giełda pracy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu giełda pracy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące giełda pracy.Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wojna handlowa? Inwestorzy się jej nie obawiają

  Wojna handlowa? Inwestorzy się jej nie obawiają

  Giełdy w zachodniej Europie rozpoczynają ostatnią w tym tygodniu sesję zwyżkami indeksów. Chociaż na rynkach wzrosło napięcie związane ze światowym handlem, to inwestorzy mają nadzieję, że nie dojdzie do otwartej wojny USA z ich głównymi partnerami handlowymi. Powody do zadowolenia mają Włosi - koniec niepewności, koniec politycznego chaosu - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • GPW: Wyniki giełdowych spółek wyglądają słabiej

  GPW: Wyniki giełdowych spółek wyglądają słabiej

  Choć ich przychody rosną, to koszty często idą w górę szybciej. Widać wpływ presji na wzrost płac. Problemem był też mocny złoty. Gorzej wypadły branże ciężkie, lepiej – banki.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KNF: Nie było przesłanek do odmowy zatwierdzenia prospektu GetBack

  Wiceszef KNF: Nie było przesłanek do odmowy zatwierdzenia prospektu GetBack

  Nie było przesłanek do odmowy zatwierdzenia prospektu emisyjnego GetBack SA w 2017 roku, bo spółka przekazała wszystkie informacje do publicznej wiadomości - mówił wiceszef KNF Marcin Pachucki na poświęconym sprawie GetBack posiedzeniu sejmowej komisji finansów.

  czytaj więcej

 • Nadciąga globalne spowolnienie, nikt mu się nie oprze

  Nadciąga globalne spowolnienie, nikt mu się nie oprze

  Dynamika wzrostu światowego PKB zacznie od przyszłego roku obniżać się. W Polsce tempo rozwoju też będzie wolniejsze, ale i tak będziemy rośli szybciej, niż przewidywano.

  czytaj więcej

 • Nasdaq znów na historycznych szczytach, mimo wojny handlowej w tle

  Nasdaq znów na historycznych szczytach, mimo wojny handlowej w tle

  Spółki technologiczne, na czele z grupą FAANG, ponownie wyniosły indeks Nasdaq Comp. na historyczne maksima. Inne indeksy nie były już jednak tak mocne, a nastroje na giełdach w Nowym Jorku studziły obawy o skutki wojny handlowej między USA a resztą świata.

  czytaj więcej

 • Walka o Polenergię trwa: PGE złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad spółką kontrolowaną przez Kulczyków

  Walka o Polenergię trwa: PGE złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad spółką kontrolowaną przez Kulczyków

  PGE złożyła do UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad Polenergią - wynika z środowej informacji UOKiK. Pod koniec maja rodzina Kulczyków, która kontroluje spółkę informowała, że nie jest zainteresowana odsprzedażą udziałów.

  czytaj więcej

 • Płonne nadzieje branży kryptowalutowej. KNF łagodnieje ws. bitcoinów?

  Płonne nadzieje branży kryptowalutowej. KNF łagodnieje ws. bitcoinów?

  Środowisko skupione wokół e-pieniędzy z radością wita sygnały płynące z KNF. Ale odwilży i zmiany stanowiska państwa nie ma co oczekiwać

  czytaj więcej

 • Ziobro: Były prezes GetBack z zarzutami usiłowania wyłudzenia 250 mln zł. Śledztwo prowadzone wzorowo

  Ziobro: Były prezes GetBack z zarzutami usiłowania wyłudzenia 250 mln zł. Śledztwo prowadzone wzorowo

  Były prezes spółki GetBack Konrad K. usłyszał w niedzielę zarzut usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju. Prokuratura zarzuca mu też wyprowadzenie 23 mln zł, w tym przywłaszczenie ok. 15 mln zł - podał prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

  czytaj więcej

 • Wojna handlowa obciąża Wall Street, przecieki z OPEC+ wspierają ropę

  Wojna handlowa obciąża Wall Street, przecieki z OPEC+ wspierają ropę

  Amerykańskie giełdy notują 5. z rzędu spadkową sesję w obliczu eskalacji konfliktu handlowego USA-Chiny. Ropa na plusie wobec spekulacji o niższym od zapowiedzi zwiększeniu wydobycia ropy przez OPEC+.

  czytaj więcej

 • Komisja Nadzoru Audytowego sprawdzi, kto zawalił GetBack

  Komisja Nadzoru Audytowego sprawdzi, kto zawalił GetBack

  Nadzór ocenia, że jakość pracy rewidentów jest niska. Dlatego myśli o stworzeniu listy firm, które będą mogły funkcjonować na rynku.

  czytaj więcej

 • Finansowe żądze na dużym ekranie. Najlepsze filmy o pieniądzach

  Finansowe żądze na dużym ekranie. Najlepsze filmy o pieniądzach

  Wśród wielu namiętności żądza bogactwa i pieniądza jest jedną z najbardziej uniwersalnych i znanych pod niemal każdą szerokością geograficzną. Korporacje, giełdy, stan konta, inwestycje i oszczędności - owinięty walutą bożek czasem wymyka się spod kontroli i staje się chorobliwą chciwością. Do klasyki kina przeszło wiele tytułów, w których główną rolę gra kasa. Warto do nich wracać.

  czytaj więcej

 • Łańcuchy, które budują zaufanie

  Łańcuchy, które budują zaufanie

  John Velissarios: Blockchain sam w sobie nie niesie wartości, dopiero jego konkretne zastosowania mogą zapewnić realne korzyści. Prawdziwym sukcesem tej technologii będzie to, że za pięć lat nikt nie będzie o niej mówić, ale będzie ona obecna wszędzie

  czytaj więcej

 • Wojna handlowa: Nie tylko Harley, inni także uciekną z USA

  Wojna handlowa: Nie tylko Harley, inni także uciekną z USA

  Wprowadzane przez administrację Donalda Trumpa cła importowe przynoszą skutki odwrotne do zamierzonych.

  czytaj więcej

 • Dietl: GPW idzie w towary i surowce wtórne [WYWIAD]

  Dietl: GPW idzie w towary i surowce wtórne [WYWIAD]

  Musimy się dostosować do tych tendencji, na które inne giełdy zdecydowały się już 10 lat temu. Chcemy rozwijać się w wielu kierunkach - mówi w wywiadzie dla DGP Marek Dietl, prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

  czytaj więcej

 • Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Zdaniem przedstawicieli zarządu GPW bardzo dobre prognozy gospodarcze, otoczenie makroekonomiczne i rosnąca skłonność do inwestowania to czynniki, które mocno sprzyjają rozwojowi rodzimego rynku kapitałowego. Na dodatek przygotowywana jest strategia, która ma tchnąć w warszawską giełdę nowego ducha – co najmniej na miarę tego, który towarzyszy planom budowy Centralnego Portu Lotniczego. Przypomnę, że za poprzedniej formacji rządzącej budowaliśmy już warszawskie centrum finansowe, które miało obsługiwać kapitałowo nie tylko krajowe, ale też zagraniczne rubieże, wykraczając poza Europę Środkowowschodnią. Nowa strategia ma być gotowa pod koniec 2018 r. Nie wiadomo jednak, czy w chwili, kiedy się ukaże, rynek będzie w stanie zaabsorbować nowe pomysły, czy też jego stan będzie na tyle ciężki, że najlepszym rozwiązaniem będzie jego likwidacja. Jeśli nie napłynie na parkiet kapitał uruchomiony przez pracownicze plany kapitałowe, to – śmiem twierdzić – proces wykrwawiania się naszej giełdy będzie kontynuowany – aż po agonię i śmierć. Dlaczego tak czarno to widzę?

  czytaj więcej

 • Sierant: Poznaj siłę własnych pieniędzy

  Sierant: Poznaj siłę własnych pieniędzy

  No i doczekaliśmy się strategii dla warszawskiej giełdy. W ubiegłą środę prezes Marek Dietl przedstawił plan działania składający się z czternastu punktów, które zostały oznaczone wspólnym tagiem #GPW2022. Jeżeli w mediach znaleźliście państwo sformułowania w stylu „14 inicjatyw strategicznych”, to oznacza, że dziennikarze poszli na łatwiznę i przekleili co nieco z oficjalnego komunikatu. I to jest jedna z tych sytuacji, kiedy osoby, które pisały pierwotny tekst, są z tego kopiowania zadowolone. Przekaz medialny (kontekst i użyte sformułowania) jest dokładnie taki, jaki sobie zażyczył klient, cel został więc osiągnięty.

  czytaj więcej

 • Niemiecka polityka ciąży giełdom i euro

  Niemiecka polityka ciąży giełdom i euro

  Główne indeksy giełdowe w Europie tracą ponad 1 proc., a euro osłabia się do dolara wobec problemów politycznych koalicji rządowej w Niemczech. Do godz. 11.00 seria danych z eurolandu (końcowe PMI, bezrobocie, PPI). W amerykańskiej części sesji uwagę zwróci odczyt aktywności w przemyśle wg ISM.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników