szkolenie pracownik biurowy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu szkolenie pracownik biurowy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące szkolenie pracownik biurowy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kulawy nadzór nad inwestycjami. Winni są urzędnicy i nieprecyzyjne przepisy

  Kulawy nadzór nad inwestycjami. Winni są urzędnicy i nieprecyzyjne przepisy

  Nieprawidłowości, dowolność postępowania, słabe kadry. To główne wnioski z raportu NIK dotyczącego budowy domów wielorodzinnych. Izba przyjrzała się działaniom urzędów odpowiedzialnym za wydawanie pozwoleń na budowę i pozwoleń na użytkowanie budynków wielorodzinnych w latach 2013–2015 (I półrocze). Kontrolą objęto sześć urzędów dużych miast (m.in. Warszawy, Krakowa i Poznania) oraz sześć powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego. Płynące z kontroli wnioski nie napawają optymizmem.

  czytaj więcej

 • Zatrudnienie na część etatu nie zwalnia szefa z obowiązków

  Zatrudnienie na część etatu nie zwalnia szefa z obowiązków

  Chciałabym zatrudnić pracownika biurowego na 1/4 etatu Czy muszę dopełnić wszystkich formalności? Jakie są skutki finansowe takiego zatrudnienia – pyta pani Krystyna.

  czytaj więcej

 • Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  Centra usług wspólnych: bariery nie w przepisach, ale w mentalności ludzi

  O powołaniu CUW myślą prawie wszyscy. Zarówno powiaty z urzędami marszałkowskimi i wojewódzkimi, jak i gminy z miastami. Z wykonaniem jest gorzej. Mimo że od wejścia w życie zmian ułatwiających tworzenie takich jednostek minęło prawie pół roku, centra w nowej formule jeszcze nie działają, choć pierwsze samorządy już podjęły uchwały i rozpoczęły proces ich tworzenia.

  czytaj więcej

 • ZUS wyliczy żonie przedsiębiorcy wyższe składki

  ZUS wyliczy żonie przedsiębiorcy wyższe składki

  Partnerka prowadzącego działalność gospodarczą dla celów ubezpieczeń społecznych musi być traktowana jako osoba współpracująca. Tak uznał Sąd Najwyższy, oddalając kasację właściciela firmy w sprawie podlegania ubezpieczeniu.

  czytaj więcej

 • Za czas szkolenia bhp mogą powstać nadgodziny

  Za czas szkolenia bhp mogą powstać nadgodziny

  Pracownik służby bhp zatrudniony na część etatu został skierowany na szkolenie okresowe z zakresu bhp. Trwało ono pięć kolejnych pełnych dni roboczych. Pracownik wystąpił więc z wnioskiem o wypłacenie mu wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych. Czy czas przeznaczony na takie szkolenie należy uznać za czas pracy?

  czytaj więcej

 • Polska Grupa Zbrojeniowa szkoli zatrudnionych z prawa pracy. Nie za darmo

  Polska Grupa Zbrojeniowa szkoli zatrudnionych z prawa pracy. Nie za darmo

  PGZ uruchomiła w Radomiu centrum, które ma dokształcać pracowników spółek z grupy, np. z prawa pracy. I nie za darmo.

  czytaj więcej

 • Zawiłe przepisy: Szkolenia bhp ma prowadzić firma zewnętrzna czy zakład pracy?

  Zawiłe przepisy: Szkolenia bhp ma prowadzić firma zewnętrzna czy zakład pracy?

  Czy szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy – w tym również te wstępne, które pracownicy muszą odbyć przed dopuszczeniem do pracy – mogą być prowadzone przez firmy zewnętrzne, zajmujące się szkoleniami, czy też musi je realizować wyłącznie dany zakład pracy?

  czytaj więcej

 • Przetargi: Branża energetyczna strzeliła sobie w stopę

  Przetargi: Branża energetyczna strzeliła sobie w stopę

  Zamówienia dotyczące infrastruktury krytycznej są od niedawna traktowane jak te dla wojska. Miało to uprościć procedury, ale w wypadku robót budowlanych znacznie je utrudni.

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa z 10 października 2016

  Poradnia rachunkowa z 10 października 2016

  ● Kiedy zakup i montaż systemu monitoringu na terenie DPS jest wydatkiem strukturalnym● Czy drobny remont w poradni odwykowej jest wydatkiem strukturalnym● Czy szkolenie e-learningowe jest strukturalne● Jaki kod dla wykonania nowego piłkochwytu● Kiedy można zastosować kod 61 dla monitoringu miejskiego● Jakie działania dotyczące Służby Więziennej można ujmować w obszarze XI● Które z wydatków na utrzymanie świetlicy terapeutycznej są strukturalne● Czy zakup piekarnika elektrycznego do stołówki szkolnej ma być w RB-WSa● Czy obszar VII jest prawidłowy przy instalacji alarmu w budynku urzędu

  czytaj więcej

 • Agenci ubezpieczeniowi trzymają się mocno

  Agenci ubezpieczeniowi trzymają się mocno

  Wydawałoby się, że nowe technologie teleinformatyczne wypierają tradycyjne kanały dystrybucji. A mimo to ubezpieczyciele nie rezygnują ze specjalistów od sprzedaży polis. Zaszkodziłoby to i klientom, i samym towarzystwom

  czytaj więcej

 • Ośrodki innowacji dla biznesu

  Ośrodki innowacji dla biznesu

  Dzięki unijnemu dofinansowaniu firmy mogą lokować swoją działalność w parkach czy inkubatorach technologicznych, a także korzystać z dotacji na innowacyjne usługi.

  czytaj więcej

 • Prezes Tax Care: Czas na konsolidację rozdrobnionego sektora biur rachunkowych

  Prezes Tax Care: Czas na konsolidację rozdrobnionego sektora biur rachunkowych

  Branża wymaga doinwestowania i wzmocnienia technologicznego. To będzie początek zmian. Zakładamy, że od przyszłego roku w naszej sieci przybywać będzie po 5–6 biur miesięcznie - mówi w wywiadzie dla DGP Adam Głos, prezes Tax Care.

  czytaj więcej

 • System edukacji i rynek pracy w Polsce nie mają ze sobą wiele wspólnego

  System edukacji i rynek pracy w Polsce nie mają ze sobą wiele wspólnego

  Realizując III edycję programu „Start do Kariery”, portal Gumtree.pl sprawdził, czy polskie szkoły ponadgimnazjalne przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy. Rozmawiając z uczniami z prawie 100 szkół z całego kraju i konsultując się z ponad 50 firmami i instytucjami, analitycy Gumtree.pl potwierdzili, że sfera edukacji i rynek pracy są od siebie niebezpiecznie daleko.

  czytaj więcej

 • Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Przełamać stereotyp, czyli o dobrych praktykach w monitorowaniu pracowników

  Monitorowanie aktywności na komputerach pracowników nadal wzbudza kontrowersje, choć wdrożone mądrze i z poszanowaniem praw jednostki, pomaga firmom i instytucjom zwiększyć bezpieczeństwo oraz wydajność pracy. Gdy wynik finansowy organizacji wzrasta, korzyści czerpią wszyscy pracownicy, choć część z nich zazwyczaj głośno protestuje przed wprowadzeniem narzędzi monitorujących. Czy mają się czego obawiać? Jak z nimi rozmawiać, by zrozumieli, że mogą tylko zyskać?

  czytaj więcej

 • Celnicy rozczarowani pierwszymi tygodniami KAS

  Celnicy rozczarowani pierwszymi tygodniami KAS

  Funkcjonariusze, dotychczas mundurowi, mają dość przenoszenia ich do urzędów skarbowych na zwykłe stanowiska. Wytyczne szefa Krajowej Administracji Skarbowej swoją drogą, a praktyka swoją – twierdzą. I narzekają na kolesiostwo i nepotyzm.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników