praca w wojsku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu praca w wojsku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące praca w wojsku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prof. Nowik: Bitwę Warszawską wygraliśmy dzięki grzebieniowi, lekturom o piratach i weselu [WIDEO]

  Prof. Nowik: Bitwę Warszawską wygraliśmy dzięki grzebieniowi, lekturom o piratach i weselu [WIDEO]

  Polska kryptoanaliza narodziła się po odzyskaniu przez Polskę niepodległości dzięki grzebieniowi, lekturom o piratach i weselu. Oficer polskiego wojska Jan Kowalewski złamał rosyjski szyfr, co przyczyniło się do wygrania przez Polaków Bitwy Warszawskiej - mówi prof. dr hab. Grzegorz Nowik z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

  czytaj więcej

 • Bracia Zielińscy przez doping będą musieli opuścić wojsko

  Bracia Zielińscy przez doping będą musieli opuścić wojsko

  Przyłapani na dopingu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro ciężarowcy Tomasz i Adrian Zielińscy zostali we wtorek wykluczeni z Wojskowego Zespołu Sportowego, z którym związali się zaledwie siedem miesięcy temu. Obaj będą musieli także opuścić wojsko.

  czytaj więcej

 • Radwan: Żołnierze powinni się odwdzięczyć za podwyżki

  Radwan: Żołnierze powinni się odwdzięczyć za podwyżki

  Obecna władza dwoi się i troi, jak przypodobać się służbom mundurowym. One wiedzą, że PiS marzy się silna armia. Dlatego przedstawiciele żołnierzy podsyłają ministrowi pomysły na polepszenie ich bytu. Zaczęło się od tego, że 300 zł podwyżki przyznanej w 2012 r. wrzucono do podstawy. Automatycznie wzrosły gratyfikacje urlopowe i inne przywileje. Potwierdziły się też ustalenia DGP, że uposażenia żołnierzy zawodowych od nowego roku wzrosną średnio o 380 zł. I dobrze.

  czytaj więcej

 • Korzycki: Zagraniczne propozycje Trumpa to kompletny miszmasz

  Korzycki: Zagraniczne propozycje Trumpa to kompletny miszmasz

  Donald Trump ogłosił plan wobec Bliskiego Wschodu, najambitniejszy ze wszystkich współczesnych kandydatów na prezydenta. Obiecał m.in., że „rozmontuje irańską sieć globalnego terroryzmu, która odpowiada za zamachy w 25 krajach na pięciu kontynentach”. Stwierdził, że kiedy zostanie prezydentem, tzw. Państwo Islamskie zniknie, i to bardzo szybko.

  czytaj więcej

 • ONZ ponawia apele w sprawie pomocy humanitarnej w Syrii

  ONZ ponawia apele w sprawie pomocy humanitarnej w Syrii

  Specjalny wysłannik ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura poinformował w czwartek w Genewie, że żaden konwój z pomocą humanitarną nie dotarł w ciągu minionego miesiąca do oblężonych stref w Syrii. Wezwał do 48-godzinnego rozejmu w ogarniętym walkami mieście Aleppo.

  czytaj więcej

 • Kret Solidarności. Historia Adama Hodysza

  Kret Solidarności. Historia Adama Hodysza

  Losy Adama Hodysza dowodzą, że walka z komunistycznym reżimem była rzeczą chwalebną, lecz praca dla niego – zdecydowanie bardziej opłacalną.

  czytaj więcej

 • Dziki koń z Poznania. Tarpan - auto, które nie przetrwało

  Dziki koń z Poznania. Tarpan - auto, które nie przetrwało

  Nazwę Tarpan wyłoniono w konkursie zorganizowanym przez redakcję „Expressu Poznańskiego”. Nie był to najlepszy wybór. Jednak przekonano się o tym dopiero po latach. Auto – podobnie jak dziki koń – nie przetrwało

  czytaj więcej

 • Fetullah Gulen - filantrop czy przywódca spisku?

  Fetullah Gulen - filantrop czy przywódca spisku?

  Ankara oskarża kaznodzieję Fethullaha Gulena o inspirowanie zamachu stanu w Turcji. Mieszkający w USA tajemniczy teolog jest dla jednych orędownikiem tolerancyjnego islamu, społecznikiem i filantropem, dla innych - przywódcą międzynarodowego muzułmańskiego spisku.

  czytaj więcej

 • Macierewicz: Aerokluby będą wspierać wojska obrony terytorialnej

  Macierewicz: Aerokluby będą wspierać wojska obrony terytorialnej

  Aerokluby w całym kraju będą miały swój udział we wsparciu powstających Wojsk Obrony Terytorialnej kraju - powiedział w niedzielę w Łososinie Dolnej k. Nowego Sącza szef MON Antoni Macierewicz podczas obchodów 60-lecia Aeroklubu Podhalańskiego.

  czytaj więcej

 • Rumunia najważniejsza dla USA

  Rumunia najważniejsza dla USA

  Po nieudanej próbie zamachu stanu w Turcji rola Bukaresztu w regionie rośnie jeszcze bardziej. Informację o tym, że Amerykanie zamierzają przenieść z Turcji do Rumunii głowice nuklearne, zdążyły zdementować resorty dyplomacji i obrony w Bukareszcie. Autor tekstu z portalu Euractiv twierdzi, że podane przez niego dane są prawdziwe, i przypomina, że w okresie zimnej wojny Stany Zjednoczone nigdy oficjalnie nie potwierdziły obecności broni atomowej w RFN, Holandii i Belgii.

  czytaj więcej

 • Horbaczewski: Jak nie zmarnować kolejnego Sokoła

  Horbaczewski: Jak nie zmarnować kolejnego Sokoła

  Autorzy Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w jednym dokumencie odnieśli się do praktycznie wszystkich wyzwań stojących przed polską gospodarką. Dokument nie przedstawia w szczegółach narzędzi, które posłużą realizacji planu. To zrozumiałe, jednak utrudnia jego analizę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników