hrm

Zarządzanie zasobami ludzkimi (inaczej zarządzanie personelem, funkcja personalna lub Human Resource Management) – termin ten można ogólnie zdefiniować jako strategiczną, jednorodną i spójną metodę kierowania najcenniejszym z kapitałów każdej organizacji – ludźmi, którzy osobistym i zbiorowym wysiłkiem przyczyniają się do realizacji wszystkich założonych przez organizację celów, a tym samym umacniają jej przewagę nad konkurencją.


 • Pensje premiera i ministrów niższe niż podwładnych

  Pensje premiera i ministrów niższe niż podwładnych

  18 ministrów podejmujących strategiczne decyzje zarabia poniżej 15 tys. zł miesięcznie. Wiceministrowie zarabiają mniej niż dyrektorzy generalni urzędów, a nawet departamentów. Eksperci ostrzegają, że niskie pensje nie przyciągają najlepszych fachowców.

  czytaj więcej

 • Urzędnik powinien dostawać nagrody, ale tylko za dobrą pracę

  Urzędnik powinien dostawać nagrody, ale tylko za dobrą pracę

  W administracji publicznej nagrody wciąż trafiają do większości pracowników. O dodatkowej gratyfikacji powinny jednak decydować zaangażowanie i ponadprzeciętna praca.

  czytaj więcej

 • Top Employers Polska 2013

  Top Employers Polska 2013

  W czwartej edycji projektu Top Employers Polska certyfikat otrzymało 29 firm spośród 30, które wzięły udział w badaniu.

  czytaj więcej

 • Handlowcy wciąż poszukiwani na rynku pracy. Na początek można dostać 4 tys. zł brutto

  Handlowcy wciąż poszukiwani na rynku pracy. Na początek można dostać 4 tys. zł brutto

  Handlowców nie ima się kryzys, bo ich praca bezpośrednio wpływa na zyski firmy. Dlatego pracodawcy stale poszukują osób do sprzedaży. Zarobki w tej profesji wynoszą 4,1 zł brutto dla „zwykłych”  handlowców, pensja dyrektorska w branży IT w tym zawodzie to 21 tys. zł, a menedżer dostaje 11 tys. zł brutto. Chętnych do pracy na stanowisku handlowca nie brakuje.

  czytaj więcej

 • Rzetelny pracodawca może liczyć na najlepszych

  Rzetelny pracodawca może liczyć na najlepszych

  Pracodawcy upatrują w wysokiej jakości stażach i praktykach skutecznego sposobu na ograniczanie zjawiska niedopasowania kompetencyjnego, z którym boryka się już prawie 80 proc. z nich - mówi Piotr Palikowski, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

  czytaj więcej

 • Uczelnie ratują się off-kierunkami. Wyprodukują zastępy bezrobotnych?

  Uczelnie ratują się off-kierunkami. Wyprodukują zastępy bezrobotnych?

  Od nowego roku szkoły wyższe otworzą 120 nowych fakultetów. Pojawią się m.in. coaching medyczny, agrobiznes i militarioznawstwo. Co piąty będzie miał autorski program i zero gwarancji na pracę po zakończeniu studiów

  czytaj więcej

 • Licealista wierzy, że zrobi wielką karierę. Traci wiarę w czasie studiów

  Licealista wierzy, że zrobi wielką karierę. Traci wiarę w czasie studiów

  Kiedy licealista myśli o przyszłych studiach, ma nadzieję, że te dobrze przygotują go do zawodu. Jeśli zaś sięga myślami w przyszłość już po dyplomie, chciałby dobrze płatnej pracy, w której nie trzeba będzie siedzieć po godzinach – chyba że za dodatkowym wynagrodzeniem. Jak pokazuje nowy raport PwC, wystarczy jednak pięć lat studiów i młodzi ludzie zmieniają zdanie.

  czytaj więcej

 • HRCI i Top Employers Institute nawiązały współpracę

  HRCI i Top Employers Institute nawiązały współpracę

  HR Certification Institute (HRCI) i Top Employers Institute z główną siedzibą w Holandii ogłosiły dzisiaj nawiązanie strategicznego partnerstwa globalnego. Współpraca poszerzy zasięg globalny obu organizacji, których wspólną misją jest podnoszenie poziomu profesjonalizmu w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi na całym świecie. Wachlarz certyfikacji oferowanych przez HRCI potwierdza wysokie kwalifikacje osobiste w zakresie HRM, zaś Top Employers Institute certyfikuje najlepsze praktyki HR, wdrażane przez pracodawców w celu zapewnienia rozwoju pracowników.

  czytaj więcej

 • Prognozy dla firm na 2018 rok: Po pierwsze rekrutacja, po drugie motywacja

  Prognozy dla firm na 2018 rok: Po pierwsze rekrutacja, po drugie motywacja

  Firma to ludzie, a firma, która osiąga duże sukcesy, to dobry i zgrany zespół specjalistów. Stworzenie lojalnego, zaangażowanego w życie firmy zespołu, to dla pracodawców z każdy rokiem coraz większe wyzwanie, bowiem zrekrutowanie odpowiednich osób, na właściwe stanowiska to połowa sukcesu, drugą jest zaoferowanie konkurencyjnych warunków zatrudnienia, by chcieli zostać w strukturach firmy na dłużej. Prognozy na 2018 rok jasno pokazują – powstaje coraz więcej nowych miejsc pracy, a co się z tym wiąże, wyścig o dobrego pracownika trwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników