wynagrodzenie netto 2011

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wynagrodzenie netto 2011. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wynagrodzenie netto 2011.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Paweł Adamowicz: PO ma problem sama ze sobą [WYWIAD Rigamonti]

  Paweł Adamowicz: PO ma problem sama ze sobą [WYWIAD Rigamonti]

   Kluczowi przywódcy Platformy zbyt wolno uczą się tego, że członków partii nie powinno się zostawiać na lodzie. To różni PO od PiS, że Kaczyński jest lojalny wobec swoich działaczy bardzo długo - mówi w wywiadzie dla Magdaleny Rigamonti Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który wbrew partii, którą współtworzył, walczy o szóstą kadencję.

  czytaj więcej

 • Wyższe emerytury dzięki PPK? Przeciwnicy zwracają uwagę na rosnące obciążenia firm

  Wyższe emerytury dzięki PPK? Przeciwnicy zwracają uwagę na rosnące obciążenia firm

  Autorzy ustawy o pracowniczych planach kapitałowych mówią o uniezależnieniu Polski od zagranicznego kapitału i wyższych emeryturach. Przeciwnicy zwracają uwagę na rosnące obciążenia dla przedsiębiorstw.

  czytaj więcej

 • Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych [KOMENTARZ]

  Ustawa z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1445 ze zm.; dalej: u.p.o.l.), inaczej niż inne polskie ustawy podatkowe normuje w swojej treści kilka danin. Wspólnym mianownikiem podatków i opłat, których dotyczą przepisy tej ustawy jest to, że stanowią one dochód jednostek samorządu terytorialnego, a co za tym idzie, organami są podmioty kierujące gminami. I w zasadzie w tym miejscu kończą się ogólne podobieństwa.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć sprzedaż wierzytelności własnej

  Jak rozliczyć sprzedaż wierzytelności własnej

  Y, spółka z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy (podatnik VAT czynny), 15 maja 2018 r. wykonała usługę informatyczną na rzecz bydgoskiej firmy A (podatnik VAT czynny). Usługa została udokumentowana fakturą wystawioną 15 maja 2018 r. na kwotę 3690 zł (w tym VAT 690 zł) z siedmiodniowym terminem płatności, liczonym od dnia doręczenia faktury.

  czytaj więcej

 • Banki wiarygodne, wypłacalne i rentowne

  Banki wiarygodne, wypłacalne i rentowne

  Rosnące kredyty przekładają się na wzrost zysków. Czynniki ryzyka to rosnące koszty i konsekwencje osłabienia koniunktury w gospodarce

  czytaj więcej

 • Od 2019 roku osoby z minimalną pensją dostaną 150 zł więcej

  Od 2019 roku osoby z minimalną pensją dostaną 150 zł więcej

  Od 1 stycznia 2019 r. miesięczne minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie z 2100 zł do 2250 zł. Jak zwykle wyższe też będą niektóre świadczenia ze stosunku pracy odpowiadające kwocie minimalnej pensji lub jej wielokrotności, a także wszystkie podstawy, progi i wskaźniki obowiązujące w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych, dla których bazą są minimalne pobory. Wzrost wysokości wynagrodzenia minimalnego podnosi również inne obowiązkowe świadczenia i należności. Ta kwota funkcjonuje również jako graniczna, np. przy dokonywaniu potrąceń z wynagrodzenia, a w przepisach ubezpieczeniowych także jako podstawa wymiaru składek na ZUS z niektórych tytułów.

  czytaj więcej

 • PiS próbuje podmienić afery w KNF

  PiS próbuje podmienić afery w KNF

  Zarzuty dla byłych urzędników nadzoru za sprawę SKOK Wołomin pojawiają się tuż po ujawnieniu nagranej rozmowy z udziałem nominata PiS i byłego już szefa Komisji Marka Chrzanowskiego.

  czytaj więcej

 • Polskie niebo bez nadzoru. Brak kadr uniemożliwia wykonywanie kontroli

  Polskie niebo bez nadzoru. Brak kadr uniemożliwia wykonywanie kontroli

  Sprawdzający samoloty i operacje w powietrzu Urząd Lotnictwa Cywilnego ma ogromne problemy kadrowe i nie może wykonywać wszystkich kontroli. Pilnie potrzebne są zmiany finansowania instytucji.

  czytaj więcej

 • Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2019 roku

  Wyroki podatkowe, na które czekamy w 2019 roku

  Na rozstrzygnięcie TSUE oczekują m.in. podatnicy, którzy chcieliby skorzystać z ulgi na złe długi i ze stawki 0 proc. VAT w eksporcie. NSA natomiast zajmie się podatkiem od najmu nieruchomości na doby, zawiadomieniami o zawieszaniu terminu przedawnienia i 50-proc. kosztami uzyskania przychodu

  czytaj więcej

 • Żołnierze i pracownicy cywilni z podwyżkami w 2019 roku

  Żołnierze i pracownicy cywilni z podwyżkami w 2019 roku

  Od 1 stycznia wejdą w życie podwyżki dla żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. Średnie uposażenie żołnierzy zawodowych od nowego roku wzrośnie o ok. 540 zł. "na rękę". Pracownicy cywilni wojska otrzymają podwyżki wynagrodzeń o ponad 300 zł.

  czytaj więcej

 • Ma być jak w Europie. Nawet 30 mln zł kary dla firmy za przekręty kontrahenta

  Ma być jak w Europie. Nawet 30 mln zł kary dla firmy za przekręty kontrahenta

  Przedsiębiorstwo odpowie za czyn niedozwolony popełniony nie tylko przez własnego pracownika, lecz także przez kontrahenta czy nawet pracownika tego kontrahenta. Karę poniesie każdy podmiot, który nie będzie w stanie udowodnić, że zapewnił odpowiedni nadzór i podjął odpowiednie działania zapobiegawcze.

  czytaj więcej

 • Pracownicy sądów doszli do ściany. Urzędnicy i asystenci odchodzą, nowych nie widać

  Pracownicy sądów doszli do ściany. Urzędnicy i asystenci odchodzą, nowych nie widać

  Przepracowani, źle opłacani, niedoceniani i sfrustrowani – taki smutny obraz przeciętnego pracownika sądu wyłania się na podstawie przeprowadzonych z nimi rozmów. – Mamy świadomość, że w dyskusji publicznej zostanie podniesiony argument, że jak nam się nie podoba to możemy zmienić pracę. Jak jednak ludzie to sobie wyobrażają? Jeżeli odejdą doświadczeni pracownicy to ucierpią na tym sami obywatele. Niedługo już nikt nie będzie chciał przyjść na nasze miejsce - mówi sekretarz sądowy w jednym ze stołecznych sądów z 10-letnim stażem.

  czytaj więcej

 • Sprawa MCI TechVentures. Tomasz Czechowicz odpowiada na zarzuty inwestorów [WYWIAD]

  Sprawa MCI TechVentures. Tomasz Czechowicz odpowiada na zarzuty inwestorów [WYWIAD]

   - Ludzie zmieniają zdanie na temat horyzontu czasowego inwestycji i konsekwencjami tej zmiany próbują obarczyć nas. To dla nas nauczka - mówi Tomasz Czechowicz, prezes i główny właściciel MCI Capital, giełdowej spółki działającej na rynku venture capital.

  czytaj więcej

 • Fundusz pekaesowy. Kto i kiedy ma szansę na wsparcie

  Fundusz pekaesowy. Kto i kiedy ma szansę na wsparcie

  Ustawa o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (zwana dalej ustawą pekaesową) została ogłoszona w Dzienniku Ustaw 2019 r. pod poz. 1123 i weszła w życie 18 lipca 2019 r. Reguluje ona utworzenie i funkcjonowanie funduszu oraz zasady dofinansowania z jego środków organizatorów publicznego autobusowego transportu zbiorowego, którzy utworzą nowe linie autobusowe niebędące komunikacją miejską. Kilka dni temu został też zatwierdzony plan finansowy funduszu na 2019 r. Na tej podstawie między województwa podzielono tegoroczną pulę środków. W tym roku do wzięcia jest łącznie 300 mln zł. Najwięcej otrzymają województwa: podlaskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie.

  czytaj więcej

 • „Tak” dla dzieci. „Nie”dla opiekunek. Przedszkolanki odchodzą z pracy

  „Tak” dla dzieci. „Nie”dla opiekunek. Przedszkolanki odchodzą z pracy

  Nauczyciele wychowania przedszkolnego to najbardziej poszukiwana kadra pedagogiczna – wynika z kwerendy DGP. W całej Polsce na stronach kuratoriów od stycznia wisi ok. 1,4 tys. ogłoszeń o pracę

  czytaj więcej

 • Żłobki drożeją. Gminy wiedzą, że rodziców stać i nie chcą dopłacać więcej

  Żłobki drożeją. Gminy wiedzą, że rodziców stać i nie chcą dopłacać więcej

  Rosną opłaty za żłobki. I to zarówno w placówkach prywatnych, jak i publicznych. Samorządy zaś nie chcą podnosić poziomu dofinansowania, twierdząc, że ich na to nie stać. Koszty przerzucają na rodziców.

  czytaj więcej

 • 120 zł netto dla doradcy podatkowego? Co pełnomocnik musi w sprawie zrobić, by dostać godziwe wynagrodzenie

  120 zł netto dla doradcy podatkowego? Co pełnomocnik musi w sprawie zrobić, by dostać godziwe wynagrodzenie

  Nie ma przeszkód, aby dyrektor urzędu skarbowego przy wycenie wynagrodzenia doradcy podatkowego w sprawie podatnika odstąpił od stawek określonych w widełkach. Organ może przyznać wynagrodzenie adekwatne do stopnia wyjaśnienia i rozstrzygnięcia sprawy podatkowej – stwierdził WSA w Kielcach.

  czytaj więcej

 • VAT: Najważniejsze wyroki sądów i trybunałów w 2019 roku

  VAT: Najważniejsze wyroki sądów i trybunałów w 2019 roku

  Liczba sporów sądowych utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak co roku w naszym podsumowaniu zwracamy uwagę na wyroki, które kształtują linie orzecznicze w sprawie sposobu opodatkowania różnego rodzaju zdarzeń, a także te, które zmieniają dotychczasowe – wydawałoby się, że utrwalone – podejście sądów. Liczymy na to, że przygotowany przez nas bilans roku będzie wskazówką dla podatników i pozwoli im rozliczyć się z fiskusem bez późniejszych negatywnych konsekwencji. Kładziemy nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki składów siedmioosobowych, a także standardowe wyroki NSA, oraz – i to istotne novum na tle poprzednich lat – orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

  czytaj więcej

 • Jak przygotować się do kontroli cen transferowych

  Jak przygotować się do kontroli cen transferowych

  Przedstawiamy, jak krok po kroku podatnik powinien przygotować się do kontroli przeprowadzanych przez niego transakcji czy innych zdarzeń z udziałem podmiotów powiązanych.

  czytaj więcej

 • Faktoring coraz popularniejszy, lecz kłopotliwy podatkowo

  Faktoring coraz popularniejszy, lecz kłopotliwy podatkowo

  Brak szczególnego uregulowania sposobu rozliczenia tego typu usług budzi liczne wątpliwości. Przy rosnącym zainteresowaniu przedsiębiorców tym rozwiązaniem zasadne byłoby więc doprecyzowanie tego zagadnienia, np. w formie interpretacji ogólnej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników