pit 8c wzór

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pit 8c wzór. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pit 8c wzór.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowe wzory e-formularzy PIT, IFT oraz NIP do zastosowania

  Nowe wzory e-formularzy PIT, IFT oraz NIP do zastosowania

  Na platformie ePUAP zostały opublikowane nowe wzory dokumentów elektronicznych PIT, IFT oraz NIP.

  czytaj więcej

 • Prowadzisz blog? Zobacz, jak rozliczyć się z fiskusem

  Prowadzisz blog? Zobacz, jak rozliczyć się z fiskusem

  Założyłam dziennik internetowy i zamierzam pisać o najnowszych zmianach w prawie medycznym oraz o nowych lekach – opowiada pani Maria, która nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie to robić hobbystycznie, czy też stanie się to jej sposobem na życie. Zastanawia się, w jaki sposób będzie musiała rozliczyć ewentualne przychody z reklam i czy będzie miała jeszcze inne obowiązki wobec fiskusa.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w styczniu

  Obowiązki podatników i płatników w styczniu

  Pierwszy miesiąc roku to czas na wybór formy opodatkowania, a także na złożenie wielu deklaracji i zeznań. Do 2 lutego 2015 r. (bo koniec stycznia to sobota) muszą rozliczyć się z fiskusem przede wszystkim przedsiębiorcy opodatkowani w formie karty podatkowej i ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

  czytaj więcej

 • Część III. Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych

  Część III. Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych

  czytaj więcej

 • Płatnicy nie mogą skorzystać z ePUAP - zostają im tylko e-Deklaracje

  Płatnicy nie mogą skorzystać z ePUAP - zostają im tylko e-Deklaracje

  Nie można za pomocą platformy ePUAP przesyłać dokumentów podatkowych, które od 1 stycznia 2015 r. mogą być przekazywane tylko drogą elektroniczną – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

  czytaj więcej

 • Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  Kto, kiedy i jaką deklarację składa

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Preferencje dla dużych rodzin bez opodatkowania

  Preferencje dla dużych rodzin bez opodatkowania

  Refundacja biletów komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży uczącej się z rodzin wielodzietnych nie stanowi przychodu. Świadczenie nie podlega więc PIT. Tak stwierdził dyrektor katowickiej izby skarbowej.

  czytaj więcej

 • Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Rozliczenia 2016: Płatnik PIT musi się rozliczyć w lutym z fiskusem

  Deklaracje, informacje i roczne obliczenie podatku za osoby fizyczne trzeba przesyłać do urzędów skarbowych elektronicznie. Zwolnione z tego są tylko podmioty rozliczające nie więcej niż pięć osób fizycznych.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w styczniu 2016 roku

  W pierwszym miesiącu roku istotne są dwa terminy, których muszą dotrzymać podatnicy i płatnicy – 20 stycznia oraz 31 stycznia (a w 2016 r. 1 lutego – ze względu na to, że 31 stycznia wypada w niedzielę).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne