pracownik inwentaryzacji

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pracownik inwentaryzacji. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pracownik inwentaryzacji.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Po nowelizacji ustawy warto pomyśleć o aktualizacji polityki rachunkowości

  Po nowelizacji ustawy warto pomyśleć o aktualizacji polityki rachunkowości

  Najnowsze zmiany skierowane są przede wszystkim do organizacji pozarządowych oraz dużych podmiotów zobligowanych do sporządzania sprawozdań o społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednak także inne jednostki powinny zwrócić uwagę, czy nie należy zweryfikować stosowanych rozwiązań.

  czytaj więcej

 • Poradnia kadrowa z 9 lutego 2017: Kiedy szef może żądać zwrotu kosztów prywatnych rozmów ze służbowego telefonu

  Poradnia kadrowa z 9 lutego 2017: Kiedy szef może żądać zwrotu kosztów prywatnych rozmów ze służbowego telefonu

  ● Czy do uznania pracy za jednakową wystarczy ten sam rodzaj stanowiska pracy● Jaka jest odpowiedzialność podwładnych za straty spowodowane zepsuciem lub przeterminowaniem towaru● Kiedy pracodawca może żądać od pracownika zwrotu kosztów prywatnych rozmów ze służbowego telefonu● W jaki sposób zrekompensować pracownikowi pracę w sobotę● Moja koleżanka z pracy zajmuje to samo stanowisko, co ja. Mamy również analogiczny zakres obowiązków służbowych. Ona jednak zarabia więcej. Czuję się z tego powodu dyskryminowana. Czy słusznie zakładam, że do uznania pracy za jednakową – a w konsekwencji do otrzymywania pensji w jednakowej wysokości – wystarczające jest piastowanie tej samej posady? Mój przełożony twierdzi, że nie. Według niego trzeba również uwzględniać jakość i rezultaty pracy, a te u mojej koleżanki są ponoć wyższe niż moje.

  czytaj więcej

 • Prokuratura IPN: Inwentaryzujemy szczątki ofiar komunizmu z Łączki

  Prokuratura IPN: Inwentaryzujemy szczątki ofiar komunizmu z Łączki

  Prokuratura IPN inwentaryzuje szczątki ofiar komunizmu, które w latach 2012-2016 ekshumowano z Łączki Cmentarza Wojskowego na Powązkach. "To rutynowa czynność w obecności pracownika Biura Poszukiwań i Identyfikacji" - mówi PAP prokurator IPN Marcin Gołębiewicz.

  czytaj więcej

 • Realne widmo konfiskaty rozszerzonej. Na wojnie z oszustami ucierpią też niewinni

  Realne widmo konfiskaty rozszerzonej. Na wojnie z oszustami ucierpią też niewinni

  Walka z firmami wykorzystywanymi do prania pieniędzy i wielkich oszustw finansowych pociągnie za sobą niewinne ofiary. Wśród nich znajdą się także uczciwi, ale niefrasobliwi biznesmeni.

  czytaj więcej

 • Jak przekształcić jednoosobową działalność w spółkę z o.o.

  Jak przekształcić jednoosobową działalność w spółkę z o.o.

  OPIS SYTUACJI: Pan Jan prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży zdrowej żywności. W związku z dynamicznym rozwojem branży spowodowanym rosnącym popytem na produkty ekologiczne, także poza granicami, przedsiębiorstwo stale się rozwija i osiąga coraz większe dochody. Przedsiębiorca od jakiegoś czasu zastanawia się nad zmianą formy prowadzenia działalności. Najbardziej pożądanym przez niego rozwiązaniem jest prowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w związku z brakiem odpowiedzialności wspólników za zobowiązania. Uważa też, że jego przedsiębiorstwo będzie lepiej oceniane przez potencjalnych kontrahentów – jako duża i profesjonalna firma. Pan Jan nie ma jednak zaufanej osoby, z którą mógłby zawiązać spółkę, w związku z tym chciałby ją poprowadzić sam. Na początku działalności pan Jan chciałby posiadać pełną kontrolę w spółce i decydować o wszystkich sprawach. Jednak w przyszłości nie wyklucza wstąpienia do niej małżonki, przy czym objęłaby udziały na minimalnym poziomie. Pan Jan będzie w spółce wykonywał czynności, które dotychczas wykonywał w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, tj. składał zamówienia, pozyskiwał nowych klientów, uczestniczył w targach, kontrolował jakość zamówień itp., ale nie będzie już bezpośrednio otrzymywał zysków z prowadzonej działalności. Z uwagi na to pan Jan chciałby z tytułu wykonywanych dla firmy prac otrzymywać wynagrodzenie. Jeżeli spółka będzie się rozwijać w takim tempie jak dotychczas prowadzona działalność, intencją pana Jana jest zatrudnienie w odpowiednim czasie profesjonalnego menedżera, który przejmie zarządzanie firmą oraz będzie pełnił funkcję w zarządzie, przy czym on sam nie chciałby zostać pozbawiony wpływu na podejmowanie najważniejszych decyzji dotyczących działalności. Przed wykonaniem jakichkolwiek kroków i przed podjęciem ostatecznej decyzji co do zmiany formy prowadzenia działalności pan Jan postanowił zwrócić się po profesjonalną poradę do radcy prawnego.

  czytaj więcej

 • Podkomisja smoleńska: Możliwość eksplozji całkiem realna [DOKUMENTACJA]

  Podkomisja smoleńska: Możliwość eksplozji całkiem realna [DOKUMENTACJA]

  Awarie w ostatnich sekundach lotu, rozlokowanie szczątków wraku, specyficzny charakter obrażeń ciał każą potraktować możliwość wystąpienia eksplozji całkiem realnie - podała w poniedziałek podkomisja do ponownego zbadania przyczyny katastrofy samolotu Tu-154M z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku.

  czytaj więcej

 • Konserwacja zabytków w Polsce, na Białorusi, Łotwie, Ukrainie i we Francji

  Konserwacja zabytków w Polsce, na Białorusi, Łotwie, Ukrainie i we Francji

  Prezentacja prac konserwatorskich prowadzonych przez Fundację Dziedzictwa Kulturowego m.in. na Ukrainie, Łotwie I Białorusi nastąpi podczas III gali fundacji, która odbędzie się w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Niska płaca, mobbing, nadmiar obowiązków. Pracownicy uciekają z supermarketów

  Niska płaca, mobbing, nadmiar obowiązków. Pracownicy uciekają z supermarketów

  Nadmiar obowiązków, niska płaca i mobbing – patologie w sklepach potwierdza Inspekcja Pracy.

  czytaj więcej

 • Ustawa o biegłych rewidentach już obowiązuje

  Ustawa o biegłych rewidentach już obowiązuje

  Do końca czerwca jest czas na zatwierdzenie sprawozdania finansowego. Obecnie zaczęła obowiązywać ustawa o biegłych rewidentach, która zmieniła ustawę o rachunkowości. Czy te zmiany powinny mieć wpływ na decyzje członków organów zatwierdzających?

  czytaj więcej

 • MŚ: Na dziki można polować przez cały rok

  MŚ: Na dziki można polować przez cały rok

  Rośnie liczba przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) wśród dzików stwarzając coraz większe zagrożenie dla trzody chlewnej. Aby ograniczyć rozwój choroby, Ministerstwo Środowiska wprowadziło przepisy umożliwiające całoroczne polowanie na dziki w całym kraju.

  czytaj więcej

 • Przygotowanie do inwentaryzacji czas zacząć

  Przygotowanie do inwentaryzacji czas zacząć

  Odpowiednio wcześniej zaplanowany spis to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Można dzięki temu skrócić całą pracochłonną procedurę. W tym roku warto też się zastanowić nad podziałem dotychczasowej całościowej instrukcji na zestawy

  czytaj więcej

 • Wojciechowska van Heukelom: Niechlubną rolę w procesie dzikiej reprywatyzacji odegrały sądy i prokuratura

  Wojciechowska van Heukelom: Niechlubną rolę w procesie dzikiej reprywatyzacji odegrały sądy i prokuratura

  Powinien powstać rejestr prokuratorów i sędziów, którzy na przestrzeni lat ignorowali sprawę dzikiej reprywatyzacji i wręcz swoim zaniechaniem czy współdziałaniem z takimi gangami, przyczyniali się do tego, że dzika reprywatyzacja kwitła w Polsce - uważa Agnieszka Wojciechowska van Heukelom z Europejskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Łodzi.

  czytaj więcej

 • W tym roku przy inwentaryzacji nie unikniemy KSR nr 11

  W tym roku przy inwentaryzacji nie unikniemy KSR nr 11

  Jest w nim część poświęcona spisowi środków trwałych, ale nie można na niej poprzestać, bo niestety brakuje w niej szczegółowych rozwiązań. Dlatego cenne są doświadczenia z lat poprzednich, o ile nie są błędne.

  czytaj więcej

 • Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Najwięcej zaangażowania i pracy wymaga przeprowadzenie spisu z natury, dlatego utożsamiamy tę metodę z całą inwentaryzacją. Tymczasem inne metody – weryfikacja zapisów w księgach i potwierdzenie salda – potrafią sprawiać kłopoty nie tylko księgowym.

  czytaj więcej

 • Rozszczelniony zakaz sprzedaży. Samozatrudnienie sposobem na obejście przepisów?

  Rozszczelniony zakaz sprzedaży. Samozatrudnienie sposobem na obejście przepisów?

  Stacje paliw i sklepy na dworcach będą mogły handlować w każdą niedzielę. Zdaniem Solidarności sposobem na obchodzenie obostrzeń będzie m.in. samozatrudnienie.

  czytaj więcej

 • Jak ocenić przydatność składników majątku

  Jak ocenić przydatność składników majątku

  Jestem księgową w państwowej jednostce budżetowej. Czy w trakcie inwentaryzacji można likwidować środki trwałe? Spotkałam się z taką opinią, że to usprawni pracę. Czy jest to prawidłowe?

  czytaj więcej

 • Księgowy Roku 2017: Najlepsi z najlepszych na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce

  Księgowy Roku 2017: Najlepsi z najlepszych na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce

  Wybraliśmy najlepszych księgowych 2017 r. z województw: małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego, a także najlepsze biuro rachunkowe w woj. podkarpackim. Zwycięzcy III etapu konkursu Księgowy Roku 2017 zmierzą się 12 grudnia br. w Warszawie z laureatami z pozostałych regionów. Będzie to finał naszego konkursu. Jego organizatorami są Dziennik Gazeta Prawna, Sage sp. z o.o. oraz Tax Care S.A.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników