pracownik inwentaryzacji

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pracownik inwentaryzacji. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pracownik inwentaryzacji.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • E-państwo: System informujący o zagrożeniach nadal nie działa

  E-państwo: System informujący o zagrożeniach nadal nie działa

  System ISOK zawiadamiający o zagrożeniach kataklizmami miał działać od roku. Wciąż go nie ma, o jego dokończenie i 20 mln zł trwa walka.

  czytaj więcej

 • Rządowy program mieszkaniowy: Zamiast dróg będą bloki

  Rządowy program mieszkaniowy: Zamiast dróg będą bloki

  Minister Andrzej Adamczyk szuka pieniędzy na rządowy program mieszkaniowy. Jego pierwszą ofiarą padły lokalne jezdnie. Zabrał stąd 200 mln zł. – Takie działanie jeszcze się na nim zemści – przestrzegają samorządowcy.

  czytaj więcej

 • Zamknięcie roku księgowego krok po kroku

  Zamknięcie roku księgowego krok po kroku

  Koniec i początek roku to czas intensywnej pracy związanej z zamknięciem roku i przygotowaniem sprawozdania finansowego. Aby nie zapomnieć o żadnym z terminów, jakie nakładają przepisy, przygotowaliśmy zestawienie tych najbardziej istotnych z krótkim omówieniem.

  czytaj więcej

 • Są problemy z odpowiedzialnością za spis z natury w budżetówce

  Są problemy z odpowiedzialnością za spis z natury w budżetówce

  Od tego roku w sferze budżetowej można powierzyć prowadzenie rachunkowości centrum usług wspólnych. Teraz jednak pojawiły się wątpliwości, który kierownik odpowiada za inwentaryzację.

  czytaj więcej

 • Po nowelizacji ustawy warto pomyśleć o aktualizacji polityki rachunkowości

  Po nowelizacji ustawy warto pomyśleć o aktualizacji polityki rachunkowości

  Najnowsze zmiany skierowane są przede wszystkim do organizacji pozarządowych oraz dużych podmiotów zobligowanych do sporządzania sprawozdań o społecznej odpowiedzialności biznesu. Jednak także inne jednostki powinny zwrócić uwagę, czy nie należy zweryfikować stosowanych rozwiązań.

  czytaj więcej

 • Poradnia kadrowa z 9 lutego 2017: Kiedy szef może żądać zwrotu kosztów prywatnych rozmów ze służbowego telefonu

  Poradnia kadrowa z 9 lutego 2017: Kiedy szef może żądać zwrotu kosztów prywatnych rozmów ze służbowego telefonu

  ● Czy do uznania pracy za jednakową wystarczy ten sam rodzaj stanowiska pracy● Jaka jest odpowiedzialność podwładnych za straty spowodowane zepsuciem lub przeterminowaniem towaru● Kiedy pracodawca może żądać od pracownika zwrotu kosztów prywatnych rozmów ze służbowego telefonu● W jaki sposób zrekompensować pracownikowi pracę w sobotę● Moja koleżanka z pracy zajmuje to samo stanowisko, co ja. Mamy również analogiczny zakres obowiązków służbowych. Ona jednak zarabia więcej. Czuję się z tego powodu dyskryminowana. Czy słusznie zakładam, że do uznania pracy za jednakową – a w konsekwencji do otrzymywania pensji w jednakowej wysokości – wystarczające jest piastowanie tej samej posady? Mój przełożony twierdzi, że nie. Według niego trzeba również uwzględniać jakość i rezultaty pracy, a te u mojej koleżanki są ponoć wyższe niż moje.

  czytaj więcej

 • Prokuratura IPN: Inwentaryzujemy szczątki ofiar komunizmu z Łączki

  Prokuratura IPN: Inwentaryzujemy szczątki ofiar komunizmu z Łączki

  Prokuratura IPN inwentaryzuje szczątki ofiar komunizmu, które w latach 2012-2016 ekshumowano z Łączki Cmentarza Wojskowego na Powązkach. "To rutynowa czynność w obecności pracownika Biura Poszukiwań i Identyfikacji" - mówi PAP prokurator IPN Marcin Gołębiewicz.

  czytaj więcej

 • Realne widmo konfiskaty rozszerzonej. Na wojnie z oszustami ucierpią też niewinni

  Realne widmo konfiskaty rozszerzonej. Na wojnie z oszustami ucierpią też niewinni

  Walka z firmami wykorzystywanymi do prania pieniędzy i wielkich oszustw finansowych pociągnie za sobą niewinne ofiary. Wśród nich znajdą się także uczciwi, ale niefrasobliwi biznesmeni.

  czytaj więcej

 • Jak przekształcić jednoosobową działalność w spółkę z o.o.

  Jak przekształcić jednoosobową działalność w spółkę z o.o.

  OPIS SYTUACJI: Pan Jan prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży zdrowej żywności. W związku z dynamicznym rozwojem branży spowodowanym rosnącym popytem na produkty ekologiczne, także poza granicami, przedsiębiorstwo stale się rozwija i osiąga coraz większe dochody. Przedsiębiorca od jakiegoś czasu zastanawia się nad zmianą formy prowadzenia działalności. Najbardziej pożądanym przez niego rozwiązaniem jest prowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w związku z brakiem odpowiedzialności wspólników za zobowiązania. Uważa też, że jego przedsiębiorstwo będzie lepiej oceniane przez potencjalnych kontrahentów – jako duża i profesjonalna firma. Pan Jan nie ma jednak zaufanej osoby, z którą mógłby zawiązać spółkę, w związku z tym chciałby ją poprowadzić sam. Na początku działalności pan Jan chciałby posiadać pełną kontrolę w spółce i decydować o wszystkich sprawach. Jednak w przyszłości nie wyklucza wstąpienia do niej małżonki, przy czym objęłaby udziały na minimalnym poziomie. Pan Jan będzie w spółce wykonywał czynności, które dotychczas wykonywał w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, tj. składał zamówienia, pozyskiwał nowych klientów, uczestniczył w targach, kontrolował jakość zamówień itp., ale nie będzie już bezpośrednio otrzymywał zysków z prowadzonej działalności. Z uwagi na to pan Jan chciałby z tytułu wykonywanych dla firmy prac otrzymywać wynagrodzenie. Jeżeli spółka będzie się rozwijać w takim tempie jak dotychczas prowadzona działalność, intencją pana Jana jest zatrudnienie w odpowiednim czasie profesjonalnego menedżera, który przejmie zarządzanie firmą oraz będzie pełnił funkcję w zarządzie, przy czym on sam nie chciałby zostać pozbawiony wpływu na podejmowanie najważniejszych decyzji dotyczących działalności. Przed wykonaniem jakichkolwiek kroków i przed podjęciem ostatecznej decyzji co do zmiany formy prowadzenia działalności pan Jan postanowił zwrócić się po profesjonalną poradę do radcy prawnego.

  czytaj więcej

 • Podkomisja smoleńska: Możliwość eksplozji całkiem realna [DOKUMENTACJA]

  Podkomisja smoleńska: Możliwość eksplozji całkiem realna [DOKUMENTACJA]

  Awarie w ostatnich sekundach lotu, rozlokowanie szczątków wraku, specyficzny charakter obrażeń ciał każą potraktować możliwość wystąpienia eksplozji całkiem realnie - podała w poniedziałek podkomisja do ponownego zbadania przyczyny katastrofy samolotu Tu-154M z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku.

  czytaj więcej

 • Konserwacja zabytków w Polsce, na Białorusi, Łotwie, Ukrainie i we Francji

  Konserwacja zabytków w Polsce, na Białorusi, Łotwie, Ukrainie i we Francji

  Prezentacja prac konserwatorskich prowadzonych przez Fundację Dziedzictwa Kulturowego m.in. na Ukrainie, Łotwie I Białorusi nastąpi podczas III gali fundacji, która odbędzie się w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Niska płaca, mobbing, nadmiar obowiązków. Pracownicy uciekają z supermarketów

  Niska płaca, mobbing, nadmiar obowiązków. Pracownicy uciekają z supermarketów

  Nadmiar obowiązków, niska płaca i mobbing – patologie w sklepach potwierdza Inspekcja Pracy.

  czytaj więcej

 • Ustawa o biegłych rewidentach już obowiązuje

  Ustawa o biegłych rewidentach już obowiązuje

  Do końca czerwca jest czas na zatwierdzenie sprawozdania finansowego. Obecnie zaczęła obowiązywać ustawa o biegłych rewidentach, która zmieniła ustawę o rachunkowości. Czy te zmiany powinny mieć wpływ na decyzje członków organów zatwierdzających?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników