motywowanie pracowników

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu motywowanie pracowników. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące motywowanie pracowników.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rozwijać związki zawodowe można również w nowoczesnych korporacjach

  Rozwijać związki zawodowe można również w nowoczesnych korporacjach

  – Przekraczanie norm czasu pracy, brak wynagrodzenia za nadgodziny dla pracowników zatrudnionych w zadaniowym systemie czasu pracy, zwolnienia za brak realizacji wygórowanych celów sprzedażowych – problemów jest wiele - uważa Dariusz Cudnik, przewodniczący OPZZ Konfederacja Pracy w Provident Polska.

  czytaj więcej

 • Awans w służbie cywilnej? Panuje dowolność i uznaniowość

  Awans w służbie cywilnej? Panuje dowolność i uznaniowość

  Dyrektorzy generalni wyznaczają pracowników na wyższe stanowiska, rezygnując z obowiązku przeprowadzenia konkursu. Eksperci natomiast opowiadają się za otwartym i transparentnym naborem.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Spółka akcyjna zajmuje się produkcją zaawansowanych urządzeń dla różnych branż produkcyjnych. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności często nabywa usługi i towary od zagranicznych kontrahentów. W większości przypadków zakupiony towar przyjeżdża z państw Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi o usługi, to są one kupowane zarówno w ramach Wspólnoty, jak i z państw trzecich. W poprzednich latach zdarzało się, że księgowość firmy dowiadywała się o nabytych usługach w kilka miesięcy po ich wykonaniu przez zagranicznego kontrahenta. Najczęściej było to tak, że świadczący przesyłał fakturę, jednocześnie upominając się o zapłatę, a pracownik spółki, który obsługiwał z jej strony transakcję, dopiero wówczas przekazywał do księgowości dokument i wraz z nim informację. Niejednokrotnie główna księgowa spółki zwracała się do szefów innych działów z prośbą, aby ci motywowali swoich pracowników do tego, aby niezwłocznie przekazywali informacje o imporcie usług, ale skutek tych próśb był mizerny. Również zarząd był informowany o usprawnieniu przepływu informacji dla wyeliminowania częstych korekt składanych deklaracji VAT, jednak i to nie pomogło. Tłumaczenie pracowników dokonujących zakupu usług od zagranicznych kontrahentów zawsze było takie samo: owszem, nabywają takie świadczenia, ale zagraniczni kontrahenci przekazują faktury z opóźnieniem i dopiero wówczas mogą oni dostarczyć je do księgowości.

  czytaj więcej

 • Obowiązkowa biometria już w ogłoszeniu o pracę? Są argumenty na tak

  Obowiązkowa biometria już w ogłoszeniu o pracę? Są argumenty na tak

  Zakaz wymuszania zgody na przetwarzanie danych biometrycznych dotyczy kandydatów nie tylko na pracowników, lecz także... na zleceniobiorców. Problem pojawi się jednak wtedy, gdy zgoda jest niezbędna do wykonywania pracy.

  czytaj więcej

 • Radziwiłł: Wynagrodzenia rezydentów wzrosną o ponad 2 tys. złotych

  Radziwiłł: Wynagrodzenia rezydentów wzrosną o ponad 2 tys. złotych

  Przez najbliższe cztery lata wynagrodzenia rezydentów wzrosną o ponad 2 tys. złotych - zapowiada w poniedziałkowym wywiadzie dla "Super Expressu" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

  czytaj więcej

 • Kolejne narzędzia dla sygnalistów

  Kolejne narzędzia dla sygnalistów

  Pracownicy, którzy mają poważne podejrzenia, że w ich firmie dochodzi do prania pieniędzy, będą mogli anonimowo zawiadomić o tym generalnego inspektora informacji finansowej.

  czytaj więcej

 • Rynek pracy, czyli prawie jak K2 zdobywane zimą

  Rynek pracy, czyli prawie jak K2 zdobywane zimą

  Pracodawcy muszą brać czynny udział w kształceniu pracowników. Tylko uzyskując przewagę w kompetencjach kapitału ludzkiego, Polska wygra wyścig, gdzie główną nagrodą są inwestycje.

  czytaj więcej

 • Propozycje rewolucji w urlopach: Pracodawca wskaże datę, jednolity wymiar odpoczynku dla wszystkich

  Propozycje rewolucji w urlopach: Pracodawca wskaże datę, jednolity wymiar odpoczynku dla wszystkich

  - Zaproponujemy, aby pracodawca mógł jednostronnie decydować o terminie wypoczynku, ale z dwumiesięcznym uprzedzeniem. Jego wymiar byłby jednolity dla wszystkich pracowników, bez względu na staż. Utrzymamy urlop na żądanie, ale powinien być on bezpłatny - mówi profesor Arkadiusz Sobczyk

  czytaj więcej

 • Ochrona sygnalistów: Przepisy nie przysłużą się ani pracownikom ani pracodawcom

  Ochrona sygnalistów: Przepisy nie przysłużą się ani pracownikom ani pracodawcom

  Chodzi o regulacje zawarte w ustawie o jawności życia publicznego, firmowanej przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Macieja Wąsika. Wprowadzają one do polskiego porządku prawnego mechanizmy dotyczące ochrony sygnalistów, czyli ludzi informujących o nieprawidłowościach w firmie. Zdaniem organizacji pozarządowych i przedstawicieli biznesu przepisy nie są satysfakcjonujące.

  czytaj więcej

 • Kampania Mysłowic przeciw dopalaczom etycznie wątpliwa, ale prawnie dopuszczalna

  Kampania Mysłowic przeciw dopalaczom etycznie wątpliwa, ale prawnie dopuszczalna

  PROBLEM: Miasta od lat walczą z niedozwolonymi substancjami psychoaktywnymi na swoim terenie. Na nietypowy pomysł wpadły Mysłowice, które wraz z miejscowymi zakładami pogrzebowymi przeprowadziły kampanię społeczną w szkołach. Grabarze, którzy zdecydowali się wziąć udział w programie, oferują 50 proc. zniżki na pogrzeb temu, kto bierze dopalacze. W środowisku lokalnym kampania znalazła akceptację wśród większości pedagogów i młodzieży. Wywołała też oczekiwane przez samorząd dyskusje na temat skutków zażywania dopalaczy. Pojawiło się jednak pytanie, czy takie działania są w ogóle zgodne z prawem. I czy są etyczne.

  czytaj więcej

 • Rola amatora. Dla aktorów-naturszczyków nie liczą się pieniądze

  Rola amatora. Dla aktorów-naturszczyków nie liczą się pieniądze

  Naturszczycy stają przed kamerą głównie w serialach paradokumentalnych, które dzięki ich udziałowi są tańsze w produkcji i wiarygodniejsze dla widzów.

  czytaj więcej

 • Pracownicze Plany Kapitałowe zwiększyły zainteresowanie programami emerytalnymi

  Pracownicze Plany Kapitałowe zwiększyły zainteresowanie programami emerytalnymi

  Zapowiedź publikacji projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych zwiększyła zainteresowanie programami emerytalnymi.

  czytaj więcej

 • Prywatyzacyjne fakty i mity. Do dzisiaj nie wiemy, ile firm sprzedaliśmy

  Prywatyzacyjne fakty i mity. Do dzisiaj nie wiemy, ile firm sprzedaliśmy

  Niemiec nie wykupił, polityk nie ukradł, wolny rynek nie zabił. Prywatyzacja w Polsce była tak chaotycznym procesem, że do dzisiaj nie wiemy, ile firm sprzedaliśmy, ale wyszła nam na dobre.

  czytaj więcej

 • Elastyczna praca nie tylko dla pokolenia Y

  Elastyczna praca nie tylko dla pokolenia Y

  Już w 2025 r. 4 na 10 Polaków będzie miało ponad 50 lat. Z kolei w 2050 r. 1/3 społeczeństwa będzie mieć więcej niż 65 lat. W dobie starzenia się populacji, seniorzy, nazywani także pokoleniem Silver będą stanowić ważną grupę zawodową. Wymusza to na pracodawcach obowiązek zadbania o potrzeby starszej generacji pracowników, a te nie są mniejsze niż potrzeby Millenialsów czy Zetek. Zachowanie work-life balance, by móc łączyć pracę z rozwijaniem nowych zainteresowań, podnoszeniem kompetencji, opieką nad wnukami czy chęć pracy według elastycznego grafiku to coraz częściej wymieniane przez pracowników 50+ potrzeby. Praca w modelu elastycznym – tak zdaniem Mikomax Smart Office w przyszłości może wyglądać zawodowa rzeczywistość seniorów, jeżeli pracodawcy stworzą pod nią odpowiedni grunt. Jak? Poprzez wdrożenie strategii smart workingu.

  czytaj więcej

 • Szczęśliwy=produktywny. Jak dobrze zarządzać zespołem

  Szczęśliwy=produktywny. Jak dobrze zarządzać zespołem

  Szefowie największych światowych korporacji głośno mówią o potrzebie zapewnienia warunków sprzyjających zdrowiu psychicznemu i fizycznemu swoich pracowników. To pokłosie wielu badań, w których naukowcy zaczęli przekonywać, że „nie kijem”, a „marchewką”, można skłonić ludzi do wydajnej pracy.

  czytaj więcej

 • Debata MNiSW i DGP: Jak wyciągnąć wynalazki z szuflad naukowców

  Debata MNiSW i DGP: Jak wyciągnąć wynalazki z szuflad naukowców

  O sposobach oceniania uczelni dyskutowali uczestnicy trzeciej już debaty na temat Konstytucji dla nauki. Została ona zorganizowana wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz DGP.

  czytaj więcej

 • Grażyna Majkowska:

  Grażyna Majkowska:

  Nie potrafię powiedzieć, czy się kimś teraz mówi. Czy są jeszcze na tyle nośne teksty kultury, które łączą pokolenia albo przynajmniej nadają ton? - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem dr Grażyna Majkowska.

  czytaj więcej

 • Coach nasz powszedni

  Coach nasz powszedni

  Na wybór odpowiedniego coacha poświęciłam dużo czasu. Ostateczną decyzję jednak odkładałam, bo nie wierzyłam, że „można wszystko, wystarczy tylko chcieć"

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników