" mobbingowi w sądach. "Myślałam, że sędziemu w Polsce wolno wszystko"

  Jacek Gęsiak, prezes SO w Katowicach, który zwolnił asystentkę, gdy była na zwolnieniu, powinien stanąć przed sądem dyscyplinarnym.

  czytaj więcej

 • Ekspert: Z roku na rok przybywa dzieci z otyłością

  Ekspert: Z roku na rok przybywa dzieci z otyłością

  W Polsce rośnie liczba otyłych dzieci. „Otyłość to trudna w leczeniu choroba wielonarządowa, która u dzieci powoduje zaburzenia postawy oraz występowanie powikłań w późniejszym wieku” - alarmuje prof. Anna Noczyńska z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

  czytaj więcej

 • Depresja przestaje być wstydliwa. Pracownicy coraz częściej przynoszą zwolnienia od psychiatry

  Depresja przestaje być wstydliwa. Pracownicy coraz częściej przynoszą zwolnienia od psychiatry

  9,5 mln dni wolnych od pracy z powodu zaburzeń psychicznych wzięli Polacy w pierwszym półroczu 2016 r. To o prawie 70 proc. więcej niż w tym samym czasie 2010 r. Tak źle jeszcze nie było.

  czytaj więcej

 • Cezary Morawski: Nie mogę zawieść zaufania większej części zespołu Teatru Polskiego we Wrocławiu

  Cezary Morawski: Nie mogę zawieść zaufania większej części zespołu Teatru Polskiego we Wrocławiu

  Zaufanie większej części zespołu Teatru Polskiego pomogło mi przetrwać. Dzięki temu wiem, że to nie jest sprawa pomiędzy Morawskim a grupą kontestującą. Ci ludzie mi zaufali i tego zaufania nie mogę zawieść – mówi PAP dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Cezary Morawski.

  czytaj więcej

 • Nie taki sędzia straszny, jak go politycy malują

  Nie taki sędzia straszny, jak go politycy malują

  Część opinii publicznej przyjmuje za przedstawicielami resortu sprawiedliwości, że klasa sędziowska to zdemoralizowana elita upajająca się poczuciem bezkarności. Postanowiliśmy więc sprawdzić faktyczną skalę, rodzaj i kaliber naruszeń , których sprawcami byli sędziowie przez ostatnie trzy lata.

  czytaj więcej

 • Zdrowie psychiczne pod wieczną kreską

  Zdrowie psychiczne pod wieczną kreską

  Pacjenci i lekarze złożyli wczoraj w resorcie zdrowia ‚‚Deklarację warszawską’’ dotyczącą niezbędnych zmian w psychiatrii.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników