zarobki w dani

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarobki w dani. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarobki w dani.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kopernik jednak nie była kobietą. Czy dyskryminacja płacowa jest "rynkowym rasizmem"?

  Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn. Dlaczego? Są dyskryminowane. Kwestionowanie tej „prawdy” stało się jednym z największych występków przeciw poprawności politycznej. Czy jednak dyskryminacja płacowa naprawdę jest „rynkowym rasizmem”? Czy można jeszcze oddzielić twardą ekonomiczną statystykę od ideologii?

  czytaj więcej

 • Wynagrodzenia absolwentów szkół wyższych: Po dobrej szkole nawet politolog dobrze zarobi

  Wynagrodzenia absolwentów szkół wyższych: Po dobrej szkole nawet politolog dobrze zarobi

  Absolwenci legitymujący się dyplomem magistra zarabiają dwa razy więcej niż osoby, które poprzestały zaledwie na szkole podstawowej. Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń corocznie prowadzone przez agencję Sedlak & Sedlak pokazuje, że osoba posiadająca dyplom magistra inżyniera może liczyć na ok. 5,7 tys. zł pensji. To mediana wynagrodzeń osób z takim wykształceniem.

  czytaj więcej

 • Trzy metody na trzydziestokrotność: Zniesienie pułapu składek emerytalnych pozbawi najbogatszych przywilejów

  Trzy metody na trzydziestokrotność: Zniesienie pułapu składek emerytalnych pozbawi najbogatszych przywilejów

  Jeden z pomysłów dotyczących jednolitego podatku to likwidacja progu, od którego przestaje się płacić ZUS. To zysk dla budżetu większy niż z podatku bankowego i handlowego razem wziętych. 331,9 tys. osób. Właśnie tylu ubezpieczonych w 2015 r. miało na tyle wysokie zarobki, że przekroczyły one trzydziestokrotność średniej płacy i tym samym nie musieli do końca roku płacić składek emerytalnych. Tak wynika z informacji ZUS. Efekt? Niższe wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznego o 6,2 mld zł.

  czytaj więcej

 • Niszczenie akt pracowniczych zmniejszy emerytury

  Niszczenie akt pracowniczych zmniejszy emerytury

  Odejście od 50-letniego okresu przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej na pewno ułatwi życie przedsiębiorcom, niestety może spowodować katastrofę dla ubezpieczonych. Ich los jest w rękach rządu. Zgodnie z propozycją wicepremiera Mateusza Morawieckiego dokumentacja pracownicza ma być archiwizowana przez 7 lub 10 lat. Po tym terminie zostaną zniszczone nie tylko świadectwa pracy, lecz także akta płacowe potwierdzające wysokość zarobków. W efekcie Polacy mogą mieć problemy z ustaleniem wysokości emerytury.

  czytaj więcej

 • Pułapki podniesienia płacy minimalnej

  Pułapki podniesienia płacy minimalnej

  Rząd podjął decyzję o podwyżce płacy minimalnej o 150 zł, czyli rośnie ona o ponad 8 proc. Pisaliśmy o tym w DGP wczoraj. To najwyższy wzrost od 2012 r. Z danych GUS wynika, że do tej pory wynagrodzenie minimalne odbierało 1,3 mln osób. Ale liczba beneficjentów podwyżki będzie sporo wyższa, gdyż duża pula wynagrodzeń, zwłaszcza w regionach z wysokim bezrobociem, niewiele odbiegała od płacy minimalnej.

  czytaj więcej

 • System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  Jakie są prawdziwe intencje rządu? Jakich reform oczekują samorządy? Czy jest szansa na objęcie subwencją wszystkich dzieci w przedszkolach? Między innymi na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty DGP pt. „System wynagradzania nauczycieli – reforma »na zamówienie« czy faktyczna potrzeba zmian”.

  czytaj więcej

 • Pracownicy rezygnują z pozywania szefów

  Pracownicy rezygnują z pozywania szefów

  W 2015 r. aż o 1/3 zmniejszyła się liczba spraw z zakresu prawa pracy, które wpłynęły do sądów. Jednak – paradoksalnie – wydłużył się czas oczekiwania na wyrok. Twarde dane nie pozostawiają złudzeń. W ubiegłym roku do sądów wpłynęło 105,7 tys. spraw z zakresu prawa pracy, czyli aż o 50,9 tys. (32,5 proc.) mniej niż w 2014 r. Tendencję spadkową widać także w tym roku. W I kw. 2016 r. złożono 22,3 tys. pozwów, czyli o 7,7 tys. mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego (spadek o 25,8 proc.). Wniosek: w ciągu zaledwie dwóch lat liczba postępowań może zmniejszyć się aż o połowę.

  czytaj więcej

 • Co trzeci student wie, że źle wybrał kierunek i chce zmienić zawód

  Co trzeci student wie, że źle wybrał kierunek i chce zmienić zawód

  System szkolnictwa wyższego nie nadąża za szybko zmieniającymi się trendami na rynku pracy. W efekcie żacy pod koniec edukacji już myślą nad zmianą zawodu.

  czytaj więcej

 • Rozmowa kwalifikacyjna – co może pójść nie tak?

  Rozmowa kwalifikacyjna – co może pójść nie tak?

  Co zrobić, by rozmowa kwalifikacyjna była początkiem nowego etapu w twojej karierze? Jeszcze zanim wyruszysz na rozmowę sprawdź, jak przygotować się na każdą ewentualność! Oto kilka rad od ekspertów Jobs Plus, które pomogą ci uniknąć wpadki na rozmowie z rekruterem!

  czytaj więcej

 • Unijne rozporządzenie dotyczące badań rocznych sprawozdań finansowych obowiązuje, ale są wątpliwości

  Unijne rozporządzenie dotyczące badań rocznych sprawozdań finansowych obowiązuje, ale są wątpliwości

  Niektóre wymogi muszą być doprecyzowane w ustawie. Inaczej trudno będzie je zastosować - mówi w rozmowie z DGP Krzysztof Burnos prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

  czytaj więcej

 • Zasiłek, renta i odszkodowanie: Jakie świadczenia po wypadku przy pracy

  Zasiłek, renta i odszkodowanie: Jakie świadczenia po wypadku przy pracy

  Zarówno sam pracownik, jak i członkowie jego rodziny w razie wypadku przy pracy zatrudnionego mogą otrzymać przede wszystkim zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne i odszkodowanie. Jeśli poszkodowany stał się niezdolny do wykonywania obowiązków, przysługuje mu także renta.

  czytaj więcej

 • Zawodówki zależne od rynku pracy. Samorządy przestrzegaja przed cięciem subwencji

  Zawodówki zależne od rynku pracy. Samorządy przestrzegaja przed cięciem subwencji

  Finansowanie kształcenia zawodowego będzie uzależnione od rynku pracy. Szkoły uczące w zawodach, których pracodawcy nie potrzebują, dostaną mniej pieniędzy. Taką propozycję zmiany zasad naliczania subwencji oświatowej ma Ministerstwo Edukacji Narodowej. – Nie może być tak, że osoba, która kończy szkołę zawodową, nie może znaleźć pracy w Polsce i musi szukać jej za granicą. Musimy kształcić w takich zawodach, jakich potrzebują regionalni pracodawcy – przekonywała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. Aby to się udało, konieczna będzie diagnoza zapotrzebowania pracodawców. Tym mają się zająć wojewódzkie urzędy pracy.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Ksenoschizofrenia

  Lewestam: Ksenoschizofrenia

  Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. Tak ludziom czyńcie, jak chcielibyście, żeby wam czynili. Postępuj tylko wedle takiej maksymy, co do której mógłbyś chcieć, żeby stała się powszechnym prawem.

  czytaj więcej

 • Maciej Bobrowicz - Były prezes KRRP wraca do gry

  Maciej Bobrowicz - Były prezes KRRP wraca do gry

  Obecne kierownictwo popełniło grzech zaniechania i braku skuteczności w kwestii stawek za wynagrodzenia pełnomocników. Jak już na początku ktoś sobie powie, że coś jest niemożliwe, to potem przegrywa – mówi Maciej Bobrowicz. I zgłasza swoją kandydaturę na następcę Dariusza Sałajewskiego

  czytaj więcej

 • Umowa o pracę z podpisem elektronicznym

  Umowa o pracę z podpisem elektronicznym

  Od 2018 r. możliwe będzie prowadzenie e-dokumentacji pracowniczej, w tym m.in. przyjmowanie e-umów o pracę potwierdzonych jedynie kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi, jak również digitalizacja już istniejących papierowych dokumentów.

  czytaj więcej

 • Pomoc prawnika wcale nie musi kosztować

  Pomoc prawnika wcale nie musi kosztować

  Pan Jan, 67-letni emeryt z Mławy, wciąż jest w pełni sił. Rozważa założenie własnej działalności gospodarczej, ale nie wie, jak to wpłynie na jego prawo do emerytury. Słyszał o darmowej pomocy prawnej, ale nie wie, czy może z niej skorzystać i czy poradnictwo obejmuje swoim zakresem jego wątpliwości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników