numery kont zus

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu numery kont zus. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące numery kont zus.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak zgodnie z prawem zorganizować akcję dobroczynną?

  Jak zgodnie z prawem zorganizować akcję dobroczynną?

  Za dwa tygodnie wypada święto mojego miasta, w trakcie którego będą obywać się liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Przy tej okazji chciałbym razem z kilkoma osobami zorganizować zbiórkę publiczną na leczenie ciężko chorego przyjaciela. Jakich formalności muszę dopełnić i ile czasu będę na to potrzebował – pyta pan Daniel

  czytaj więcej

 • Dokąd po kredyt na biznes

  Dokąd po kredyt na biznes

  Wbrew reklamom młodej, małej firmie bardzo trudno pożyczyć pieniądze – i to nawet niewielką kwotę. W lepszej sytuacji są te przedsiębiorstwa, które już zapracowały na swoją wiarygodność

  czytaj więcej

 • 6 obowiązków pracodawcy przy zatrudnianiu nowego pracownika

  6 obowiązków pracodawcy przy zatrudnianiu nowego pracownika

  Pracodawca powinien pamiętać o poprawnym przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej i jeszcze przed zatrudnieniem pracownika - o skierowaniu danej osoby na badania lekarskie i przeszkoleniu jej z zasad bhp. Firma ma też obowiązek zgłosić nowego pracownika do ZUS.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Transformacja się skończyła

  Andrysiak: Transformacja się skończyła

  Wołanie o dalszą transformację to nic innego jak ucieczka przed prawdziwymi problemami. Możemy udawać, że wszystkie kłopoty to wina państwa, tylko co to zmieni, skoro zajmujemy się tym ćwierć wieku, a wciąż nie jesteśmy zadowoleni z efektów?

  czytaj więcej

 • Biedaprzedsiębiorcy. Sól polskiej gospodarki czy krwiożercy pasący się na pracownikach?

  Biedaprzedsiębiorcy. Sól polskiej gospodarki czy krwiożercy pasący się na pracownikach?

  Przedsiębiorcy, sól polskiej gospodarki. Ci średni i ci całkiem malutcy. To sektor, który odpowiada za 66 proc. PKB wytwarzanego przez firmy i w którym pracuje 60 proc. zatrudnionych w przedsiębiorstwach. Kapitaliści. Krwiożercy pasący się na pocie zatrudnianych przez siebie pracowników. Którym nie płacą, a jeśli już, to najniższą krajową. Najchętniej na czarno, pod stołem. To ci, którzy nie chcą się dzielić i kombinują na podatkach. Bo przecież jak ktoś ma własny interes, to musi spać na pieniądzach. Jednak mało komu przyjdzie do głowy, że gros tych kapitalistów to biedafirmy.Biedaprzedsiębiorcy: Sól polskiej gospodarki czy krwiożercy pasący się na pracownikach

  czytaj więcej

 • Wcześniejsza emerytura zależy od prawidłowego świadectwa pracy

  Wcześniejsza emerytura zależy od prawidłowego świadectwa pracy

  Jeśli nie będzie zawierało dokładnych informacji o szczególnych warunkach zatrudnienia, organ rentowy nie przyzna świadczenia. Wiążą go bowiem restrykcyjne przepisy.

  czytaj więcej

 • Kilka złotych zaległości może się zmienić w kilkaset złotych długu

  Kilka złotych zaległości może się zmienić w kilkaset złotych długu

  Likwidowałem numer telefonu u jednego z operatorów – opowiada pan Grzegorz. Pani w salonie zapewniała mnie, że na moim koncie nie ma zaległości. Po kilku miesiącach otrzymałem pismo, że zalegam 5 zł za „SMS-y specjalne”. Zlekceważyłem to. Stwierdziłem, że rachunek został zamknięty i teraz to już nie mój problem. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po niemal trzech latach otrzymałem pismo od komornika, który żądał zapłaty ponad 600 zł. Powód? Zaległość u operatora telefonii komórkowej. Przecież nawet jeśli jestem im coś winien, to tylko 5 zł z odsetkami. Skąd więc taka kwota – pyta czytelnik

  czytaj więcej

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie - na czym polegają zmiany?

  Elektroniczne zwolnienia lekarskie - na czym polegają zmiany?

  Mają wyeliminować nadużycia i usprawnić proces kontroli, zmniejszyć zatrudnienie osób obsługujących papierowe druki oraz przynieść oszczędność przy ich produkcji. Od 1 stycznia 2016 r. płatników czeka rewolucja porównywalna z wprowadzeniem programu Płatnik

  czytaj więcej

 • ZUS: Nie tak łatwo uzyskać zwolnienie z hipoteki

  ZUS: Nie tak łatwo uzyskać zwolnienie z hipoteki

  Procedury ZUS dotyczące wykreślania zabezpieczenia nie wynikają z przepisów powszechnych. Zapisane są w wewnętrznych regulacjach i wciąż wydłużane. Tym samym utrudniają nam życie.

  czytaj więcej

 • Wyłudzanie dopłat do pensji: Walka z oszustami wciąż trwa

  Wyłudzanie dopłat do pensji: Walka z oszustami wciąż trwa

  PROBLEM: W wyniku afery z Marcinem Dubienieckim w roli głównej odżył problem wyłudzania pieniędzy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Jego przypadek nie jest odosobniony. Do takich nieprawidłowości wciąż dochodzi, mimo wprowadzania kolejnych obostrzeń w ubieganiu się o dofinansowania do wynagrodzeń oraz zwiększania zakresu kontroli ze strony funduszu. W latach 2010–2015 PFRON wydał łącznie ponad 1,1 tys. decyzji w sprawie nienależnie otrzymanych dopłat do pensji na kwotę ok. 60 mln zł. Dotyczyły one jednak nie tylko przypadków związanych z fikcyjnym zatrudnianiem niepełnosprawnych, lecz także innego typu nieprawidłowości, np. wynikających z nieopłacenia lub nieterminowego uiszczania składek na ubezpieczenia społeczne. Kontrole prowadzone przez pracowników funduszu wykazują ponadto błędy dotyczące kwoty kosztów płacy, wymiaru zatrudnienia, formy wypłaty wynagrodzenia, stopnia niepełnosprawności lub schorzeń szczególnych. Te wszystkie sytuacje również skutkują koniecznością zwrotu dofinansowań.

  czytaj więcej

 • Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

  Nie każdy biznes można zawiesić na okres zimowy

  Po sezonie działalność gospodarczą można zawiesić. Podczas przerwy przedsiębiorca nie może uzyskiwać żadnych przychodów. Nie ma też prawa do wykonywania na podstawie umów-zleceń lub o dzieło tych samych usług, które wykonywał w ramach kontaktów zawartych w okresie prowadzenia firmy.

  czytaj więcej

 • Emerytury: historia prawdziwa. ZUS dla DGP opracował symulację wysokości świadczeń

  Emerytury: historia prawdziwa. ZUS dla DGP opracował symulację wysokości świadczeń

  Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby zatrudnione na śmieciówkach będą z pewnością bardzo rozczarowane świadczeniem, które kiedyś przyzna im ZUS

  czytaj więcej

 • Niełatwe iberyjskie rozliczenia, a eksport rośnie

  Niełatwe iberyjskie rozliczenia, a eksport rośnie

  Gospodarka Hiszpanii ma się coraz lepiej. To dobra wiadomość dla polskich firm sprzedających w tym kraju, dająca nadzieję, że zniknie on z niechlubnej listy najgorszych płatników w Europie

  czytaj więcej

 • Niepowołanie zarządu nie uchroni przed składkami

  Niepowołanie zarządu nie uchroni przed składkami

  Brak organów zarządzających podmiotem gospodarczym nie będzie przeszkodą do odzyskania przez ZUS należności. Może on się zwrócić do sądu o powołanie dla spółki kuratora

  czytaj więcej

 • E-zwolnienia lekarskie od stycznia? To się okaże

  E-zwolnienia lekarskie od stycznia? To się okaże

  Od 1 stycznia 2016 r. lekarze będą mogli wystawiać elektroniczne zaświadczenia o niezdolności do pracy z powodu choroby. Aby jednak z nich korzystać, pracodawcy muszą spełnić określone warunki.

  czytaj więcej

 • Koniec papierowych zwolnień lekarskich nie nastąpi szybko

  Koniec papierowych zwolnień lekarskich nie nastąpi szybko

  Od 1 stycznia 2016 r. można będzie je wystawiać w formie elektronicznej. Placówki medyczne mogą czekać z ich wdrożeniem do ostatniej chwili, tj. do 2018 r., kiedy znikną bloczki ZUS ZLA.

  czytaj więcej

 • E-zwolnienia lekarskie już od stycznia 2016

  E-zwolnienia lekarskie już od stycznia 2016

  Od początku stycznia 2016 zwolnienia lekarskie będą wystawiane w formie elektronicznej (e-ZLA). Dzięki temu ZUS otrzyma informację od razu po wystawieniu dokumentu. Pracownik nie będzie już musiał dostarczać zwolnienia swojemu pracodawcy, a przedsiębiorca - ZUS-owi. Zmiana ma ograniczyć nadużycia i przynieść oszczędności. Zwolnienia w dotychczasowej, papierowej formie, będą mogły być wystawiane jeszcze tylko przez dwa lata.

  czytaj więcej

 • Bank upada, trzeba ratować budżet gminy. Tylko jak?

  Bank upada, trzeba ratować budżet gminy. Tylko jak?

  Samorządowcy i eksperci w rozmowie z DGP proponują, co robić, gdy samorząd już wpadnie w tarapaty z powodu upadłości banku. Niektóre pomysły polegają na balansowaniu na granicy prawa.

  czytaj więcej

 • Lekarze nie muszą kupować e-podpisu do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich

  Lekarze nie muszą kupować e-podpisu do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich

  ZUS zachęca medyków do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Okazuje się jednak, że wielu z nich nadal nie wie, w jaki sposób przejść całą procedurę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne