pracownik inwentaryzacji

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pracownik inwentaryzacji. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pracownik inwentaryzacji.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Urzędnika na umowę o dzieło zatrudnię. Etat w ważnym urzędzie to marzenie

  Urzędnika na umowę o dzieło zatrudnię. Etat w ważnym urzędzie to marzenie

  Eksperci, autorzy recenzji, doradcy ds. przetargów oraz sprzątaczki – urzędy takich pracowników najchętniej zatrudniają, nie oferując im etatów.

  czytaj więcej

 • Barszcz Sosnowskiego zagraża już nie tylko ludziom. Jak gminy zwalczają chwast?

  Barszcz Sosnowskiego zagraża już nie tylko ludziom. Jak gminy zwalczają chwast?

  PROBLEM: Rany powstałe po zetknięciu się z barszczem Sosnowskiego goją się latami. Jest to groźne szczególnie w upały. W gorące dni – kiedy z barszczu parują olejki eteryczne – do poparzeń może dojść nawet bez bezpośredniego kontaktu. Na pierwszej linii frontu walki z rośliną, która przed ponad półwieczem miała być wymarzoną paszą dla bydła, a dziś staje się w całym kraju gigantycznym kłopotem, stoją gminy. Jeśli szybko nie dostaną funduszy, a regulacje prawne się nie zmienią, walka może okazać się bardzo nierówna. Już dziś barszcz zagraża nie tylko ludziom, ale tak cennym ekosystemom jak dolina Rospudy.

  czytaj więcej

 • Czas na wybór biegłego rewidenta

  Czas na wybór biegłego rewidenta

  Umowę na badanie trzeba podpisać do 30 września 2015 r. Dotyczy to przedsiębiorstw, które zamierzają rozpocząć inwentaryzację zapasów 1 października 2015 r., gdy dzień bilansowy przypada na 31 grudnia 2015 r.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (cz. 1)

  Ustawa z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (cz. 1)

  Sejm 15 maja 2015 r. uchwalił nową ustawę – Prawo restrukturyzacyjne. Została opublikowana 14 lipca 2015 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 978, wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r.

  czytaj więcej

 • Materiały inwentaryzuje się drogą spisu z natury

  Materiały inwentaryzuje się drogą spisu z natury

  Termin przeprowadzenia jest uzależniony od sposobu ich ewidencji. Jeżeli jest ona ilościowo-wartościowa i dotyczy przechowywania na terenie strzeżonym, to spis przeprowadza się raz w ciągu dwóch lat

  czytaj więcej

 • Bałagan w magazynie nie zwalnia z VAT

  Bałagan w magazynie nie zwalnia z VAT

  O tym, czy niedobory towarów i materiałów powstały w sposób zawiniony, decyduje fiskus, a nie kierownik jednostki w protokole inwentaryzacji – wynika z wyroku NSA.

  czytaj więcej

 • Praca dla studenta: Gdzie jej szukać, na jaką możne liczyć?

  Praca dla studenta: Gdzie jej szukać, na jaką możne liczyć?

  – Proponowanych studentom ofert pracy z roku na rok jest coraz więcej. To propozycje ciekawe dla nich zarówno ze względu na możliwość zyskania dodatkowego dochodu, jak i niewielkie wymagania związane z otrzymaniem pracy. Często jedynym warunkiem jest bowiem chęć do pracy i dyspozycyjność pozwalająca na jej wykonywanie. Istotną zaletą dla kandydatów jest jednak przede wszystkim elastyczność godzin pracy, która umożliwia dogodne dopasowanie zadań zawodowych do grafika zajęć na uczelni.

  czytaj więcej

 • Jak inwentaryzować rury kanalizacyjne

  Jak inwentaryzować rury kanalizacyjne

  Jesteśmy przedsiębiorstwem wodociągów i kanalizacji (działającym w formie spółki z o.o.)posiadającym dużą liczbę środków trwałych trudno dostępnych. W jaki sposób należy przeprowadzić inwentaryzacje takich środków trwałych, jak np. rury kanalizacyjne?

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowości 30.11.2015

  Poradnia rachunkowości 30.11.2015

  ● Co powinno zawierać zarządzenie wewnętrzne dyrektora szkoły

  czytaj więcej

 • Tchórzewski: Polska energetyka nadal będzie się opierać na węglu. Trzeba budować kopalnie

  Tchórzewski: Polska energetyka nadal będzie się opierać na węglu. Trzeba budować kopalnie

  - Od węgla nie odchodzimy, ale mamy w Polsce zaawansowane prace nad czystymi technologiami wykorzystania tego surowca. Pokaz naszej myśli technicznej w tym zakresie na COP 21 zrobił duże wrażenie. Myślę, że ten kierunek powinniśmy kontynuować - uważa minister energii, Krzysztof Tchórzewski.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorczy jak pracownik, czyli o tym, jak oszukuje się pracodawców

  Przedsiębiorczy jak pracownik, czyli o tym, jak oszukuje się pracodawców

  PROBLEM: Wśród pracowników – jak w każdej innej grupie społecznej – trafiają się osoby mniej lub bardziej uczciwe. Niektórym z nich nie zawsze wystarcza to, co dostają od swoich pracodawców. Szukają wtedy dodatkowych profitów. W przypadkach drobniejszych nadużyć pracodawcy często przymykają oko. Pracownicy jednak nie zawsze znają umiar, wobec czego zmuszają pracodawcę do podjęcia określonych działań. A że wyobraźnia ludzka jest nieograniczona – pomysły pracowników też bywają czasem zaskakujące. Wszystkie sytuacje opisane poniżej są autentyczne.

  czytaj więcej

 • Rachunkowość: 11 najczęściej popełnianych błędów

  Rachunkowość: 11 najczęściej popełnianych błędów

  Każda jednostka sektora finansów publicznych, przystępując do zamknięcia ksiąg rachunkowych, które są podstawą sporządzenia sprawozdania finansowego za dany rok obrotowy, powinna wykonać wiele czynności, aby zrobić to prawidłowo.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć niedobór gotówki w kasie

  Jak rozliczyć niedobór gotówki w kasie

  Inwentaryzacja środków pieniężnych w kasie wykazała niedobór gotówki z winy kasjera. Kierownik jednostki podjął decyzję o potrąceniu niedoboru z wynagrodzenia. Jak zaksięgować taką operację?

  czytaj więcej

 • Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Na co zwrócić uwagę, przygotowując bilans jednostek mikro

  Bilans jest elementem sprawozdania pokazującym stan majątku jednostki i źródła jego finansowania. Jako uproszczony dla mikro, jest prezentowany w bardzo okrojonej postaci, ale pewnych danych nie można w nim pominąć.

  czytaj więcej

 • Zasądzone od pracownika koszty procesu jako pozostałe przychody operacyjne

  Zasądzone od pracownika koszty procesu jako pozostałe przychody operacyjne

  W trakcie inwentaryzacji przeprowadzonej w 2015 r. ujawniono niedobór, który decyzją kierownika jednostki został uznany za zawiniony. Pracownik odpowiedzialny za powierzone mienie nie zgodził się z decyzją kierownika jednostki i odmówił pokrycia kosztów niedoboru, który został wyceniony na kwotę 1800 zł, równą wartości nieumorzonej części środka trwałego. Wartość początkowa brutto środka trwałego wynosiła 4500 zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników