motywowanie pracowników

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu motywowanie pracowników. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące motywowanie pracowników.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Perły Samorządu 2016: Zobacz najlepsze miasta i gminy oraz ich włodarzy

  Perły Samorządu 2016: Zobacz najlepsze miasta i gminy oraz ich włodarzy

  DGP tradycyjnie już wręczył nagrody najlepszym włodarzom i samorządom. Uroczysta gala odbyła się wczoraj w Teatrze Kamienica. Jak co roku nagrody przyznaliśmy w czterech kategoriach. Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców bezapelacyjnie najlepszy był Gdańsk z prezydentem Pawłem Adamowiczem. W miastach do 100 tys. mieszkańców zwyciężyli prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Sopot. W gminach miejsko-wiejskich najwyższe miejsce zajęli burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel oraz Aleksandrów Łódzki, a wśród gmin wiejskich – wójt gminy Świdnica Adam Jaskulski i gmina Iława.

  czytaj więcej

 • Rzecznik Trybunału UE dopuszcza zakaz noszenia chusty w miejscu pracy

  Rzecznik Trybunału UE dopuszcza zakaz noszenia chusty w miejscu pracy

  Zakaz noszenia chusty na głowie w miejscu pracy może być dopuszczalny, jeśli wynika z ogólnej regulacji wewnątrz firmy dotyczącej neutralności religijnej i światopoglądowej - oceniła w opinii rzeczniczka generalna Trybunału Sprawiedliwości UE Juliane Kokott.

  czytaj więcej

 • Szałamacha: Od 2017 zacznie działać KAS. Będą podwyżki, ale i zwolnienia

  Szałamacha: Od 2017 zacznie działać KAS. Będą podwyżki, ale i zwolnienia

  Chcemy aby 1 stycznia 2017 r. polska skarbówka zaczęła działać w skonsolidowanej instytucji pod nazwą Krajowa Administracja Skarbowa - poinformował w środę minister finansów Paweł Szałamacha. Zapowiedział podwyżki wynagrodzeń w skarbówce; nie wykluczył zwolnienia 3-4 proc. pracowników.

  czytaj więcej

 • Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn. Dlaczego? Są dyskryminowane. Kwestionowanie tej „prawdy” stało się jednym z największych występków przeciw poprawności politycznej. Czy jednak dyskryminacja płacowa naprawdę jest „rynkowym rasizmem”? Czy można jeszcze oddzielić twardą ekonomiczną statystykę od ideologii?

  czytaj więcej

 • Zamiast realnych podwyżek mundurowi dostaną jałmużnę. W 2017 pensja wyższa tylko o 253 zł

  Zamiast realnych podwyżek mundurowi dostaną jałmużnę. W 2017 pensja wyższa tylko o 253 zł

  W przyszłym roku mundurowy przeciętnie otrzyma wynagrodzenie wyższe o 253 zł, zaś w roku 2018 jego uposażenie wzrośnie o dalsze 21 zł. To tylko połowa oczekiwanej kwoty. Związki zawodowe działające w służbach mundurowych są oburzone. Wbrew szumnym zapowiedziom wysokość podwyżek będzie o połowę niższa, niż to wynikało z rozmów prowadzonych z rządem premier Beaty Szydło.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Mimo wcześniejszych zapowiedzi w 2017 roku nie zostanie zwiększony pułap dochodu wolnego od PIT. Ale może to otworzyć drogę do obniżki wieku emerytalnego.

  czytaj więcej

 • Zmiana kryteriów doboru do zwolnienia tylko wyjątkowo

  Zmiana kryteriów doboru do zwolnienia tylko wyjątkowo

  TEZA: Pracodawca może wprawdzie w wyjątkowych sytuacjach, gdy jest to motywowane szczególnymi okolicznościami, odstąpić od przyjętych wcześniej kryteriów doboru pracowników do zwolnienia, ale powinien przekonująco uzasadnić to odstępstwo, a zastosowane w miejsce dotychczasowych nowe kryteria oceny powinny być obiektywne i niedyskryminacyjne dla zwalnianego pracownika (art. 45 par. 1 kodeksu pracy).

  czytaj więcej

 • System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  Jakie są prawdziwe intencje rządu? Jakich reform oczekują samorządy? Czy jest szansa na objęcie subwencją wszystkich dzieci w przedszkolach? Między innymi na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty DGP pt. „System wynagradzania nauczycieli – reforma »na zamówienie« czy faktyczna potrzeba zmian”.

  czytaj więcej

 • Motywowanie pracowników za pomocą instrumentów finansowych nie jest oskładkowane

  Motywowanie pracowników za pomocą instrumentów finansowych nie jest oskładkowane

  Uzyskane przez uprawnionych na ich podstawie sumy są wolne od obciążeń ZUS. Nie stanowią bowiem przychodu ze stosunku pracy w rozumieniu przepisów podatkowych. Sporą popularnością cieszą się programy motywacyjne, które mają na celu zachęcenie pracowników do podejmowania dodatkowych wysiłków, aby wyniki firmy były lepsze. Zawsze jednak, gdy pracodawca w jakikolwiek sposób wynagradza zatrudnionego, pojawia się pytanie, czy należy to uznać za przychód, który trzeba nie tylko opodatkować, lecz także odprowadzić od niego składki.

  czytaj więcej

 • PPE wymaga popularyzacji. Także wśród pracodawców

  PPE wymaga popularyzacji. Także wśród pracodawców

  Doktor Marcin Wojewódka w  tekście opublikowanym 16 czerwca w  DGP zaproponował upowszechnienie dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego poprzez wzmocnienie pracowniczych programów emerytalnych (PPE). Zorganizowanie dodatkowego oszczędzania przy współudziale firm może zwiększyć powszechność proponowanego rozwiązania, ale może też doprowadzić do jego blokowania ze strony pracodawców. Nie można zapominać, że koszty pracy w   Polsce należą do jednych z   najwyższych w   Europie, a   ich zwiększanie niekoniecznie będzie wspierać gospodarkę. Czy rozwiązanie będzie zatem kosztowne? Tak. Czy może rodzić obawy? Zdecydowanie. Czy jest konieczne? Jak najbardziej.

  czytaj więcej

 • Ustawy o urzędnikach są niezgodne z konstytucją

  Ustawy o urzędnikach są niezgodne z konstytucją

  Nie rozumiem, dlaczego urzędy zatrudniają ludzi na umowach cywilnoprawnych. Powinny być one stosowane tylko w obrocie cywilnoprawnym, zatem głównie w kontekście gospodarczym - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Bogumił Szmulik, radca prawny, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Kłopotliwe rozliczanie pracowników z innego kraju

  Kłopotliwe rozliczanie pracowników z innego kraju

  Na bazie niektórych orzeczeń sądów administracyjnych można dowodzić, że płatnikiem PIT od wynagrodzeń wypłacanych w Polsce z zagranicy jest tamtejszy szef. Dla fiskusa ta interpretacja ma wadę, bo wtedy trudniej o kontrolę.

  czytaj więcej

 • Firma zmusi cię do wszystkiego. Bo myślisz, że chodzi o zabawę

  Firma zmusi cię do wszystkiego. Bo myślisz, że chodzi o zabawę

  Ta technika promocji wygląda niewinnie, bo bazuje na zasadach gier planszowych czy komputerowych. Jednak niech każdy, kto nie rozumie jej reguł, ma się na baczności.

  czytaj więcej

 • Wydatki na oświatę: Uczniów niby mniej, a więcej kosztują

  Wydatki na oświatę: Uczniów niby mniej, a więcej kosztują

  Ustawę o systemie oświaty trzeba napisać od nowa, nie nowelizować. Może się uda prześledzić, na co idą pieniądze.

  czytaj więcej

 • Zbliża się koniec górniczych przywilejów. Górników czeka płacowa rewolucja

  Zbliża się koniec górniczych przywilejów. Górników czeka płacowa rewolucja

  Spółki węglowe szykują jesienią nowe układy zbiorowe. Wynagrodzenia pracowników mają być prostsze, a pensje powiązane z wynikami finansowymi kopalni – wynika z informacji DGP.

  czytaj więcej

 • Pachciarz: Problemy szpitali rodzą się w nich samych

  Pachciarz: Problemy szpitali rodzą się w nich samych

  W trakcie prac parlamentarnych nad nowelizacją ustawy o działalności leczniczej resort zdrowia zapowiedział, że kwestią zadłużenia szpitali mogłaby zająć się nowa agencja. Zanim jednak znów pomyślimy o rządowych programach pomocy, powinniśmy przeanalizować, skąd biorą się te długi.

  czytaj więcej

 • Eureka po polsku, czyli apetyt na odkrycia

  Eureka po polsku, czyli apetyt na odkrycia

  Polskie uczelnie i przedsiębiorstwa odważnie walczą o patenty. W ubiegłym roku wysłano blisko 5,5 tys. wniosków o wpis do rejestru. Niestety tylko co piąty patent naukowców był praktycznie wykorzystany

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników