zarobki w ochronie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarobki w ochronie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarobki w ochronie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Będą problemy z ustaleniem, kto należy do związku zawodowego

  Będą problemy z ustaleniem, kto należy do związku zawodowego

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 2 sierpnia 2016 r. przyjęło nowy projekt ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw. Jego celem jest rozszerzenie prawa do zrzeszania się w związkach zawodowych na osoby świadczące pracę na innych podstawach niż stosunek pracy (m.in. na zleceniobiorców i samozatrudnionych). Stanowi on modyfikację projektu z 22 marca 2016 r. i wprowadza zmiany mające uwzględniać opinie partnerów społecznych, którzy zwracali uwagę na niedoskonałości pierwotnych propozycji. Kierunek tych zmian należy ocenić pozytywnie, jednak ciągle pewne kwestie wymagają dopracowania.

  czytaj więcej

 • Woś: Czas na spółdzielnie!

  Woś: Czas na spółdzielnie!

  Spółdzielnie kojarzą się w Polsce albo źle, albo (co najwyżej) mało poważnie. Tymczasem to prawdopodobnie jeden z niewielu skutecznych sposobów na podpiłowanie rogów barbarzyńskiego kapitalizmu w XXI w.

  czytaj więcej

 • Link do zdjęcia bez zezwolenia autora narusza prawa autorskie

  Link do zdjęcia bez zezwolenia autora narusza prawa autorskie

  PROBLEM: Umieszczenie na stronie internetowej linku odsyłającego do utworów chronionych prawem autorskim i opublikowanych bez zezwolenia autora w innej witrynie internetowej nie stanowi publicznego udostępniania, ale tylko wtedy, gdy osoba umieszczająca link działa bez celu zarobkowego i bez wiedzy o niezgodności publikacji tych utworów z prawem – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku w sprawie GS Media, wydanym 8 września 2016 r. Inaczej mówiąc – osoba umieszczająca link w internecie nie narusza prawa, jeśli nie wie, że prowadzi on do pirackich treści, oraz nie działa w celu zarobkowym. Długo oczekiwane orzeczenie rodzi jednak wiele wątpliwości prawników i przedsiębiorców. Pojawiły się obawy, że wyrok jest wręcz szkodliwy, bo stwarza zbyt szerokie możliwości nadużywania prawa przez linkujących, zasłaniających się brakiem zarobku czy brakiem wiedzy. W efekcie ochrona praw twórców będzie jeszcze bardziej utrudniona.

  czytaj więcej

 • Legenda o złotym pociągu to szansa na interes życia

  Legenda o złotym pociągu to szansa na interes życia

  Przez chwilę wydawało się, że jest blisko, że już go mają, że po tylu latach niepowodzeń wreszcie go dopadli. Ale znów nic z tego, przynajmniej na razie. Złoty pociąg się wymknął. Co nie położyło kresu marzeniom o skarbach

  czytaj więcej

 • Trumpa popiera wykluczona część społeczeństwa USA. To nie rasiści i radykałowie [WYWIAD]

  Trumpa popiera wykluczona część społeczeństwa USA. To nie rasiści i radykałowie [WYWIAD]

  - Teza, że na Trumpa głosują rasiści, radykałowie i prowincja, jest zbyt prosta. Za jego sukcesem stoją Stany, o których syta i bezpieczna część USA nie chce słyszeć. Współcześni wykluczeni, którzy nie zamierzają dłużej być niewolnikami poprawności politycznej - uważa Alexander Zaitchik amerykański dziennikarz i publicysta.

  czytaj więcej

 • Protest pracowników służby zdrowia: "By leczyć rzeba żyć", "chcemy leczyć w Polsce"

  Protest pracowników służby zdrowia: "By leczyć rzeba żyć", "chcemy leczyć w Polsce"

  Konieczny jest natychmiastowy istotny wzrost nakładów na publiczną ochronę zdrowia i wzrost pracowniczych wynagrodzeń – uważa Porozumienie Zawodów Medycznych, które w liście do premier Beaty Szydło zwraca się o możliwość spotkania i apeluje do rządu o dialog.

  czytaj więcej

 • Będą podwyżki dla pracowników medycznych. Minister rozszerza grupę uprawnionych

  Będą podwyżki dla pracowników medycznych. Minister rozszerza grupę uprawnionych

  Pensje najgorzej zarabiających pracowników medycznych mają rosnąć już od połowy przyszłego roku, czyli o rok wcześniej, niż oferował jeszcze niedawno resort zdrowia.

  czytaj więcej

 • Opodatkowanie twórców: Autorów trzeba chronić, ale nie w sposób wybiórczy

  Opodatkowanie twórców: Autorów trzeba chronić, ale nie w sposób wybiórczy

  Pojawiła się nadzieja na uchylenie dyskryminujących zasad opodatkowania twórców i artystów. Oby nie została zmarnowana.

  czytaj więcej

 • CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA - co to takiego? Dlaczego umowa UE-Kanada budzi obawy

  CETA czyli kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa pomiędzy UE a Kanadą została wynegocjowana w sierpniu 2014 roku. Ta "starsza siostra" TTIP długo trzymana była w tajemnicy (podobnie jak kiedyś ACTA i nadal TTIP). 27 października tego roku może dojść do jej parafowania. Pod naciskiem społecznym, KE zgodziła się co prawda na proces ratyfikacji przez państwa członkowskie, ale jednocześnie postanowiła wprowadzić tę umowę od razu, bez decyzji parlamentów krajowych. Co to oznacza? Że proces ratyfikacji może ciągnąć się latami, ale postanowienia umowy będą wdrażane od razu. Polski parlament także dał zielone światło do wprowadzenia tymczasowego umowy. Dla zwolenników CET-y obniżenie stawek celnych jest wystarczającym argumentem „za”. Dla przeciwników nie, bo -przekonują- korzyści odniesie kilka dużych firm ponadnarodowych, a przeciętni obywatele stracą, tak jak to miało miejsce po wprowadzeniu umowy NAFTA (USA-Kanada-Meksyk). Przestrzegają przed negatywnymi konsekwencjami dla rynku pracy, rolnego, konsumentów i ochrony środowiska. Szczególne zagrożenie stwarza mechanizm ICS (inwestor-przeciwko-państwu), za sprawą którego korporacje mogą skarżyć rządy, jeśli uznają, że ich decyzje (suwerenne przecież) nie pozwalają na planowany zarobek firmy. To rodzi obawy o odejście od demokratycznych zasad. Tu przeczytacie obszernie o umowie CETA, a poniżej prezentujemy galerię - ściągawkę "CETA - krok po kroku". Czy jest się czego obawiać i przeciwko czemu protestować.

  czytaj więcej

 • Bieńkowska: Wkrótce unijna strategia dla startupów i scaleupów

  Bieńkowska: Wkrótce unijna strategia dla startupów i scaleupów

  Za miesiąc Komisja Europejska ma przyjąć strategię, służącą tworzeniu przyjaznych warunków zarówno dla nowych przedsiębiorstw - tzw. startupów, jak i tych firm, które chcą i mogą bardzo szybko się rozwijać, tzw. scaleupów – zapowiedziała unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska.

  czytaj więcej

 • MEN zadba o przywileje nauczycieli. Co Zalewska obiecała związkom

  MEN zadba o przywileje nauczycieli. Co Zalewska obiecała związkom

  Asystenci w klasach I–III będą zatrudnieni na podstawie Karty nauczyciela, a nie kodeksu pracy. Pensum logopedów, psychologów i pedagogów także będzie określane przez kartę, a nie samorządy. Takie obietnice otrzymali związkowcy od Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej.

  czytaj więcej

 • Zmiany w ratownictwie: Etaty dla załóg ambulansów, ale koniec prywatnych firm

  Zmiany w ratownictwie: Etaty dla załóg ambulansów, ale koniec prywatnych firm

  Karetki bez lekarzy, ale z trzyosobowymi zespołami ratowników. Obowiązkowe etaty dla załóg ambulansów i wyrugowanie z systemu prywatnych firm. Takie zmiany zakłada projekt ustawy przygotowany przez resort zdrowia.

  czytaj więcej

 • PiS nacjonalizuje karetki, Falck wychodzi z Polski

  PiS nacjonalizuje karetki, Falck wychodzi z Polski

  Jeden na 10 ambulansów przyjeżdżających na wezwanie należy do prywatnych firm. Ich właściciele będą zmuszeni do wyprzedania floty aut

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników