praca w wojsku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu praca w wojsku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące praca w wojsku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dowódca WOT: 	Pierwszy toast był za Antoniego [WYWIAD RIGAMONTI]

  Dowódca WOT: Pierwszy toast był za Antoniego [WYWIAD RIGAMONTI]

  Kiedy broni się rodziny, domu, wsi, miasteczka, powiatu, to morale jest na wysokim poziomie. Dzięki temu wojska operacyjne skupią się na swoich głównych zadaniach, a my zajmiemy się całą resztą - powiedział Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Krew Hirszfelda: Jak oskarżono polskiego naukowca o rasistowskie teorie

  Krew Hirszfelda: Jak oskarżono polskiego naukowca o rasistowskie teorie

  Nazistowski koszmar to kilka szalonych idei, które w życie próbowali wcielać Niemcy, lecz po latach wszystkiemu winien ma być i tak polski Żyd.

  czytaj więcej

 • Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Samorządy przekażą PKP PLK 4,5 mld zł ze środków unijnych. Cel: poprawić lokalną komunikację. Taką kwotę pochodzącą z regionalnych programów operacyjnych (RPO) PKP Polskie Linie Kolejowe powinny wydać i rozliczyć z Brukselą do 2023 r.

  czytaj więcej

 • Szef MSZ Łotwy o manewrach Zapad: powinniśmy być gotowi na każdy scenariusz

  Szef MSZ Łotwy o manewrach Zapad: powinniśmy być gotowi na każdy scenariusz

  Powinniśmy być gotowi na każdy scenariusz - tak o zaplanowanych na jesień rosyjsko-białoruskich manewrach Zapad'17 mówi PAP szef MSZ Łotwy Edgars Rinkevics. Jak podkreśla, Rosjanom chodzi o "manifestację siły", ale - dodaje - istnieje ryzyko, że wojska rosyjskie na Białorusi już zostaną.

  czytaj więcej

 • LWP było egzotycznym światem. "Czerwone pająki" Ruszara

  LWP było egzotycznym światem. "Czerwone pająki" Ruszara

  Służba w Ludowym Wojsku Polskim na najniższym szczeblu wojskowej drabiny dała mi szansę na opisanie egzotycznego świata - mówi PAP Józef Maria Ruszar, autor "Czerwonych pająków. Dziennika żołnierza LWP". Według niego totalitaryzm był zarazem straszny i śmieszny.

  czytaj więcej

 • Kłamstwa na temat islamu i uchodźców nie są strategią walki z terroryzmem

  Kłamstwa na temat islamu i uchodźców nie są strategią walki z terroryzmem

  Wiadomość o niedawnym zamachu terrorystycznym w Manchesterze wywołała u mnie strach. Natychmiast zadzwoniłem do brata, by upewnić się, że rodzina jest cała. Ale prawdziwy koszmar tego wydarzenia zaczął docierać do mnie, kiedy oglądałem telewizyjne relacje o tym, że w wybuchu bomby zginęli rodzice i ich dzieci, wychodzący z koncertu muzyki pop.

  czytaj więcej

 • Kadry decydują o wszystkim, czyli jak elity wierne PiS zastępują układ

  Kadry decydują o wszystkim, czyli jak elity wierne PiS zastępują układ

  Partia w ekspresowym tempie wymienia kluczowych urzędników i menedżerów. Zbadaliśmy skalę tego zjawiska. Polski model administracji ma – w teorii – zapewniać ciągłość zarządzania krajem. Urzędnicy realizują zadania powierzane im przez ministrów, wojewodów i szefów urzędów centralnych, niezależnie od ugrupowania politycznego, które reprezentują.

  czytaj więcej

 • Bieńkowska: Europejski Fundusz Obrony to szansa dla polskich MSP

  Bieńkowska: Europejski Fundusz Obrony to szansa dla polskich MSP

  Po zaledwie czterech dniach od zamachów terrorystycznych w Londynie Komisja Europejska powołała wreszcie dawno zapowiadany Europejski Fundusz Obrony, którego celem ma być wzmocnienie bezpieczeństwa obywateli europejskich oraz wspieranie rozwoju konkurencyjnej i innowacyjnej bazy przemysłowej. Na jego czele stanie Elżbieta Bieńkowska, komisarz unijny ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MSP. Jeszcze z tegorocznego budżetu UE przeznaczono na cel funduszu 25 mln euro. W następnych latach środki będą zwiększane. Pieniądze mają posłużyć m.in. na sfinansowanie badań produktów i technologii z zakresu obronności, np. elektroniki, metamateriałów, oprogramowania szyfrującego czy robotyki. I co ciekawe: nie są skierowane tylko do gigantów przemysłu zbrojeniowego.

  czytaj więcej

 • Szczeciński Korpus NATO dowództwem wysokiej gotowości bojowej

  Szczeciński Korpus NATO dowództwem wysokiej gotowości bojowej

  Wielonarodowy Korpus Północno Wschodni zakończył w środę udział w ćwiczeniu "Saber Strike 2017" i został certyfikowany jako dowództwo sił wysokiej gotowości bojowej. Szczecińska jednostka przejmuje pełną odpowiedzialność za operacje lądowe na północno-wschodniej flance NATO.

  czytaj więcej

 • Dowództwo WOT: Przygotowujemy się do wspierania lokalnych społeczności

  Dowództwo WOT: Przygotowujemy się do wspierania lokalnych społeczności

  Wspieranie lokalnych społeczności, np. w sytuacjach kryzysowych, to – obok obrony - główne zadanie Wojsk Obrony Terytorialnej, które będą do tego wykorzystywać swoje specyficzne zdolności i sprzęt – zapewnił w środę rzecznik Dowództwa WOT ppłk Marek Pietrzak.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorcy: My NA TO nie idziemy

  Przedsiębiorcy: My NA TO nie idziemy

  Mimo możliwości startu w przetargach organizowanych przez Pakt Północnoatlantycki, unijną agencję Frontex i wojska amerykańskie nad Wisłą polski biznes nie kwapi się do tych zleceń.

  czytaj więcej

 • W 1922 Górny Śląsk wrócił do Polski

  W 1922 Górny Śląsk wrócił do Polski

  W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odsłonięto we wtorek tablicę upamiętniającą powstańców śląskich, działaczy narodowościowych i wszystkich tych, którzy przyczynili się do powrotu Górnego Śląska do Polski. Mija właśnie 95. rocznica tamtych wydarzeń.

  czytaj więcej

 • Szczerski dla DGP: Prezydent nie jest zależny od PiS

  Szczerski dla DGP: Prezydent nie jest zależny od PiS

  - Unia Europejska powinna zachować jedność instytucjonalną – w Europie nie może powstać żaden dualizm organizacyjny, prawny, rynkowy czy budżetowy. To oznacza, że opowiadamy się za jednością UE oraz stabilnością strefy euro, jednak Unia nie może w przyszłości budować barier między państwami, które do tej strefy nie należą - powiedział w wywiadzie dla DGP Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta RP.

  czytaj więcej

 • Bruksela dzień po ataku terrorystycznym

  Bruksela dzień po ataku terrorystycznym

  Kilkanaście godzin po ataku terrorystycznym w Brukseli życie wokół Dworca Centralnego w tym mieście wraca do normy. Wokół budynku jest więcej policji i wojska, pociągi kursują normalnie. Mieszkańcy Brukseli opowiadają, co czują po wtorkowym zamachu.

  czytaj więcej

 • UE: Rozpoczął się szczyt, który podejmie decyzję ws. współpracy wojskowej

  UE: Rozpoczął się szczyt, który podejmie decyzję ws. współpracy wojskowej

  W Brukseli w czwartek po południu rozpoczął się szczyt UE, na którym podjęta zostanie decyzja o zacieśnieniu współpracy w obszarze obronności. Przywódcy wysłuchają też oferty ze strony premier Theresy May ws. zabezpieczenia praw obywateli po Brexicie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników