ewidencja czasu pracy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ewidencja czasu pracy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ewidencja czasu pracy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zaplanowany urlop nie usprawiedliwia zaniedbań przedsiębiorcy

  Zaplanowany urlop nie usprawiedliwia zaniedbań przedsiębiorcy

  Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą powinna na czas swojej nieobecności zorganizować bieżący odbiór poczty. Utracone przez niedbalstwo terminy nie zostaną przywrócone.

  czytaj więcej

 • Jednostka powinna okresowo weryfikować poprawność stosowanych okresów i stawek amortyzacji

  Jednostka powinna okresowo weryfikować poprawność stosowanych okresów i stawek amortyzacji

  W tym roku po raz pierwszy będzie badane sprawozdanie finansowe naszej firmy. W polityce rachunkowości przyjęliśmy stosowanie takich samych stawek amortyzacji dla celów bilansowych jak dla celów podatkowych. We wrześniu tego roku przyjęliśmy do ewidencji środków trwałych ulepszenie w obcym środku trwałym (budynku). Niestety okres, na jaki została zawarta umowa użyczenia budynku, wynosi 8 lat. Jakie znaczenie dla wyceny bilansowej będzie miało skrócenie okresu naliczania amortyzacji bilansowej?

  czytaj więcej

 • Jak kapitalizować koszty w ramach projektu deweloperskiego

  Jak kapitalizować koszty w ramach projektu deweloperskiego

  Jesteśmy firmą deweloperską działającą w formie sp. z o.o. w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Planujemy zrealizować równolegle dwie inwestycje polegające na wybudowaniu budynków mieszkalnych wraz z garażem podziemnym. Finansowanie zapewni głównie kredyt bankowy w walucie obcej. Dodatkowo dysponujemy pożyczką od wspólnika, którą możemy częściowo przeznaczyć na finansowanie inwestycji. Nabyliśmy już grunt pod realizację inwestycji i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Obecnie prowadzimy aktywne działania skierowane na pozyskanie nabywców, wydatkując środki na reklamę oraz marketing. Jakie koszty ponoszone na etapie powstawania obu inwestycji powinniśmy kapitalizować, a jakie ujmować w kosztach bieżącej działalności?

  czytaj więcej

 • Toalety w lokalu przedsiębiorcy dostępne także dla klientów

  Toalety w lokalu przedsiębiorcy dostępne także dla klientów

  Wielu przedsiębiorców prowadzących sklepy, bary, niewielkie lokale gastronomiczne lub inne lokale usługowe sądzi, że obowiązek posiadania toalety dla klientów ich nie dotyczy. Okazuje się, że często są w błędzie. Bo jeżeli tylko lokal spełnia definicję budynku użyteczności publicznej (która jest bardzo szeroka), to trzeba zapewnić w nim ogólnodostępne toalety.

  czytaj więcej

 • Kiedy budynek staje się zabytkiem?

  Kiedy budynek staje się zabytkiem?

  Uznanie nieruchomości za zabytek ogranicza możliwość jego użytkowania a na właściciela nakładane są szczególne zobowiązania znajdujące się pod ścisłą ochroną konserwatora zabytków.

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie: Firma podpisze umowę i zwolni za pomocą e-maila

  Zmiany w prawie: Firma podpisze umowę i zwolni za pomocą e-maila

  Pracodawca będzie mógł zawrzeć lub rozwiązać umowę oraz prowadzić dokumentację w wersji elektronicznej. Akta przechowa tylko przez 10 lat.

  czytaj więcej

 • Zlecenie nie może zastąpić wynagrodzenia za nadgodziny

  Zlecenie nie może zastąpić wynagrodzenia za nadgodziny

  Zatrudnianie pracowników poza normalnym czasem pracy na podstawie umów cywilnoprawnych przy takich samych zadaniach, jak te objęte stosunkiem pracy, to obejście prawa. Nawet jeśli zatrudniony się na to godzi.

  czytaj więcej

 • Jakie urzędowe sprawy załatwimy przez internet?

  Jakie urzędowe sprawy załatwimy przez internet?

  Słyszałam, że profil zaufany, niezbędny do korzystania z oferowanych przez urzędy usług online, można wyrobić, będąc klientem banku. Logując się do bankowości elektronicznej, nie widzę jednak tego typu opcji. Kompletnie nie wiem, od czego zacząć. Zastanawiam się, czy za założenie profilu bank pobierze opłatę oraz jak dużo czasu zajmie załatwianie formalności – pisze pani Grażyna. – Nie wiem również, w czym tak dokładnie może mi pomóc posiadanie profilu zaufanego – dodaje czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Minimum płacowe w 2017 r. również dla zleceniobiorców

  Minimum płacowe w 2017 r. również dla zleceniobiorców

  Od nowego roku zacznie obowiązywać minimalna stawka godzinowa, którą będą wypłacać podmioty angażujące zleceniobiorców. W 2017 r. wyniesie 13 zł. Zleceniodawcy będą też musieli zadbać o ewidencję godzin realizacji kontraktów

  czytaj więcej

 • Masowa zmiana umów cywilnoprawnych na te o pracę? Będzie o to trudno

  Masowa zmiana umów cywilnoprawnych na te o pracę? Będzie o to trudno

  Wymóg potwierdzania godzin wykonywania zlecenia nie ułatwi ustalenia stosunku pracy. PIP będzie się jednak domagać, aby to inspektorzy mogli przekształcać umowy cywilnoprawne w te o pracę.

  czytaj więcej

 • Zobacz, jak uruchomić działalność sezonową jeszcze przed świętami

  Zobacz, jak uruchomić działalność sezonową jeszcze przed świętami

  Okres przedświąteczny to żniwa dla całego handlu. Korzysta na tym także handel sezonowy. Jak grzyby po deszczu powstają punkty pakowania prezentów, sklepy oferujące fajerwerki czy kostiumy sylwestrowe. Wiele osób zarabia na sprzedaży choinek, jemioły lub ozdób choinkowych. Prawie w każdym mieście organizowane są przedświąteczne jarmarki, gdzie można zjeść, napić się grzanego wina i kupić prezenty. Niektórzy biorą na ten okres urlop z pracy i na kilka tygodni stają się przedsiębiorcami.

  czytaj więcej

 • Firma powinna prowadzić dokumentację płacową na papierze

  Firma powinna prowadzić dokumentację płacową na papierze

  Dokumenty pracownicze przechowywane głównie w formie elektronicznej? A co jeśli zawiedzie system i nic nie będzie można sprawdzić?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników