emerytury w niemczech

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu emerytury w niemczech. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące emerytury w niemczech.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Emerytalny wdowi grosz. Coraz więcej świadczeń poniżej gwarantowanego poziomu

  Emerytalny wdowi grosz. Coraz więcej świadczeń poniżej gwarantowanego poziomu

  W ostatnich pięciu latach liczba seniorów z minimalnymi świadczeniami z ZUS spadła o 44 tys. Nie ma się jednak z czego cieszyć: coraz więcej osób otrzymuje wypłaty poniżej gwarantowanego teoretycznie poziomu 880 zł. Rosnąca liczba emerytur jeszcze niższych niż te minimalne jest kolejnym argumentem za nieobniżaniem wieku przejścia w stan spoczynku.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: Chadecki PRL

  Szumlewicz: Chadecki PRL

  Antykomunizm stanowi jedną z kluczowych idei PiS, której nie kwestionuje zresztą żadna licząca się partia opozycyjna. Choć pojęcie komunizmu (podobnie jak w PRL) pozostaje nieostre, to parlament przyjął już ustawę, która ma na celu usunięcie komunistycznych pomników, nazw szkół, ulic czy placów. Mamy zapomnieć o datach, które kojarzą się nam z minionym ustrojem, wykreślić z pamięci ówczesną sztukę, politykę i naukę.

  czytaj więcej

 • Zmarł kard. Franciszek Macharski. Miał 89 lat

  Zmarł kard. Franciszek Macharski. Miał 89 lat

  Zmarł kard. Franciszek Macharski, były metropolita krakowski - poinformował we wtorek zastępca rzecznika Archidiecezji Krakowskiej ks. Piotr Studnicki. Kard. Macharski miał 89 lat.

  czytaj więcej

 • Potocki: Milion pracowników to nie milion uchodźców

  Potocki: Milion pracowników to nie milion uchodźców

  Warszawa – Londynem Ukraińców – ogłosiliśmy wczoraj w DGP. Ten na poły mityczny milion Ukraińców nad Wisłą może się ziścić jeszcze w tym roku. Ze względu na demografię i tak jesteśmy skazani na imigrację. Jeśli przyjmiemy tę tezę, przyjezdni z Ukrainy to najlepsze, co może nas spotkać.

  czytaj więcej

 • Rząd zauważył, że dogmaty się zmieniły

  Rząd zauważył, że dogmaty się zmieniły

  Ten rząd jako pierwszy w Polsce konsekwentnie wprowadza spójne programy stymulacyjne skierowane do obywateli. Realizuje politykę wspierającą wzrost dochodów najsłabiej uposażonych grup społecznych poprzez zdecydowane podnoszenie płacy minimalnej i najniższych emerytur. Trudno zrozumieć, dlaczego do tej pory rządzący zdawali się nie widzieć narastającej frustracji dużej części społeczeństwa, które bombardowane informacjami o zielonej wyspie inaczej postrzegało swoją sytuację finansową.

  czytaj więcej

 • Anda Rottenberg: Od jakiegoś czasu myślę, że jest tak ładnie i to się wszystko zmarnuje jeśli wybuchnie wojna

  Anda Rottenberg: Od jakiegoś czasu myślę, że jest tak ładnie i to się wszystko zmarnuje jeśli wybuchnie wojna

  Jeśli w Europie wybuchnie wojna, to nikt jej nie wygra. Od jakiegoś czasu mam takie myślenie, może to natręctwo, ale jadę na rowerze, widzę, jak jest ładnie, jak się fajnie zrobiło, jak dobrze wyglądają ulice, ile to wysiłku kosztowało przez te 70 lat od wojny i że to się wszystko zmarnuje. W jeden dzień się zmarnuje

  czytaj więcej

 • Czego nam nie mówią o emeryturach

  Czego nam nie mówią o emeryturach

  Powinniśmy płacić większą składkę na ubezpieczenie. Trzeba się ubezpieczać indywidualnie w kolejnych filarach. To wszystko już znamy. Kiedy zaczniemy na poważnie rozmawiać o przyszłości naszych emerytur?

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorczość buduje dobrobyt? To mit

  Przedsiębiorczość buduje dobrobyt? To mit

  Od ćwierćwiecza wmawia się nam, że indywidualna zaradność i przedsiębiorczość ważniejsze są od wspólnotowości i współpracy. Jednak za sukces gospodarczy krajów zachodniej Europy mitologizowana w Polsce przedsiębiorczość odpowiada w drugorzędnym stopniu.

  czytaj więcej

 • Jak tanie mieszkanie, to od rządu

  Jak tanie mieszkanie, to od rządu

  Projekt ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym jest już gotowy. Wkrótce trafi do konsultacji – zapowiedział w Krynicy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk

  czytaj więcej

 • Agencja Mienia Wojskowego: Koniec z konkursami na kierownicze stanowiska

  Agencja Mienia Wojskowego: Koniec z konkursami na kierownicze stanowiska

  We wtorek rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego, który przewiduje odstąpienie od konkursów przy zatrudnianiu na kierownicze stanowiska w AMW - prezesa, jego zastępców oraz dyrektorów oddziałów regionalnych.

  czytaj więcej

 • Niemcy liczą na Turcję, ale mogą się rozczarować

  Niemcy liczą na Turcję, ale mogą się rozczarować

  Niemcy, dominując Turcję i niosąc na wschód płomień dżihadu, w najgorszych snach nie mogli przypuszczać, że sytuacja się odwróci i po stu latach wyznawcy proroka zjawią się z rewizytą.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Kraj nie korzysta z emerytowanych funkcjonariuszy służb

  Eksperci: Kraj nie korzysta z emerytowanych funkcjonariuszy służb

  Funkcjonariusze służb mundurowych po przejściu na emeryturę nie są odpowiednio wykorzystywani przez państwo, a jest dla nich miejsce np. w sektorze zarządzania kryzysowego - zgodnie uznali eksperci uczestniczący w konferencji pt. "Służby mundurowe w społeczeństwie obywatelskim".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników