motywowanie pracowników

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu motywowanie pracowników. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące motywowanie pracowników.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • NIK wytyka błędy Lotnisku Chopina: Zaniechane budowy i fiasko zbycia udziałów w portach regionalnych

  NIK wytyka błędy Lotnisku Chopina: Zaniechane budowy i fiasko zbycia udziałów w portach regionalnych

  Spóźnione lub zaniechane budowy. Fiasko zbycia udziałów w portach regionalnych. NIK wytyka błędy zarządcy Lotniska Chopina. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) to głównie zarządca Lotniska Chopina, które jest główną bazą przewoźnika LOT, a w 2015 r. obsłużyło 37 proc. ruchu lotniczego w Polsce. PPL mają też udziały w 15 spółkach, z których 10 zarządza lotniskami regionalnymi, np. w Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Szczecinie.

  czytaj więcej

 • Spółdzielnie pracy przetrwały. Jeszcze niejednemu mogą dać pracę

  Spółdzielnie pracy przetrwały. Jeszcze niejednemu mogą dać pracę

  Stałe zatrudnienie i równe zyski. Spółdzielnie pracy przetrwały. I chociaż można się z nich śmiać, to jeszcze mogą niejednemu z nas dać pracę. Czy działają w branży spożywczej, kosmetycznej, czy porządkowej, spółdzielnie pracy pozostają najstabilniejszymi pracodawcami na rynku. Niektóre spośród 560 istniejących działają niemal bez przerwy od ponad stu lat.

  czytaj więcej

 • Kontrole w szpitalu i przychodni bez limitu. Zabraknie lekarzy do przyjmowania pacjentów?

  Kontrole w szpitalu i przychodni bez limitu. Zabraknie lekarzy do przyjmowania pacjentów?

  Resort zdrowia chce wyłączyć wszystkie placówki medyczne spod zapisów ustawy o swobodzie gospodarczej. Nawet małe gabinety przyjmujące pacjentów komercyjnie. Propozycja całkowitego wyłączenia wszystkich podmiotów medycznych z ustawy o swobodzie gospodarczej (Dz.U. z 2015 r. poz. 584) znalazła się w projekcie nowelizacji ustawy o działalności leczniczej, ale początkowo prawie nikt nie zwrócił na to uwagi. Więcej dyskutowano np. o zakazie wypłaty dywidendy przez szpitale, choć prób wypłaty zysku było dotychczas zaledwie kilka. Wyłączenie spod ustawy o swobodzie dotyczyć zaś będzie aż 16,5 tys. przedsiębiorstw.

  czytaj więcej

 • Coaching a samodoskonalenie się

  Coaching a samodoskonalenie się

  Będąc pewnym swoich umiejętności i posiadając wysoką motywację, można realizować się zawodowo i prywatnie. Niektórzy ludzie posiadają naturalny instynkt rywalizacji, który napędza ich sukcesy na różnych płaszczyznach. Takie osoby świetnie nadają się do pracy jako certyfikowany Coach. Z jego usług może skorzystać każdy. Trener zachowań i podejmowania decyzji jest zawodem przyszłości.

  czytaj więcej

 • (De)motywujące bonusy w urzędach. Nagrody nie trafiają do najlepszych

  (De)motywujące bonusy w urzędach. Nagrody nie trafiają do najlepszych

  Nawet odpowiedzialni za wynagradzanie urzędników uważają, że nagrody nie trafiają do najlepszych. DGP dotarł do badań SGH, które były przeprowadzone w marcu 2016 r. i dotyczyły systemu przyznawania nagród i premii w samorządach. Respondentami byli pracownicy 100 jednostek, którzy dysponowali odpowiednią wiedzą na temat stosowania dodatkowych gratyfikacji. Najczęściej na pytania odpowiadali anonimowo sekretarze lub osoby pracujące w zespołach odpowiedzialnych za zarządzanie kadrami.

  czytaj więcej

 • Zwolnienie z PIT nie powinno zależeć od tego, jak zostanie nazwane świadczenie

  Zwolnienie z PIT nie powinno zależeć od tego, jak zostanie nazwane świadczenie

  Organy podatkowe zmieniły stanowisko w zakresie opodatkowania rekompensat dla pracowników w ramach Programów Dobrowolnych Odejść. Liberalne dotąd podejście zmieniło się o 180 stopni.

  czytaj więcej

 • Szkolnictwo wyższe: Oto, jak uczelnie ustawiają konkursy

  Szkolnictwo wyższe: Oto, jak uczelnie ustawiają konkursy

  Profilowanie naboru pod konkretną osobę, przymykanie oka na braki swoich kandydatów, ocenianie ich przez promotorów czy krewnych – takie nieprawidłowości ujawnia najnowszy raport Fundacji Fundusz Pomocy Studentom

  czytaj więcej

 • Wniosek RPO poróżnił prokuratorów

  Wniosek RPO poróżnił prokuratorów

  Rzecznik praw obywatelskich uprawia politykę, a nie walczy o nasze prawa – takie głosy wybrzmiewają w środowisku prokuratorskim. Dowodem ma być ostatnia jego interwencja dotycząca przenoszenia prokuratorów o kilka stopni niżej w hierarchii.

  czytaj więcej

 • Skała: Niektórzy zdegradowani prokuratorzy chodzą uśmiechnięci

  Skała: Niektórzy zdegradowani prokuratorzy chodzą uśmiechnięci

  O niezależność należy się troszczyć tam, gdzie prowadzone są śledztwa. W przypadku prokuratorów, którzy się tym nie zajmowali, to raczej puste deklaracje - twierdzi Jacek Skała.

  czytaj więcej

 • Ostrowska: Trzeba wykorzystywać dodatek motywacyjny

  Ostrowska: Trzeba wykorzystywać dodatek motywacyjny

  Nie jest dopuszczalne, aby nauczyciel zastępował pracę wychowawcy świetlicy. Organizacja świetlicy w szkole podstawowej i gimnazjum, w tym specjalnych, stanowi obligatoryjne zadanie szkoły - mówi w wywiadzie dla DGP Anna Ostrowska, zastępca dyrektora departamentu informacji i promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  czytaj więcej

 • Romowie mniej napiętnowani. Częstsze ataki na Arabów i muzułmanów

  Romowie mniej napiętnowani. Częstsze ataki na Arabów i muzułmanów

  W Polsce spadła liczba przestępstw, której ofiarami są Romowie i Żydzi. W I kwartale 2016 roku działania sprawców wymierzane były głównie przeciwko Arabom oraz muzułmanom – wynika z danych przedstawionych przez Komendę Główną Policji.

  czytaj więcej

 • 500 plus do kontroli: Urzędnicy sprawdzą, na co rodziny wydają pieniądze

  500 plus do kontroli: Urzędnicy sprawdzą, na co rodziny wydają pieniądze

  Najbardziej prześwietlane będą rodziny już objęte opieką socjalną. Pozostałe – jak deklaruje większość gmin – w wyjątkowych sytuacjach. Choć w praktyce wystarczy donos od sąsiada.

  czytaj więcej

 • Perły Samorządu 2016: Zobacz najlepsze miasta i gminy oraz ich włodarzy

  Perły Samorządu 2016: Zobacz najlepsze miasta i gminy oraz ich włodarzy

  DGP tradycyjnie już wręczył nagrody najlepszym włodarzom i samorządom. Uroczysta gala odbyła się wczoraj w Teatrze Kamienica. Jak co roku nagrody przyznaliśmy w czterech kategoriach. Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców bezapelacyjnie najlepszy był Gdańsk z prezydentem Pawłem Adamowiczem. W miastach do 100 tys. mieszkańców zwyciężyli prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Sopot. W gminach miejsko-wiejskich najwyższe miejsce zajęli burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel oraz Aleksandrów Łódzki, a wśród gmin wiejskich – wójt gminy Świdnica Adam Jaskulski i gmina Iława.

  czytaj więcej

 • Rzecznik Trybunału UE dopuszcza zakaz noszenia chusty w miejscu pracy

  Rzecznik Trybunału UE dopuszcza zakaz noszenia chusty w miejscu pracy

  Zakaz noszenia chusty na głowie w miejscu pracy może być dopuszczalny, jeśli wynika z ogólnej regulacji wewnątrz firmy dotyczącej neutralności religijnej i światopoglądowej - oceniła w opinii rzeczniczka generalna Trybunału Sprawiedliwości UE Juliane Kokott.

  czytaj więcej

 • Szałamacha: Od 2017 zacznie działać KAS. Będą podwyżki, ale i zwolnienia

  Szałamacha: Od 2017 zacznie działać KAS. Będą podwyżki, ale i zwolnienia

  Chcemy aby 1 stycznia 2017 r. polska skarbówka zaczęła działać w skonsolidowanej instytucji pod nazwą Krajowa Administracja Skarbowa - poinformował w środę minister finansów Paweł Szałamacha. Zapowiedział podwyżki wynagrodzeń w skarbówce; nie wykluczył zwolnienia 3-4 proc. pracowników.

  czytaj więcej

 • Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn. Dlaczego? Są dyskryminowane. Kwestionowanie tej „prawdy” stało się jednym z największych występków przeciw poprawności politycznej. Czy jednak dyskryminacja płacowa naprawdę jest „rynkowym rasizmem”? Czy można jeszcze oddzielić twardą ekonomiczną statystykę od ideologii?

  czytaj więcej

 • Zamiast realnych podwyżek mundurowi dostaną jałmużnę. W 2017 pensja wyższa tylko o 253 zł

  Zamiast realnych podwyżek mundurowi dostaną jałmużnę. W 2017 pensja wyższa tylko o 253 zł

  W przyszłym roku mundurowy przeciętnie otrzyma wynagrodzenie wyższe o 253 zł, zaś w roku 2018 jego uposażenie wzrośnie o dalsze 21 zł. To tylko połowa oczekiwanej kwoty. Związki zawodowe działające w służbach mundurowych są oburzone. Wbrew szumnym zapowiedziom wysokość podwyżek będzie o połowę niższa, niż to wynikało z rozmów prowadzonych z rządem premier Beaty Szydło.

  czytaj więcej

 • Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Kowalczyk: W 2017 r. nie ruszymy kwoty wolnej

  Mimo wcześniejszych zapowiedzi w 2017 roku nie zostanie zwiększony pułap dochodu wolnego od PIT. Ale może to otworzyć drogę do obniżki wieku emerytalnego.

  czytaj więcej

 • Zmiana kryteriów doboru do zwolnienia tylko wyjątkowo

  Zmiana kryteriów doboru do zwolnienia tylko wyjątkowo

  TEZA: Pracodawca może wprawdzie w wyjątkowych sytuacjach, gdy jest to motywowane szczególnymi okolicznościami, odstąpić od przyjętych wcześniej kryteriów doboru pracowników do zwolnienia, ale powinien przekonująco uzasadnić to odstępstwo, a zastosowane w miejsce dotychczasowych nowe kryteria oceny powinny być obiektywne i niedyskryminacyjne dla zwalnianego pracownika (art. 45 par. 1 kodeksu pracy).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników