zarobki w dani

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarobki w dani. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarobki w dani.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • W jaki sposób należy oskładkować kontrakt menedżera, który prowadzi działalność gospodarczą

  W jaki sposób należy oskładkować kontrakt menedżera, który prowadzi działalność gospodarczą

  Prowadzę biuro prawne w ramach działalności gospodarczej. Mam propozycję zawarcia kontraktu menedżerskiego na zarządzanie spółką kapitałową. Poza usługami zarządczymi, które mam wpisane w ewidencji działalności gospodarczej, wykonuję jeszcze inne, tj. w zakresie doradztwa finansowego i personalnego. Czy jeśli podpiszę kontrakt, będę miał prawo wyboru tytułu do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych? Czy możliwe jest, by to zleceniodawca opłacał za mnie składki społeczne, a ja tylko składkę zdrowotną z działalności?

  czytaj więcej

 • Kredytobiorców ratują niskie stopy

  Kredytobiorców ratują niskie stopy

  Banki ograniczają dostępność pożyczek: podnoszą marże i podwyższają wymagania dotyczące zdolności kredytowej.

  czytaj więcej

 • Niszczenie akt pracowniczych zmniejszy emerytury

  Niszczenie akt pracowniczych zmniejszy emerytury

  Odejście od 50-letniego okresu przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej na pewno ułatwi życie przedsiębiorcom, niestety może spowodować katastrofę dla ubezpieczonych. Ich los jest w rękach rządu. Zgodnie z propozycją wicepremiera Mateusza Morawieckiego dokumentacja pracownicza ma być archiwizowana przez 7 lub 10 lat. Po tym terminie zostaną zniszczone nie tylko świadectwa pracy, lecz także akta płacowe potwierdzające wysokość zarobków. W efekcie Polacy mogą mieć problemy z ustaleniem wysokości emerytury.

  czytaj więcej

 • Młodzi lekarze, technicy, diagności i ratownicy zwierają szeregi. Ultimatum: Podwyżki albo protest

  Młodzi lekarze, technicy, diagności i ratownicy zwierają szeregi. Ultimatum: Podwyżki albo protest

  Pielęgniarki otworzyły puszkę Pandory. Teraz młodzi lekarze, technicy, diagności i ratownicy zwierają szeregi. Wspólnie domagają się podwyżek. Pierwsze ostrzeżenie przed nami. W sobotę na ulicę wyjdą rezydenci, czyli młodzi lekarze rozpoczynający specjalizację. – Zarabiamy mniej niż zbieracze truskawek w Anglii – mówi Damian Patecki z Porozumienia Rezydentów, które od kilku miesięcy aktywnie walczy o lepsze warunki pracy dla młodych lekarzy. Ich pensje wynoszą od wielu lat ok. 2 tys. zł na rękę. – Z tego musimy pokrywać koszty wyjazdów i dodatkowych szkoleń. Nie wystarcza na życie – uważa Patecki.

  czytaj więcej

 • Kierowca Ubera: Trzy tysiące na rękę i skoda na gaz w garażu

  Kierowca Ubera: Trzy tysiące na rękę i skoda na gaz w garażu

  Przeciętny polski współpracownik amerykańskiego potentata to trzydziestokilkuletni, bezdzietny mężczyzna, właściciel sześcioletniego auta.

  czytaj więcej

 • Pułapki podniesienia płacy minimalnej

  Pułapki podniesienia płacy minimalnej

  Rząd podjął decyzję o podwyżce płacy minimalnej o 150 zł, czyli rośnie ona o ponad 8 proc. Pisaliśmy o tym w DGP wczoraj. To najwyższy wzrost od 2012 r. Z danych GUS wynika, że do tej pory wynagrodzenie minimalne odbierało 1,3 mln osób. Ale liczba beneficjentów podwyżki będzie sporo wyższa, gdyż duża pula wynagrodzeń, zwłaszcza w regionach z wysokim bezrobociem, niewiele odbiegała od płacy minimalnej.

  czytaj więcej

 • Naczelna Izba Lekarska: Wynagrodzenia lekarzy powinny wzrosnąć

  Naczelna Izba Lekarska: Wynagrodzenia lekarzy powinny wzrosnąć

  Naczelna Izba Lekarska kolejny raz apeluje o ustalenie minimalnej płacy lekarzy i lekarzy dentystów. Zdaniem samorządu rezydent powinien zarabiać minimum 8,2 tys. zł brutto, a lekarz specjalista - 12,3 tys. zł. W sobotę w stolicy odbędzie się protest młodych lekarzy.

  czytaj więcej

 • W Polsce na 71 specjalizacjach kształci się 16,2 tys. rezydentów

  W Polsce na 71 specjalizacjach kształci się 16,2 tys. rezydentów

  W Polsce kształci się 16,2 tys. rezydentów na 71 specjalizacjach, z których najpopularniejsze to choroby wewnętrzne i pediatria - wynika z informacji przekazanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Zdaniem samorządu lekarskiego kształcenie specjalizacyjne wymaga zmian.

  czytaj więcej

 • Rafał Reiwer: Zmienimy wizerunek komornika [WYWIAD]

  Rafał Reiwer: Zmienimy wizerunek komornika [WYWIAD]

  - Nie można dłużej tolerować tego, że zawód związany ze stosowaniem prawa i środków przymusu wykonują osoby ze średnim wykształceniem, o wyuczonych profesjach bardzo od prawa dalekich - mówi w wywiadzie dla DGP Rafał Reiwer, sędzia, doktor nauk prawnych, zastępca dyrektora departamentu wykonania orzeczeń i probacji w MS, zastępca przewodniczącego zespołu do opracowania ustawy o komornikach sądowych oraz projektu ustawy o kosztach egzekucyjnych.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie komunalne na chwilę, a nie na zawsze

  Mieszkanie komunalne na chwilę, a nie na zawsze

  Proponowane zmiany w zasadach najmu mieszkań przyniosą efekty dopiero w kolejnej dekadzie. Umowy na czas określony i możliwość kontroli wysokości dochodów – takie rewolucyjne zmiany w wynajmie tanich lokali od gmin zapowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w ramach przygotowywanego właśnie programu mieszkaniowego. Gdyby dochody okazały się zbyt wysokie, gminy mogłyby podnosić najemcom czynsze.

  czytaj więcej

 • System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  Jakie są prawdziwe intencje rządu? Jakich reform oczekują samorządy? Czy jest szansa na objęcie subwencją wszystkich dzieci w przedszkolach? Między innymi na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty DGP pt. „System wynagradzania nauczycieli – reforma »na zamówienie« czy faktyczna potrzeba zmian”.

  czytaj więcej

 • Minimalna płaca w służbie zdrowia etapami. Docelowy model dopiero w 2021

  Minimalna płaca w służbie zdrowia etapami. Docelowy model dopiero w 2021

  Ministerstwo zdrowia opracowało propozycje systemowych rozwiązań gwarantujących minimalne wynagrodzenie pracownikom medycznym służby zdrowia; dochodzenie do docelowej wysokości byłoby rozłożone na etapy do 2021 r.

  czytaj więcej

 • Pracownicy rezygnują z pozywania szefów

  Pracownicy rezygnują z pozywania szefów

  W 2015 r. aż o 1/3 zmniejszyła się liczba spraw z zakresu prawa pracy, które wpłynęły do sądów. Jednak – paradoksalnie – wydłużył się czas oczekiwania na wyrok. Twarde dane nie pozostawiają złudzeń. W ubiegłym roku do sądów wpłynęło 105,7 tys. spraw z zakresu prawa pracy, czyli aż o 50,9 tys. (32,5 proc.) mniej niż w 2014 r. Tendencję spadkową widać także w tym roku. W I kw. 2016 r. złożono 22,3 tys. pozwów, czyli o 7,7 tys. mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego (spadek o 25,8 proc.). Wniosek: w ciągu zaledwie dwóch lat liczba postępowań może zmniejszyć się aż o połowę.

  czytaj więcej

 • Prorektor ALK: Nasi studenci lubią wyzwania

  Prorektor ALK: Nasi studenci lubią wyzwania

  O przyszłości zawodowej prawnika nie decyduje to, czego się uczy, lecz to, czy potrafi zrozumieć i zinterpretować prawo na korzyść klienta - wyjaśnia Monika Całkiewicz, profesor, prorektor ds. studiów prawniczych Akademii Leona Koźmińskiego.

  czytaj więcej

 • Lokalna władza straci własne media

  Lokalna władza straci własne media

  Wójt wydający gazetę? Raczej nie. Prasa musi być obiektywna, a ta zarządzana przez polityków taka nie jest.

  czytaj więcej

 • Absolwenci po niepublicznych uczelniach mają większe pieniądze

  Absolwenci po niepublicznych uczelniach mają większe pieniądze

  Absolwenci prywatnych uczelni zarabiają więcej niż po szkołach publicznych. I szybciej też znajdują pracę. Na 3,6 tys. zł brutto mogą liczyć od razu po studiach absolwenci prawa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Młodzi wybierają prawo

  Młodzi wybierają prawo

  Studia prawnicze dają wszechstronną wiedzę. Pozwalają z powodzeniem kształtować ścieżkę kariery w różnych obszarach rynku pracy. Absolwenci prawa mogą bowiem znaleźć zatrudnienie nie tylko w kancelariach, ale również instytucjach państwowych, biznesie czy bankach. Jest to więc perspektywa ciekawych i rozwijających wyzwań, ponadprzeciętnych zarobków, a także możliwość zbierania wartościowych doświadczeń.

  czytaj więcej

 • Lekarze do premier i szefa PiS: Propozycje podwyżek są niesatysfakcjonujące

  Lekarze do premier i szefa PiS: Propozycje podwyżek są niesatysfakcjonujące

  Propozycje Ministerstwa Zdrowia dotyczące systemowych rozwiązań gwarantujących minimalne wynagrodzenie pracownikom medycznym, m.in. lekarzom są niesatysfakcjonujące - uważa OZZL. Związek wystosował w czwartek list w tej sprawie do premier oraz prezesa PiS.

  czytaj więcej

 • OZZPiP krytykuje przebieg prac nad projektem dot. minimalnych płac w służbie zdrowia

  OZZPiP krytykuje przebieg prac nad projektem dot. minimalnych płac w służbie zdrowia

  Podczas prac nad projektem o minimalnych wynagrodzeniach pracowników medycznych rażąco naruszono zasady dialogu społecznego - uważa Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Wskazuje też, że część zapisów projektu odbiega od propozycji związkowców.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników