pracownik socjalny wymagania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pracownik socjalny wymagania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pracownik socjalny wymagania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jędrzejewska: Fundusz socjalny do likwidacji

  Jędrzejewska: Fundusz socjalny do likwidacji

  Jaki jest sens nakładania fiskalnych ograniczeń na świadczenia socjalne, jeśli z drugiej strony preferuje się wystawne imprezy dla pracowników i drogie kolacje z kontrahentem? Najwyższy czas zlikwidować zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Utwierdziło mnie w tym przekonaniu opisywane wczoraj w DGP zamieszanie, które powstało, gdy sieć Auchan poprosiła swoich pracowników o informację, czy pobierają świadczenie 500 plus i na ile dzieci. Widzę jednak znacznie więcej powodów przemawiających za likwidacją zfśs .

  czytaj więcej

 • Auchan zmusza do oświadczeń ws. 500+? Minister Rafalska zapowiada kontrolę PIP

  Auchan zmusza do oświadczeń ws. 500+? Minister Rafalska zapowiada kontrolę PIP

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy Romana Giedrojcia o pilne przeprowadzenie kontroli w Auchan - poinformował w czwartek PAP resort rodziny i pracy. O wymaganiu od pracowników składania oświadczeń o pobieraniu środków z programu +Rodzina 500 plus+ pod groźbą zwolnienia z pracy informował Dziennik Gazeta Prawna.

  czytaj więcej

 • Rafalska: Nie ma zgody, aby wymagać oświadczeń ws. pobierania środków z "500 +"

  Rafalska: Nie ma zgody, aby wymagać oświadczeń ws. pobierania środków z "500 +"

  Nie ma zgody anii akceptacji, aby pracodawca wymagał od pracowników składania obowiązkowych oświadczeń o pobieraniu środków z programu "Rodzina 500 plus" - oceniła dla PAP szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

  czytaj więcej

 • Czterdziestolatku, to tekst o tobie. Za trzy dekady będziesz utrapieniem, które może doprowadzić świat do zapaści

  Czterdziestolatku, to tekst o tobie. Za trzy dekady będziesz utrapieniem, które może doprowadzić świat do zapaści

  Za 30 lat będziesz już starym człowiekiem. Takich jak ty będzie wielu. Tak wielu, że będziecie stanowili większość w społeczeństwie – i to większość stanowiącą poważne obciążenie, ma się rozumieć. I to nie tylko dlatego, że nie chciałeś mieć dzieci, ale też z powodu twojego lenistwa, które sprawiło, że nie przygotowałeś świata na starość, która wyprze młodość.

  czytaj więcej

 • PIP przeprowadzi kontrolę w placówkach Auchan w całym kraju

  PIP przeprowadzi kontrolę w placówkach Auchan w całym kraju

  Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi kontrolę w placówkach Auchan w całym kraju - poinformowała PAP rzeczniczka Głównego Inspektora Pracy Danuta Rutkowska. Z wnioskiem o skontrolowanie przedsiębiorstwa zwróciła się do PIP minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

  czytaj więcej

 • Sprawa Auchan: Oświadczenia o 500+ tylko po zmianie regulaminu

  Sprawa Auchan: Oświadczenia o 500+ tylko po zmianie regulaminu

  Regulacje wskazujące źródła i rodzaje dochodów mających wpływ przy ubieganiu się o świadczenia socjalne powinny być tak jak do tej pory wypracowywane i zawierane w regulaminie uzgadnianym przez pracodawcę ze związkami zawodowymi. Dlatego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) uważa, że nie należy zmieniać przepisów w tym zakresie.

  czytaj więcej

 • Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Monitorowanie aktywności na komputerach pracowników nadal wzbudza kontrowersje, choć wdrożone mądrze i z poszanowaniem praw jednostki, pomaga firmom i instytucjom zwiększyć bezpieczeństwo oraz wydajność pracy. Gdy wynik finansowy organizacji wzrasta, korzyści czerpią wszyscy pracownicy, choć część z nich zazwyczaj głośno protestuje przed wprowadzeniem narzędzi monitorujących. Czy mają się czego obawiać? Jak z nimi rozmawiać, by zrozumieli, że mogą tylko zyskać?

  czytaj więcej

 • Nowy wzór sprawozdania dla centrum integracji

  Nowy wzór sprawozdania dla centrum integracji

  Centrum integracji społecznej (CIS) ma do 31 marca każdego roku czas na przekazanie wojewodzie informacji dotyczących działalności w roku poprzednim. Dane za 2016 r. przedstawi na nowym druku.

  czytaj więcej

 • Jak prawidłowo ustalić trzynastkę dla pracownika urzędu gminy

  Jak prawidłowo ustalić trzynastkę dla pracownika urzędu gminy

  W lutym 2017 r. będą u nas wypłacane dodatkowe wynagrodzenia roczne, tzw. trzynastki, za 2016 r. Jak prawidłowo ustalić taką trzynastkę dla pracownicy urzędu gminy zatrudnionej na umowę o pracę, która w ubiegłym roku miała kilka absencji chorobowych (łącznie 40 dni), przebywała na urlopie wypoczynkowym, bezpłatnym (45 dni) oraz korzystała z dwóch dni opieki nad 10-letnim dzieckiem? Jej wynagrodzenie zasadnicze w stałej stawce wynosi 2650 zł, dodatek za staż pracy – 265 zł (10 proc.). Ma też prawo do zmiennych premii regulaminowych, które łącznie wyniosły 3000 zł. Wynagrodzenie urlopowe wyniosło 101,20 zł. Czy wliczyć do podstawy trzynastki wynagrodzenie za czas opieki nad dzieckiem oraz w jaki sposób przyjąć dodatek stażowy, czy w całości, czy tylko wypłacony za czas faktycznie przepracowany?

  czytaj więcej

 • Jak obliczyć wynagrodzenie dla pracownika przechodzącego na urlop bezpłatny

  Jak obliczyć wynagrodzenie dla pracownika przechodzącego na urlop bezpłatny

  Pracownik zadzwonił z prośbą o dzielenie mu urlopu bezpłatnego na dwa tygodnie, od 6 do 17 marca 2017 r. Pracodawca nie widzi przeszkód, aby pracownik był nieobecny, więc zgodził się na urlop bezpłatny we wskazanym okresie. Ile wobec tego wyniesie płaca zasadnicza pracownika za marzec 2017 r., jeśli jego stałe wynagrodzenie to 3250 zł brutto? Pracownik jest zatrudniony na 7/8 etatu i pracuje od poniedziałku do piątku po 7 godzin.

  czytaj więcej

 • Za pomiary oświetlenia odpowiada zakład pracy, a nie zarządca budynku

  Za pomiary oświetlenia odpowiada zakład pracy, a nie zarządca budynku

  Czy pracodawca będący najemcą pomieszczeń biurowych może scedować na zarządcę budynku obowiązek wykonania pomiarów natężenia oświetlenia?

  czytaj więcej

 • Ustawa o szkolnictwie wyższym: Zobacz najważniejsze założenia zgłoszonych projektów

  Ustawa o szkolnictwie wyższym: Zobacz najważniejsze założenia zgłoszonych projektów

  Nie ma zgody w środowisku akademickim na to, jak powinien wyglądać system szkolnictwa wyższego. Tak wynika z analizy projektów założeń do tzw. ustawy 2.0, które zostały przygotowane na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  czytaj więcej

 • Mała firma może zamknąć fundusz socjalny w trakcie roku. Ale zapłaci grzywnę

  Mała firma może zamknąć fundusz socjalny w trakcie roku. Ale zapłaci grzywnę

  Pracodawca, który 1 stycznia 2017 r. zatrudniał mniej niż 50 pracowników, może zlikwidować ZFŚS . Nawet jeśli nie zdążył tego zrobić do końca stycznia.

  czytaj więcej

 • Sporządzenie PIT-11. Najczęściej zadawane pytania

  Sporządzenie PIT-11. Najczęściej zadawane pytania

  Styczeń i luty to okres sporządzania informacji Pit-11 za pracowników. Pomimo tego, że deklaracje te są składane od wielu lat, nadal pojawiają się zapytania, wątpliwości i błędy związane z wypełnianiem tego druku. Udzielamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

  czytaj więcej

 • Zmiana przepisów o alimentach może doprowadzić przed sąd nawet urzędników

  Zmiana przepisów o alimentach może doprowadzić przed sąd nawet urzędników

  Najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodni czy miesięcy przed gminnymi urzędnikami stanie kolejne wyzwanie: znacznie ostrzejsza niż do tej pory walka z alimenciarzami. Tym zadaniem są dzisiaj i nadal będą obciążeni pracownicy socjalni. Po wejściu w życie nowych przepisów (w dniu zamykania tego numeru TGP rozpoczynało się posiedzenie Sejmu, na którym miała być procedowana nowelizacja kodeksu karnego wprowadzająca nowe obostrzenia dla niepłacących alimentów) liczba spraw znacząco wzrośnie.

  czytaj więcej

 • Dariusz Rosati: CETA ma wszelkie niezbędne zabezpieczenia

  Dariusz Rosati: CETA ma wszelkie niezbędne zabezpieczenia

  Były szef MSZ przekonuje, że umowa przyniesie wzrost PKB

  czytaj więcej

 • Decyzja o likwidacji ZFŚS uruchamia lawinę pytań

  Decyzja o likwidacji ZFŚS uruchamia lawinę pytań

  Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że fundusz socjalny można zlikwidować nawet w trakcie roku. Po tym tekście pojawiły się wątpliwości – co się dzieje po podjęciu decyzji w tej sprawie. O odpowiedzi i wyjaśnienia poprosiliśmy ekspertów. Przypomnijmy: od 1 stycznia 2017 r. obowiązek posiadania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) spoczywa na pracodawcach zatrudniających co najmniej 50, a nie – jak wcześniej – 20 pracowników (w przeliczeniu na pełne etaty). Firmy, których załoga mieści się w tych widełkach, mogą zatem skasować fundusz, o ile zakładowa organizacja związkowa nie wnioskuje o jego utrzymanie (pozbawione takiego uprawnienia są jednak jednostki budżetowe oraz samorządowe zakłady budżetowe). Takie prawo daje im art. 3 ust. 3a i 3b oraz art. 4 ust. 1 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 800 ze zm., dalej: ustawa o ZFŚS). ⒸⓅ

  czytaj więcej

 • Polacy nie chcą wracać do dobrej zmiany. U nas ma być dopiero lepiej, w Anglii lepiej jest od dawna

  Polacy nie chcą wracać do dobrej zmiany. U nas ma być dopiero lepiej, w Anglii lepiej jest od dawna

  PiS zaprasza Polaków w Wielkiej Brytanii z powrotem do kraju. Kłopot w tym, że brakuje mu pomysłów, jak ich przekonać. U nas ma być dopiero lepiej, tam jest już dobrze.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników