najlepszy pracodawca 2010

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu najlepszy pracodawca 2010. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące najlepszy pracodawca 2010.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ile powinien zarabiać górnik? Dużo, zamieńmy tylko złotówki na euro

  Ile powinien zarabiać górnik? Dużo, zamieńmy tylko złotówki na euro

  - Jakie przejadanie? Barbórka to zwykłe wynagrodzenie. Największą propagandą antygórniczą jest to całe mówienie o barbórkach, talonach na węgiel, posiłkach regeneracyjnych – jako o dodatkach. To jest fundusz płac - tak Wacław Czerkawski, wieloletni wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce, komentuje dokapitalizowanie górnictwa w Polsce.

  czytaj więcej

 • Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  Kaźmierczak: Biznes wciąż z nadzieją patrzy na Morawieckiego. Ale to ostatni moment, aby coś pokazał

  - Oni sami się zabiją. Zwłaszcza przy tym tempie i poziomie wydawania pieniędzy. Żeby się to jakoś zbilansowało, należy się spodziewać radykalnej akcji fiskalnej. A jak policzyliśmy, jedyny ratunek dla budżetu to rozszerzenie brutalnego fiskalizmu na grupy niższej klasy średniej. Co ją dorżnie - uważa Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

  czytaj więcej

 • Odwrót od studiów doktoranckich. Spada liczba chętnych, a to dopiero początek zmian

  Odwrót od studiów doktoranckich. Spada liczba chętnych, a to dopiero początek zmian

  Mniej osób decyduje się na rozpoczęcie doktoratu. Liczba tych, którzy chcą za niego płacić, spadła w ciągu roku aż o ponad 12 proc. A wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek zmian.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Najważniejsze wydarzenia polityczne 2016 [PODSUMOWANIE]

  Szczyt NATO w Warszawie, wizyta papieża Franciszka, konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powołanie komisji śledczej ds. Amber Gold, protest opozycji na sali sejmowej - są wśród najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na scenie politycznej w mijającym roku.

  czytaj więcej

 • Roli Trybunału Konstytucyjnego nie można powierzyć SN

  Roli Trybunału Konstytucyjnego nie można powierzyć SN

  Sędziowie Sądu Najwyższego nie mają wystarczającej legitymacji do wejścia w rolę negatywnego ustawodawcy. Są bowiem wyłaniani bez udziału organu założycielskiego - mówi w wywiadzie dal DGP dr Tomasz Zalasiński, konstytucjonalista, radca prawny z kancelarii DZP

  czytaj więcej

 • Kariagin: Potokiem Ukraińców trzeba sterować

  Kariagin: Potokiem Ukraińców trzeba sterować

  Ludzie podróżują po świecie za pracą. I musi być ktoś, kto zainterweniuje – niezależnie od tego, czy to Ukrainiec w Polsce znalazł się w kłopotach, czy Polak w Irlandii ma problem, by doprosić się należnej mu pensji - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Jurij Kariagin, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce, prezes Stowarzyszenia Polska–Ukraina, pracownik naukowy Uniwersytetu Kijowskiego.

  czytaj więcej

 • Bitwa o cenę książki

  Bitwa o cenę książki

  „Horror jak za komuny”, „rząd chce mieć analfabetów, bo łatwiej nimi rządzić”. Czemu biją alarmowe dzwony? Nie uwierzycie, ale w obronie książek, a konkretnie prawa do obniżania ich cen.

  czytaj więcej

 • ZUS w komfortowej sytuacji, ale legion młodych emerytów może mu zaszkodzić

  ZUS w komfortowej sytuacji, ale legion młodych emerytów może mu zaszkodzić

  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych jest w najlepszej kondycji od co najmniej 10 lat. Rośnie zdolność do obsługi bieżących zobowiązań ze spływających składek, ale możliwość wcześniejszego niż obecnie przechodzenia na emeryturę zmniejszy dochody i zwiększy wydatki ZUS. Sprzyjać mu będzie sytuacja na rynku pracy.

  czytaj więcej

 • Randstad: 21 proc. pracowników zmieniło pracę w ostatnim półroczu

  Randstad: 21 proc. pracowników zmieniło pracę w ostatnim półroczu

  21 proc. pracowników w Polsce zmieniło pracę w ostatnich sześciu miesiącach - wynika z sondażu Instytutu Badawczego Randstad. Rotacja w I kwartale obejmowała zarówno zmianę pracodawcy, jak i zmianę stanowiska wewnątrz obecnej firmy.

  czytaj więcej

 • Miękki brzuszek turysty, czyli jak niektóre biura podróży rozumieją realizację umowy

  Miękki brzuszek turysty, czyli jak niektóre biura podróży rozumieją realizację umowy

  Warunki umowy mówią o tym, że jeśli turysta nie wypowie się na temat istotnej zmiany umowy, to uznaje się, że przyjął zmiany i nie może żądać odszkodowania. Ustawa pozornie mówi to samo, tyle że nie o braku prawa do odszkodowania. Przez podobieństwo regulacji chce się wywołać wrażenie, że umowa w zasadzie powtarza ustawę.

  czytaj więcej

 • Czym jest doba pracownicza i inne trudne pytania o czas pracy

  Czym jest doba pracownicza i inne trudne pytania o czas pracy

  Obecne przepisy dotyczące czasu pracy wydają się być w miarę zrównoważone. Niestety przepisy te są niezwykle skomplikowane, nieprecyzyjne, nierzadko wewnętrznie sprzeczne, co powoduje wiele wątpliwości w praktyce ich stosowania. Sposób uregulowania godzin nadliczbowych jest zawikłany nawet dla prawników. Kolejnym problemem są rozbieżne lub zmienne stanowiska sądów czy instytucji państwowych, czego najlepszym przykładem jest spór o zasadę rekompensowania pracy w niedzielę.

  czytaj więcej

 • Pieniądze w prezencie to nie zawsze łapówka

  Pieniądze w prezencie to nie zawsze łapówka

  Dałam pieniądze koledze, nie widząc w nim urzędnika. A on potem przyszedł obwieszony dyktafonami. Ów człowiek wziąłby pieniądze, mimo że uważa to akurat za niemoralne, ale bał się różnych konsekwencji.

  czytaj więcej

 • Akcjonariusz większościowy, ten to ma przywileje

  Akcjonariusz większościowy, ten to ma przywileje

  Może być parkingiem dla niechcianych aktywów, dostarczycielem zysków, rezerwuarem kapitału, pracodawcą idealnym – to tylko część funkcji, które może spełniać spółka dla posiadacza pakietu kontrolnego.

  czytaj więcej

 • Gdzie jeszcze pracuje się dla idei? Tym zawodom budżet państwa płaci gorzej niż dyskont

  Gdzie jeszcze pracuje się dla idei? Tym zawodom budżet państwa płaci gorzej niż dyskont

  W sferze budżetowej pracuje co piąty Polak. Większość z nich zarabia gorzej niż sprzedawca w dyskoncie.

  czytaj więcej

 • Ustawa o jawności życia publicznego zagraża i prywatności obywateli i biznesowi

  Ustawa o jawności życia publicznego zagraża i prywatności obywateli i biznesowi

  Dziś odbędzie się druga tura konsultacji społecznych w sprawie projektu ustawy o jawności życia publicznego firmowanej przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Nawet propozycje reform sądownictwa nie sprowokowały takiej aktywności obywateli i organizacji społecznych w procesie legislacyjnym, jak pierwsza próba kompleksowego uregulowania kwestii związanych z przejrzystością władzy oraz przeciwdziałaniem praktykom korupcyjnym.

  czytaj więcej

 • Fiskus chce znać optymalizacje. Doradcy: Niech informują sami podatnicy [DEBATA]

  Fiskus chce znać optymalizacje. Doradcy: Niech informują sami podatnicy [DEBATA]

  Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie podsumowanie z konsultacji w sprawie nałożenia na doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, doradców inwestycyjnych i przedstawicieli innych zawodów (tzw. promotorów transakcji, pośredników) obowiązku informowania o schematach podatkowych. Wiązałoby się to zarazem z ograniczeniem tajemnicy zawodowej.

  czytaj więcej

 • Księstwo Lubińskie: Bez KGHM nie ma Dolnego Śląska. I na odwrót

  Księstwo Lubińskie: Bez KGHM nie ma Dolnego Śląska. I na odwrót

  Dolny Śląsk nie istnieje bez KGHM, a KGHM bez Dolnego Śląska. Nie ma w Polsce drugiej takiej spółki. Boje o nią toczą się bez względu na to, kto rządzi.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Jubileuszowy cykl kongresów dyrektorów finansowych zapowiada się być przełomowym. Po raz pierwszy profesjonaliści zarządzający finansami przedsiębiorstw spotkają się w Gdańsku i Lublinie, by następnie po 5 latach powrócić do Krakowa. Zwieńczeniem wiosennych spotkań będzie Poznań, a wielki finał wraz z uroczystą galą i rozstrzygnięciem XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku odbędą się jesienią w Warszawie. Ponadto, na każdym z pięciu kongresów organizatorzy będą przyznawać po raz pierwszy wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące implementację innowacyjnych rozwiązań w proces zarządzania finansami.

  czytaj więcej

 • Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Od 3 kwietnia 2018 r. finansiści mogą aplikować do XIII. edycji prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu zostanie przyznane specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej GPW. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników