pracownik socjalny wymagania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu pracownik socjalny wymagania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące pracownik socjalny wymagania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Stypendia 2015/16: Na jaką pomoc mogą liczyć studenci?

  Stypendia 2015/16: Na jaką pomoc mogą liczyć studenci?

  Pani Olga jest tegoroczną maturzystką, a od października również studentką. – Pochodzę z małej miejscowości, sytuacja finansowa mojej rodziny nie jest najlepsza, ale udało się zdobyć pieniądze na wyjazd na studia. Nie chciałabym jednak obciążać rodziców dodatkowymi kosztami, może udałoby mi się po pierwszym roku uzyskać stypendium. Nie wiem tylko, czy oprócz wysokiej średniej trzeba spełnić jeszcze jakieś wymagania? Podobno uczelnie nie mogą też pobierać dodatkowych opłat za zajęcia, ale czy faktycznie tak jest – zastanawia się czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Czego nam nie mówią o emeryturach

  Czego nam nie mówią o emeryturach

  Powinniśmy płacić większą składkę na ubezpieczenie. Trzeba się ubezpieczać indywidualnie w kolejnych filarach. To wszystko już znamy. Kiedy zaczniemy na poważnie rozmawiać o przyszłości naszych emerytur?

  czytaj więcej

 • Administracja publiczna: Zarobki rzecznika prasowego są jawne

  Administracja publiczna: Zarobki rzecznika prasowego są jawne

  Obywatel ma prawo do informacji na temat wynagrodzenia zasadniczego osób zatrudnionych w administracji publicznej. Wynagrodzenie rzecznika prasowego ministerstwa stanowi informację publiczną. Co więcej, ujawnienie jego zarobków to dopuszczalna ingerencja w prywatność osoby fizycznej, która nie przekracza granicy intymności wyznaczonej w Konstytucji RP. Jak orzekł niedawno Naczelny Sąd Administracyjny, udostępnienie takich danych jest obowiązkiem organu (sygn. akt I OSK 3217/14).

  czytaj więcej

 • Tobiszowski: Górnicy, którzy chcą zostać w branży, będą mieli miejsca pracy

  Tobiszowski: Górnicy, którzy chcą zostać w branży, będą mieli miejsca pracy

  Obecnie nie ma nowych miejsc pracy w górnictwie, ale górnicy, którzy zechcą pozostać w branży, będą mieć swoje miejsca pracy – mówił w poniedziałek w Sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

  czytaj więcej

 • Opóźnienie w zawiadomieniu PIP o umowie terminowej to wykroczenie przeciw prawom pracownika?

  Opóźnienie w zawiadomieniu PIP o umowie terminowej to wykroczenie przeciw prawom pracownika?

  Prowadzę biuro reklamy. Otrzymaliśmy zlecenie przeprowadzenia dużej kampanii rozłożonej na kilka etapów. Muszę zatrudnić dodatkowych pracowników, jednak trudno mi ocenić, czy na każdym etapie kampanii będę potrzebował taką samą ich liczbę. Czy mogę zawierać umowy na czas określony z pominięciem ustawowych limitów? Jakie obowiązki się z tym wiążą?

  czytaj więcej

 • Poradnia ubezpieczeniowa z 15 września 2016

  Poradnia ubezpieczeniowa z 15 września 2016

  Jakie składki trzeba odprowadzić od umowy o dzieło i zlecenia zawartych z tą samą osobąJakim ubezpieczeniom na urlopie wychowawczym podlega osoba pobierająca rentę socjalnąKiedy ZUS odblokuje zajęty rachunek bankowy dłużnikaCzy stypendium finansowane ze środków Unii Europejskiej jest oskładkowane

  czytaj więcej

 • Męcina: Nie unikniemy polityki migracyjnej

  Męcina: Nie unikniemy polityki migracyjnej

  Nie oszukujmy się, spokojny i uporządkowany świat pracy z czasów fordyzmu odchodzi, a nowy porządek jeszcze nie został zdefiniowany – mówi prof. Jacek Męcina z UW, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

  czytaj więcej

 • Wiceprezydent Pahl: Decyzje będą i wstrzymane, i wydane [WYWIAD]

  Wiceprezydent Pahl: Decyzje będą i wstrzymane, i wydane [WYWIAD]

  Bezczynność i brak rozstrzygnięć narażałyby miasto na wysokie kary – tłumaczy Witold Pahl

  czytaj więcej

 • Niepełnosprawny dostanie jednorazowo specjalne wsparcie

  Niepełnosprawny dostanie jednorazowo specjalne wsparcie

  Niepełnosprawni studenci mogą wnioskować o przyznanie stypendium specjalnego, które jest przydzielane niezależnie od osiąganych dochodów. Przysługuje również bez względu na typ uczelni (publiczna, niepubliczna), tryb studiów (dzienny, zaoczny) oraz wieku studenta.

  czytaj więcej

 • Odwołanie od zwolnienia dla pracownika: Jeden termin, trzy różne projekty

  Odwołanie od zwolnienia dla pracownika: Jeden termin, trzy różne projekty

  Wciąż nie jest jasne, ile czasu będzie miał pracownik na odwołanie się od zwolnienia. Decydujące znaczenie może mieć wspólne stanowisko firm i związków.

  czytaj więcej

 • Zasada złotówka za złotówkę powinna obowiązywać przy 500+?

  Zasada złotówka za złotówkę powinna obowiązywać przy 500+?

  Część gmin uważa, że zasada złotówka za złotówkę komplikuje i wydłuża postępowania. Ale są i takie, które widzą p otrzebę jej rozszerzenia na inne formy wsparcia.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczać dodatkowe świadczenia udzielone pracownikowi na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

  Jak rozliczać dodatkowe świadczenia udzielone pracownikowi na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

  PROBLEM Prezes wieloosobowego zarządu spółki z o.o., w której jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, za zgodą pracodawcy rozpoczął studia na kierunku marketing i komunikacja rynkowa, specjalność e-marketing. Spółka zajmuje się m.in. sprzedażą internetową. W związku z tym zamierza przyznać mu dodatkowe świadczenia na podniesienie kwalifikacji zawodowych, tj. pokryć opłaty za kształcenie (czesne), przejazd, podręczniki i zakwaterowanie. Zakres wzajemnych praw i obowiązków stron oraz zasady rozliczeń będą wynikać z podpisanej umowy pomiędzy spółką a prezesem zarządu. Czy wartość tych świadczeń może być zwolniona z podatku dochodowego oraz składek ubezpieczeniowych?

  czytaj więcej

 • Koniec stania w kolejce do dziekanatu. Powstaną e-uczelnie

  Koniec stania w kolejce do dziekanatu. Powstaną e-uczelnie

  Taki jest plan Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Proponowane rozwiązania, po konsultacji ze środowiskiem akademickim, mają znaleźć się w nowej ustawie.

  czytaj więcej

 • Stałe miejsce pracy na budowie to czasem kilka różnych inwestycji

  Stałe miejsce pracy na budowie to czasem kilka różnych inwestycji

  Investment sp. z o.o. zajmuje się działalnością budowlano-remontową. Swoje usługi wykonuje w kraju i za granicą – wszystko zależy od tego, gdzie uda się jej wygrać przetarg. Ma zaufanych pracowników, z których usług korzysta najchętniej, a jedynie w miarę potrzeby szuka pracowników na lokalnym rynku pracy wyznaczonym przez miejsce inwestycji. Tym samym pracownicy spółki często podróżują. Zazwyczaj są to wyjazdy dość długie (kilka-kilkanaście miesięcy), ale zdarzają się też wyjazdy krótkie (poniżej jednego miesiąca).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników