wysokość emerytury rolniczej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu wysokość emerytury rolniczej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące wysokość emerytury rolniczej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Czym jest ołówkowe i deputat - czyli przywileje pracowników w Polsce

  Czym jest ołówkowe i deputat - czyli przywileje pracowników w Polsce

  Niektórym grupom zawodowym w Polsce przysługują przywileje, głównie finansowe, takie jak na przykład rożnego rodzaju nagrody pieniężne. Jednak oprócz tego typu bonusów część pracowników może liczyć na dodatek do zasadniczej pensji w postaci różnego rodzaju rekompensat, dopłat, ulg, zwrotów czy też specjalnych uprawnień. Pomimo że wiele z tych przywilejów określa się mianem reliktów po PRL-u, każda próba ich zlikwidowania spotyka się z oporem uprzywilejowanych grup wspieranych przez związki zawodowe.

  czytaj więcej

 • Oskładkowanie zleceń: Członkowie rad nadzorczych już płacą

  Oskładkowanie zleceń: Członkowie rad nadzorczych już płacą

  Do końca 2014 r. osoby takie nie podlegały z tytułu pełnienia swojej funkcji ubezpieczeniom społecznym, a objęte były wyłącznie składką zdrowotną. Od nowego roku wynagrodzenie, które otrzymują, jest podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz zdrowotne

  czytaj więcej

 • Rolnik w radzie nadzorczej: im mniej zarobi, tym lepiej

  Rolnik w radzie nadzorczej: im mniej zarobi, tym lepiej

  Ubezpieczony w KRUS, który zasiada w organie spółki, może być zmuszony przejść do systemu powszechnego. Jest to uzależnione od dochodu, jaki uzyskuje z tytułu pełnienia tej funkcji

  czytaj więcej

 • Emerytury prezydenckie do poprawki: Data zatrudnienia nie zdecyduje o świadczeniu po 40 latach pracy

  Emerytury prezydenckie do poprawki: Data zatrudnienia nie zdecyduje o świadczeniu po 40 latach pracy

  Data zatrudnienia nie będzie kryterium ubiegania się o świadczenia emerytalne po 40 latach pracy bez względu na wiek zainteresowanego.

  czytaj więcej

 • Rynkowa konspiracja: TTIP to nie jedyna negocjowana w tajemnicy umowa

  Rynkowa konspiracja: TTIP to nie jedyna negocjowana w tajemnicy umowa

  Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) nie jest jedyną – ani nawet największą – negocjowaną w sekrecie umową o liberalizacji rynków

  czytaj więcej

 • Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

  Uwaga! Komentarz zawiera wszystkie najnowsze zmiany wprowadzone do ustawy o PIT. Większość z nich weszła w życie 1 stycznia 2015 r. Jeśli termin był inny, np. 4 lub 31 stycznia, 1 kwietnia i 31 sierpnia 2015 r., a także 1 lub 2 stycznia 2016 r., zaznaczyliśmy to na czerwono. Zmiany te zostały zawarte w następujących ustawach: z 16 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy – Ordynacja podatkowa (Dz.U. poz. 251); z 15 stycznia 2015 r. o zmianie ustawy o Służbie Celnej, ustawy o urzędach i izbach skarbowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 211); z 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 73); z 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1328); z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (Dz.U. poz. 1662); z 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. poz. 478); z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 699); z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U. poz. 693); z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. z 2015 r. poz. 1863); z 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym (Dz.U. poz. 1215).

  czytaj więcej

 • Wyjście rolników z ZUS. KRUS wyjaśnia wątpliwości

  Wyjście rolników z ZUS. KRUS wyjaśnia wątpliwości

  Tylko do końca czerwca osoby wykluczone z ubezpieczenia społecznego rolników z powodu wykonywania niewielkich prac na podstawie umów-zleceń mogą składać wnioski o przywrócenie do systemu rolniczego.

  czytaj więcej

 • Emerytury i świadczenia socjalne w Sejmie: Wenderlich odmroził stare projekty

  Emerytury i świadczenia socjalne w Sejmie: Wenderlich odmroził stare projekty

  Posłowie zdecydują o projektach dot. emerytur oraz świadczeń socjalnych. Chodzi o pięć projektów, które w sejmowej zamrażarce przeleżały kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Powrót do prac nad nimi to efekt decyzji wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha (SLD), który podczas poprzedniego posiedzenia izby przejął na pewien czas obowiązki marszałka. Stało się to po tym, jak rezygnację z tej funkcji złożył dotychczasowy marszałek Radosław Sikorski.

  czytaj więcej

 • Wyższe dochody nie wykluczają samorządowej pomocy

  Wyższe dochody nie wykluczają samorządowej pomocy

  Mamy trudną sytuację finansową: mąż zarabia symbolicznie, ja straciłam pracę, dzieci trójka – pisze pani Halina. Jednak gdy podsumowaliśmy wszystkie nasze dochody, okazało się, że nie spełniamy kryterium, które pozwoliłoby nam ubiegać się o pomoc z gminy. Mamy za dużo, by dostać zasiłek, a za mało, by żyć. Czy możemy liczyć na jakiekolwiek wsparcie – zastanawia się kobieta

  czytaj więcej

 • Urzędnicy, nauczyciele i rolnicy: Zobacz, jakie przywileje mają pewne grupy w Polsce

  Urzędnicy, nauczyciele i rolnicy: Zobacz, jakie przywileje mają pewne grupy w Polsce

  Nie tylko Grecja przyznała pewnym grupom pracowników szerokie (i często kontrowersyjne) przywileje pracownicze. Także w Polsce istnieją - przez wielu zresztą uważane za relikty odziedziczone po PRL-u - różnego rodzaju ulgi, zwroty czy też specjalne uprawnienia. Ich likwidacja spotyka się zazwyczaj z silnym oporem uprzywilejowanych grup wspieranych przez związki zawodowe, dlatego wielu polskich pracowników nadal otrzymuje te bonusy. Sam sprawdź jakie.

  czytaj więcej

 • 40 lat składek i emerytura: Projekt może zostać uchwalony jeszcze w tej kadencji Sejmu

  40 lat składek i emerytura: Projekt może zostać uchwalony jeszcze w tej kadencji Sejmu

  Koalicja PO-PSL chce jeszcze w tej kadencji Sejmu uchwalić przepisy umożliwiające zakończenie pracy bez względu na wiek. Według ekspertów projekt zawiera niekonstytucyjne rozwiązania.

  czytaj więcej

 • Kto może liczyć na emeryturę pomostową

  Kto może liczyć na emeryturę pomostową

  Emerytura pomostowa przysługuje pracownikom, którzy w przeszłości byli zatrudnieni przy pracach o szczególnym charakterze, bądź w szczególnych warunkach.

  czytaj więcej

 • Emeryci pobierający świadczenie z ZUS w lepszej sytuacji niż byli mundurowi i rolnicy

  Emeryci pobierający świadczenie z ZUS w lepszej sytuacji niż byli mundurowi i rolnicy

  Pobierający świadczenia z zakładu emerytalno-rentowego MSWiA oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego są w gorszej sytuacji niż osoby otrzymujące pieniądze z ZUS. A to wszystko za sprawą tego, że komornicy mają prawo pobierać od funkcjonariuszy oraz rolników prawie dwukrotnie wyższą opłatę z tytułu egzekucji długu.

  czytaj więcej

 • Wybory 2015: Jakie zmiany w emeryturach proponują partie

  Wybory 2015: Jakie zmiany w emeryturach proponują partie

  Propozycja prezydenta Dudy przewiduje obniżenie wieku emerytalnego: dla kobiet do 60 lat, a dla mężczyzn - 65 lat. Chętni mogliby pracować dłużej. Oznacza to odwrócenie reformy z 2012 r., która wydłużyła wiek emerytalny do 67 lat, zrównując go również stopniowo dla obu płci. Jakie inne zmiany w emeryturach proponują politycy przed wyborami?

  czytaj więcej

 • Inna waloryzacja i jednorazowy dodatek: Co może zmienić się w emeryturach po wyborach

  Inna waloryzacja i jednorazowy dodatek: Co może zmienić się w emeryturach po wyborach

  Emerytury napędzają tegoroczną kampanię wyborczą. Liderzy partyjni zdają sobie sprawę, że kwestia przyszłych świadczeń może im pomóc zdobyć głosy Polaków, dlatego niemal wszyscy proponują obniżenie wieku emerytalnego. A jeśli nie mogą tego zrobić  - jak w przypadku PO - obiecują wyższe wypłaty już w przyszłym roku. Jakich reform możemy spodziewać się w emeryturach od października?

  czytaj więcej

 • Rząd o propozycji jednorazowego dodatku do emerytur

  Rząd o propozycji jednorazowego dodatku do emerytur

  Projekt ustawy o jednorazowym dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenia przedemerytalne, zasiłki przedemerytalne, emerytury pomostowe albo nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, powstał w resorcie pracy.

  czytaj więcej

 • Waloryzacja i jednorazowy dodatek do emerytur niepewne

  Waloryzacja i jednorazowy dodatek do emerytur niepewne

  Odchodzący rząd obiecywał najuboższym emerytom jednorazowy dodatek wypłacony w przyszłym roku. Ci jednak mogą go wcale nie zobaczyć.

  czytaj więcej

 • Od 2016 roku rośnie płaca minimalna. To oznacza nowe stawki płacowe

  Od 2016 roku rośnie płaca minimalna. To oznacza nowe stawki płacowe

  Od 1 stycznia 2016 r. zacznie obowiązywać wyższe wynagrodzenie minimalne za pracę. Jego wzrost wpłynie nie tylko na wysokość niektórych świadczeń ze stosunku pracy. Podwyższone zostaną wszystkie obowiązujące w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych podstawy, progi i wskaźniki, dla których bazą jest najniższa płaca w kraju.

  czytaj więcej

 • Rząd przyjął projekt budżetu na 2016 r. z deficytem 54,7 mld zł

  Rząd przyjął projekt budżetu na 2016 r. z deficytem 54,7 mld zł

  Zgodnie z komunikatem Centrum Informacyjnego Rządu, w projekcie zaplanowano dochody budżetu państwa w wysokości 313 mld 788 mln 526 tys. zł i wydatki w wysokości 368 mld 528 mln 526 tys. zł. Deficyt nie powinien przekroczyć 54 mld 740 mln zł.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne