higiena pracy umysłowej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu higiena pracy umysłowej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące higiena pracy umysłowej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Terroryzm: Jak uniknąć, wykryć i przeżyć zamach

  Terroryzm: Jak uniknąć, wykryć i przeżyć zamach

  W 2010 roku rząd na stronie internetowej www.antyterroryzm.gov.pl opublikował po raz pierwszy pełną instrukcje dotyczącą zachowań antyterrorystycznych. Zawiera ona nie tylko sposoby pozwalające na wykrycie grożącego nam niebezpieczeństwa, na interpretację zachowań podejrzanych zachowań, wydawałoby się „normalnych" ludzi, ale także jak rozpoznać „wybuchową” paczkę lub list. Warto też wiedzieć co należy zrobić, a właściwie – nie robić – w przypadku podejrzenia bomby w samochodzie. W świetle zdarzeń z ostatnich miesięcy, zalecenia stają się coraz bardziej aktualne.

  czytaj więcej

 • Lewandowski: W Unii Europejskiej rządzi eurosceptyzm

  Lewandowski: W Unii Europejskiej rządzi eurosceptyzm

  Eurosceptycyzm, od dawna mieszkający w Londynie, przywędrował teraz na kontynent - mówi komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu, Janusz Lewandowski.

  czytaj więcej

 • EDF mocno związał się z Polską

  EDF mocno związał się z Polską

  Grupa EDF jest największym inwestorem zagranicznym w polskiej energetyce. Należy także do najważniejszych producentów prądu i jest głównym dostawcą ciepłej wody do sieci ciepłowniczych w naszym kraju.

  czytaj więcej

 • Pięciostopniowa skala zadecyduje o wysokości świadczenia pielęgnacyjnego

  Pięciostopniowa skala zadecyduje o wysokości świadczenia pielęgnacyjnego

  Resort pracy przygotowuje projekt zmian w zasadach przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych. Wysokość wsparcia będzie zróżnicowana i zależna od zakresu niezbędnej pomocy, którą według nowej, pięciostopniowej skali ocenią wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności. Ministerialny projekt nie zawiera jednak szczegółów na temat skali, a jej przyszły kształt budzi niepokój wśród osób, które będą starały się o przyznanie świadczenia.

  czytaj więcej

 • Dbają o higienę pracy, ale z ZUS nie zawsze wychodzą na czysto

  Dbają o higienę pracy, ale z ZUS nie zawsze wychodzą na czysto

  W niektórych sytuacjach pracodawca musi zapewnić pranie odzieży roboczej. Może jednak zamiast tego wypłacić zatrudnionym ekwiwalent. Zdarza się, że organ rentowy żąda wówczas składek, choć nie powinien

  czytaj więcej

 • Poradnia kadrowa z 21 stycznia 2016

  Poradnia kadrowa z 21 stycznia 2016

  Poradnia kadrowa z 21 stycznia 2016 roku.

  czytaj więcej

 • Poradnia kadrowa z 11 lutrgo 2016 r.

  Poradnia kadrowa z 11 lutrgo 2016 r.

  Pracownik naszego zakładu (zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy) posiadał orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim z symbolem przyczyny niepełnosprawności 05-R wydane do 10 grudnia 2015 r. Po rozpatrzeniu wniosku pracownika powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności wydał nowe orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim z symbolami przyczyny niepełnosprawności 05-R/02-P. 21 grudnia 2015 r. pracownik przedstawił nowe orzeczenie. Czy przysługuje na niego podwyższone dofinansowanie z tytułu orzeczonej choroby psychicznej i od kiedy mamy prawo o nie wnioskować?

  czytaj więcej

 • Większość pracowników ma ambiwalentny stosunek do BHP

  Większość pracowników ma ambiwalentny stosunek do BHP

  Ponad połowa pracowników fizycznych i umysłowo-fizycznych ma ambiwalentny stosunek do bezpieczeństwa i higieny pracy – wynika z badania TNS Polska na zlecenie koalicji Bezpieczni w Pracy.

  czytaj więcej

 • Krew Hirszfelda: Jak oskarżono polskiego naukowca o rasistowskie teorie

  Krew Hirszfelda: Jak oskarżono polskiego naukowca o rasistowskie teorie

  Nazistowski koszmar to kilka szalonych idei, które w życie próbowali wcielać Niemcy, lecz po latach wszystkiemu winien ma być i tak polski Żyd.

  czytaj więcej

 • Nikt nie chce dłuższych przerw w szkole

  Nikt nie chce dłuższych przerw w szkole

  Oświatowe związki zawodowe chcą, aby o długości pauz w szkołach decydował dyrektor szkoły z radą rodziców. A organizacje rodziców uważają, że najpierw należy skończyć z nauką na dwie zmiany.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników