motywowanie pracowników

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu motywowanie pracowników. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące motywowanie pracowników.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szkolnictwo wyższe: Oto, jak uczelnie ustawiają konkursy

  Szkolnictwo wyższe: Oto, jak uczelnie ustawiają konkursy

  Profilowanie naboru pod konkretną osobę, przymykanie oka na braki swoich kandydatów, ocenianie ich przez promotorów czy krewnych – takie nieprawidłowości ujawnia najnowszy raport Fundacji Fundusz Pomocy Studentom

  czytaj więcej

 • Wniosek RPO poróżnił prokuratorów

  Wniosek RPO poróżnił prokuratorów

  Rzecznik praw obywatelskich uprawia politykę, a nie walczy o nasze prawa – takie głosy wybrzmiewają w środowisku prokuratorskim. Dowodem ma być ostatnia jego interwencja dotycząca przenoszenia prokuratorów o kilka stopni niżej w hierarchii.

  czytaj więcej

 • Skała: Niektórzy zdegradowani prokuratorzy chodzą uśmiechnięci

  Skała: Niektórzy zdegradowani prokuratorzy chodzą uśmiechnięci

  O niezależność należy się troszczyć tam, gdzie prowadzone są śledztwa. W przypadku prokuratorów, którzy się tym nie zajmowali, to raczej puste deklaracje - twierdzi Jacek Skała.

  czytaj więcej

 • Ostrowska: Trzeba wykorzystywać dodatek motywacyjny

  Ostrowska: Trzeba wykorzystywać dodatek motywacyjny

  Nie jest dopuszczalne, aby nauczyciel zastępował pracę wychowawcy świetlicy. Organizacja świetlicy w szkole podstawowej i gimnazjum, w tym specjalnych, stanowi obligatoryjne zadanie szkoły - mówi w wywiadzie dla DGP Anna Ostrowska, zastępca dyrektora departamentu informacji i promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  czytaj więcej

 • Romowie mniej napiętnowani. Częstsze ataki na Arabów i muzułmanów

  Romowie mniej napiętnowani. Częstsze ataki na Arabów i muzułmanów

  W Polsce spadła liczba przestępstw, której ofiarami są Romowie i Żydzi. W I kwartale 2016 roku działania sprawców wymierzane były głównie przeciwko Arabom oraz muzułmanom – wynika z danych przedstawionych przez Komendę Główną Policji.

  czytaj więcej

 • 500 plus do kontroli: Urzędnicy sprawdzą, na co rodziny wydają pieniądze

  500 plus do kontroli: Urzędnicy sprawdzą, na co rodziny wydają pieniądze

  Najbardziej prześwietlane będą rodziny już objęte opieką socjalną. Pozostałe – jak deklaruje większość gmin – w wyjątkowych sytuacjach. Choć w praktyce wystarczy donos od sąsiada.

  czytaj więcej

 • Perły Samorządu 2016: Zobacz najlepsze miasta i gminy oraz ich włodarzy

  Perły Samorządu 2016: Zobacz najlepsze miasta i gminy oraz ich włodarzy

  DGP tradycyjnie już wręczył nagrody najlepszym włodarzom i samorządom. Uroczysta gala odbyła się wczoraj w Teatrze Kamienica. Jak co roku nagrody przyznaliśmy w czterech kategoriach. Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców bezapelacyjnie najlepszy był Gdańsk z prezydentem Pawłem Adamowiczem. W miastach do 100 tys. mieszkańców zwyciężyli prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Sopot. W gminach miejsko-wiejskich najwyższe miejsce zajęli burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel oraz Aleksandrów Łódzki, a wśród gmin wiejskich – wójt gminy Świdnica Adam Jaskulski i gmina Iława.

  czytaj więcej

 • Rzecznik Trybunału UE dopuszcza zakaz noszenia chusty w miejscu pracy

  Rzecznik Trybunału UE dopuszcza zakaz noszenia chusty w miejscu pracy

  Zakaz noszenia chusty na głowie w miejscu pracy może być dopuszczalny, jeśli wynika z ogólnej regulacji wewnątrz firmy dotyczącej neutralności religijnej i światopoglądowej - oceniła w opinii rzeczniczka generalna Trybunału Sprawiedliwości UE Juliane Kokott.

  czytaj więcej

 • Szałamacha: Od 2017 zacznie działać KAS. Będą podwyżki, ale i zwolnienia

  Szałamacha: Od 2017 zacznie działać KAS. Będą podwyżki, ale i zwolnienia

  Chcemy aby 1 stycznia 2017 r. polska skarbówka zaczęła działać w skonsolidowanej instytucji pod nazwą Krajowa Administracja Skarbowa - poinformował w środę minister finansów Paweł Szałamacha. Zapowiedział podwyżki wynagrodzeń w skarbówce; nie wykluczył zwolnienia 3-4 proc. pracowników.

  czytaj więcej

 • Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn. Dlaczego? Są dyskryminowane. Kwestionowanie tej „prawdy” stało się jednym z największych występków przeciw poprawności politycznej. Czy jednak dyskryminacja płacowa naprawdę jest „rynkowym rasizmem”? Czy można jeszcze oddzielić twardą ekonomiczną statystykę od ideologii?

  czytaj więcej

 • Zamiast realnych podwyżek mundurowi dostaną jałmużnę. W 2017 pensja wyższa tylko o 253 zł

  Zamiast realnych podwyżek mundurowi dostaną jałmużnę. W 2017 pensja wyższa tylko o 253 zł

  W przyszłym roku mundurowy przeciętnie otrzyma wynagrodzenie wyższe o 253 zł, zaś w roku 2018 jego uposażenie wzrośnie o dalsze 21 zł. To tylko połowa oczekiwanej kwoty. Związki zawodowe działające w służbach mundurowych są oburzone. Wbrew szumnym zapowiedziom wysokość podwyżek będzie o połowę niższa, niż to wynikało z rozmów prowadzonych z rządem premier Beaty Szydło.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Mimo wcześniejszych zapowiedzi w 2017 roku nie zostanie zwiększony pułap dochodu wolnego od PIT. Ale może to otworzyć drogę do obniżki wieku emerytalnego.

  czytaj więcej

 • Zmiana kryteriów doboru do zwolnienia tylko wyjątkowo

  Zmiana kryteriów doboru do zwolnienia tylko wyjątkowo

  TEZA: Pracodawca może wprawdzie w wyjątkowych sytuacjach, gdy jest to motywowane szczególnymi okolicznościami, odstąpić od przyjętych wcześniej kryteriów doboru pracowników do zwolnienia, ale powinien przekonująco uzasadnić to odstępstwo, a zastosowane w miejsce dotychczasowych nowe kryteria oceny powinny być obiektywne i niedyskryminacyjne dla zwalnianego pracownika (art. 45 par. 1 kodeksu pracy).

  czytaj więcej

 • System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  Jakie są prawdziwe intencje rządu? Jakich reform oczekują samorządy? Czy jest szansa na objęcie subwencją wszystkich dzieci w przedszkolach? Między innymi na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty DGP pt. „System wynagradzania nauczycieli – reforma »na zamówienie« czy faktyczna potrzeba zmian”.

  czytaj więcej

 • Motywowanie pracowników za pomocą instrumentów finansowych nie jest oskładkowane

  Motywowanie pracowników za pomocą instrumentów finansowych nie jest oskładkowane

  Uzyskane przez uprawnionych na ich podstawie sumy są wolne od obciążeń ZUS. Nie stanowią bowiem przychodu ze stosunku pracy w rozumieniu przepisów podatkowych. Sporą popularnością cieszą się programy motywacyjne, które mają na celu zachęcenie pracowników do podejmowania dodatkowych wysiłków, aby wyniki firmy były lepsze. Zawsze jednak, gdy pracodawca w jakikolwiek sposób wynagradza zatrudnionego, pojawia się pytanie, czy należy to uznać za przychód, który trzeba nie tylko opodatkować, lecz także odprowadzić od niego składki.

  czytaj więcej

 • PPE wymaga popularyzacji. Także wśród pracodawców

  PPE wymaga popularyzacji. Także wśród pracodawców

  Doktor Marcin Wojewódka w  tekście opublikowanym 16 czerwca w  DGP zaproponował upowszechnienie dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego poprzez wzmocnienie pracowniczych programów emerytalnych (PPE). Zorganizowanie dodatkowego oszczędzania przy współudziale firm może zwiększyć powszechność proponowanego rozwiązania, ale może też doprowadzić do jego blokowania ze strony pracodawców. Nie można zapominać, że koszty pracy w   Polsce należą do jednych z   najwyższych w   Europie, a   ich zwiększanie niekoniecznie będzie wspierać gospodarkę. Czy rozwiązanie będzie zatem kosztowne? Tak. Czy może rodzić obawy? Zdecydowanie. Czy jest konieczne? Jak najbardziej.

  czytaj więcej

 • Ustawy o urzędnikach są niezgodne z konstytucją

  Ustawy o urzędnikach są niezgodne z konstytucją

  Nie rozumiem, dlaczego urzędy zatrudniają ludzi na umowach cywilnoprawnych. Powinny być one stosowane tylko w obrocie cywilnoprawnym, zatem głównie w kontekście gospodarczym - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Bogumił Szmulik, radca prawny, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Kłopotliwe rozliczanie pracowników z innego kraju

  Kłopotliwe rozliczanie pracowników z innego kraju

  Na bazie niektórych orzeczeń sądów administracyjnych można dowodzić, że płatnikiem PIT od wynagrodzeń wypłacanych w Polsce z zagranicy jest tamtejszy szef. Dla fiskusa ta interpretacja ma wadę, bo wtedy trudniej o kontrolę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników