francja zarobki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu francja zarobki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące francja zarobki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Sport, podobnie jak religia, to ogromny generator emocji. A w związku z tym genialne narzędzie do uprawiania socjotechniki. Przydatne w każdym ustroju, lecz pożądane zwłaszcza przez te, które przeżywają problemy - mówi Przemysław Nosal, socjolog sportu, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor książki „Technologia i sport" oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu socjologii kultury, sportu i polityki społecznej.

  czytaj więcej

 • Polska nauka na krześle elektrycznym? Tak, ale może z niego jeszcze zejść

  Polska nauka na krześle elektrycznym? Tak, ale może z niego jeszcze zejść

  Zmiany w nauce przypominają zmianę lokalizacji cmentarza. Budzą wiele kontrowersji i nie można liczyć na zaangażowanie samych zainteresowanych

  czytaj więcej

 • Pokolenie Y widzi swoją przyszłość w korporacji

  Pokolenie Y widzi swoją przyszłość w korporacji

  Google, Microsoft, Apple, BMW i IBM – to w tych firmach chcą pracować studenci kierunków technicznych. Na liście 50 najbardziej pożądanych pracodawców, ogłoszonej przez firmę doradczą Universum, nie znalazł się ani jeden szybko rozwijający się startup pokroju Ubera czy Airbnb. Co ciekawe, znacząco wzrosło zainteresowanie pracą w firmach doradczych.

  czytaj więcej

 • Warszawa, czyli Londyn Wschodu. Dla Ukraińców Polska to ziemia obiecana

  Warszawa, czyli Londyn Wschodu. Dla Ukraińców Polska to ziemia obiecana

  Nawet milion pracowników ze Wschodu mogą zatrudnić w tym roku nasi przedsiębiorcy. Wśród 5500 osób pracujących w korporacyjnych restauracjach McDonald’s jest już 210 cudzoziemców. 269 franczyzowych punktów również daje zarobić obcokrajowcom, jednak tego, ilu dokładnie ich jest, nie wiadomo.

  czytaj więcej

 • Ile zarabia prawnik? "Nie można wszystkiego zadekretować, choćby z tego powodu, że wszyscy mają takie same żołądki"

  Ile zarabia prawnik? "Nie można wszystkiego zadekretować, choćby z tego powodu, że wszyscy mają takie same żołądki"

  Osobiście uważam, że tendencja do ujawniania wynagrodzeń jest wysoce wątpliwa, zwłaszcza gdy wszystko odbywa się na zasadzie łapanki i przypadkowego typowania.

  czytaj więcej

 • Andrzej Szpilman: Hołota przyzwyczaiła się, że Żyd to ktoś gorszy, kim można bezkarnie pomiatać

  Andrzej Szpilman: Hołota przyzwyczaiła się, że Żyd to ktoś gorszy, kim można bezkarnie pomiatać

  - To, że Polska była świadkiem mordu na Żydach, rodzi szczególne zobowiązania. Dam taki przykład: gdyby w pani kuchni jakieś dziecko bardzo się poparzyło, może z powodu pani nieuwagi, to następnym razem bardzo by pani się starała, uważała, żeby nie doszło ponownie do nieszczęścia. Niestety, w Polsce fakt, że na jej terenie zostały wymordowane trzy miliony polskich obywateli pochodzenia żydowskiego, nie skłania niektórych do uwagi ani do współczucia - mówi Andrzej Szpilman.

  czytaj więcej

 • Legenda o złotym pociągu to szansa na interes życia

  Legenda o złotym pociągu to szansa na interes życia

  Przez chwilę wydawało się, że jest blisko, że już go mają, że po tylu latach niepowodzeń wreszcie go dopadli. Ale znów nic z tego, przynajmniej na razie. Złoty pociąg się wymknął. Co nie położyło kresu marzeniom o skarbach

  czytaj więcej

 • Coraz lepiej pasujemy do globalnej gospodarki. Krajowi biznesmeni myślą o przejmowaniu zagranicznych konkurentów

  Coraz lepiej pasujemy do globalnej gospodarki. Krajowi biznesmeni myślą o przejmowaniu zagranicznych konkurentów

  Coraz lepiej pasujemy do globalnej gospodarki. Ponieważ są przedsiębiorstwa, które mają spore nadwyżki kapitału, krajowi biznesmeni myślą o przejmowaniu zagranicznych konkurentów.

  czytaj więcej

 • CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA czyli kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa pomiędzy UE a Kanadą została wynegocjowana w sierpniu 2014 roku. Ta "starsza siostra" TTIP długo trzymana była w tajemnicy (podobnie jak kiedyś ACTA i nadal TTIP). 27 października tego roku może dojść do jej parafowania. Pod naciskiem społecznym, KE zgodziła się co prawda na proces ratyfikacji przez państwa członkowskie, ale jednocześnie postanowiła wprowadzić tę umowę od razu, bez decyzji parlamentów krajowych. Co to oznacza? Że proces ratyfikacji może ciągnąć się latami, ale postanowienia umowy będą wdrażane od razu. Polski parlament także dał zielone światło do wprowadzenia tymczasowego umowy. Dla zwolenników CET-y obniżenie stawek celnych jest wystarczającym argumentem „za”. Dla przeciwników nie, bo -przekonują- korzyści odniesie kilka dużych firm ponadnarodowych, a przeciętni obywatele stracą, tak jak to miało miejsce po wprowadzeniu umowy NAFTA (USA-Kanada-Meksyk). Przestrzegają przed negatywnymi konsekwencjami dla rynku pracy, rolnego, konsumentów i ochrony środowiska. Szczególne zagrożenie stwarza mechanizm ICS (inwestor-przeciwko-państwu), za sprawą którego korporacje mogą skarżyć rządy, jeśli uznają, że ich decyzje (suwerenne przecież) nie pozwalają na planowany zarobek firmy. To rodzi obawy o odejście od demokratycznych zasad. Tu przeczytacie obszernie o umowie CETA, a poniżej prezentujemy galerię - ściągawkę "CETA - krok po kroku". Czy jest się czego obawiać i przeciwko czemu protestować.

  czytaj więcej

 • Prezes ZUS dla DGP: Dziedziczenie obce emeryturze [WYWIAD]

  Prezes ZUS dla DGP: Dziedziczenie obce emeryturze [WYWIAD]

  - Jednolita danina zakłada konsolidację składek i podatku, ale trzeba w jakiś sposób oznaczyć składki, tak by zasada ubezpieczeniowa została zachowana - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

  czytaj więcej

 • Biało-czarna Ameryka

  Biało-czarna Ameryka

  Wydawało się, że wraz z prezydenturą Baracka Obamy USA raz na zawsze zrywają z rasowymi podziałami. Kiedy jednak z niedowierzaniem pytamy, jak to się stało, że wybory wygrał Donald Trump, odkrywamy, że tu kolor skóry ma znaczenie. Polityczne.

  czytaj więcej

 • Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  - Oni sami się zabiją. Zwłaszcza przy tym tempie i poziomie wydawania pieniędzy. Żeby się to jakoś zbilansowało, należy się spodziewać radykalnej akcji fiskalnej. A jak policzyliśmy, jedyny ratunek dla budżetu to rozszerzenie brutalnego fiskalizmu na grupy niższej klasy średniej. Co ją dorżnie - uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

  czytaj więcej

 • GUS: W Polsce zmniejszają się nierówności dochodowe

  GUS: W Polsce zmniejszają się nierówności dochodowe

  Największe nierówności dochodów mierzone tzw. współczynnikiem Giniego występowały w Chile, Meksyku i USA. W latach 2004 – 2013 w Polsce współczynnik ten malał, ale ciągle był wyższy niż w wielu krajach europejskich - wynika z opublikowanego w piątek opracowania Głównego Urzędu Statystycznego.

  czytaj więcej

 • Fiskus patriotyczny: Polacy nie chcą płacić podatków

  Fiskus patriotyczny: Polacy nie chcą płacić podatków

  Niechęć do płacenia podatków Polacy mieli zakodowaną w szlacheckich genach. Ale istniały sposoby, dzięki którym władza potrafiła im ów odruch zablokować.

  czytaj więcej

 • Chcemy czuć nad sobą troskliwą rękę państwa

  Chcemy czuć nad sobą troskliwą rękę państwa

  Nie chcemy, żeby państwo wtrącało się w nasze prywatne sprawy, ale oczekujemy, że środki z budżetu publicznego sfinansują naukę, leczenie i opiekę na starość.

  czytaj więcej

 • Świński cykl przyjazny dla portfeli

  Świński cykl przyjazny dla portfeli

  Ceny żywności na świecie w ciągu roku wzrosły o 10 proc., ale są o 1/4 niższe niż kilka lat temu. A jeśli uwzględnić zmiany w naszych dochodach, okaże się, że za towary rolne od 50 lat płacimy mniej więcej tyle samo.

  czytaj więcej

 • Bezwarunkowy dochód podstawowy: Tak czy nie?

  Bezwarunkowy dochód podstawowy: Tak czy nie?

  Bezwarunkowość dochodu podstawowego sprawia, że ludzie będą bardziej skłonni podjąć się pracy, także dorywczej, krótkoterminowej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników