zarobki w ochronie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarobki w ochronie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarobki w ochronie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dzieci komentują: Przybysze z gorszej strony świata

  Dzieci komentują: Przybysze z gorszej strony świata

  Jeszcze jakiś czas temu wyjeżdżaliśmy w miejsca dzisiaj ogarnięte wojną, strachem i chaosem. Byliśmy u NICH, więc teraz ONI chcą przyjechać do nas. Jak powinno się definiować to, często, ostatnio słyszane słowo? Kim jest ten dręczący ostatnio Europejczyków uchodźca? (Karolina Koper, 16 lat).

  czytaj więcej

 • Pensja członka gabinetu politycznego jest jawna

  Pensja członka gabinetu politycznego jest jawna

  Jawne powinno być nie tylko wynagrodzenie szefa gabinetu politycznego, ale też pensja pozostałych jego członków – uznał Naczelny Sąd Administracyjny. Uwzględnił w tej części skargę kasacyjną Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

  czytaj więcej

 • Prawo do bezpieczeństwa

  Prawo do bezpieczeństwa

  Zagrożeń dla ludzkiego życia i zdrowia zawsze było wiele, a nowe wciąż się pojawiają. Szczególną rolę w ich ograniczaniu odgrywa prawodawca. Oceniając obowiązujące w Polsce regulacje, można przyjąć, że w szerokim ujęciu zapewniają one ludziom bezpieczne życie. Mam tu na myśli zwłaszcza prawodawstwo karne, ale nie tylko.

  czytaj więcej

 • Zarobki rzeczników patentowych będzie można negocjować

  Zarobki rzeczników patentowych będzie można negocjować

  Minimalne stawki ich wynagrodzeń zostaną zlikwidowane do końca roku – przewiduje ustawa, nad którą pracuje resort rozwoju. Zmiany wymusiła Bruksela.

  czytaj więcej

 • Czy i jak zorganizować system płac dla lekarzy i pielęgniarek

  Czy i jak zorganizować system płac dla lekarzy i pielęgniarek

  Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka domagają się podwyższenia zarobków. Ich protest po raz kolejny przypomina o problemie, jakim jest uregulowanie w powszechnie obowiązujących przepisach systemu kształtowania oraz finansowania pensji w ochronie zdrowia.

  czytaj więcej

 • CZD - Centrum Zaniedbań Długoletnich

  CZD - Centrum Zaniedbań Długoletnich

  Minister Radziwiłł zapowiada zwiększenie wyceny procedur pediatrycznych, aby szpitale takie jak Centrum Zdrowia Dziecka przestały się zadłużać. Innych pomysłów nie ma. Czy szpital w Międzylesiu da się uratować?

  czytaj więcej

 • Ratownicy uciekają na zagraniczne wody, bo tam lepiej płacą

  Ratownicy uciekają na zagraniczne wody, bo tam lepiej płacą

  Wakacje tuż. Niebawem otworzy swoje podwoje 200 działających sezonowo kąpielisk i ponad 800 miejsc do kąpieli. Regionalne WOPR już sygnalizują, że mają kłopot ze znalezieniem chętnych do pracy

  czytaj więcej

 • Ochronę zdrowia dusi rozrost administracji

  Ochronę zdrowia dusi rozrost administracji

  Wbrew powszechnej opinii w Polsce nie brakuje lekarzy. Brakuje pieniędzy na specjalistów. To zarazem nie oznacza, że nakłady przeznaczane na ochronę zdrowia są zbyt małe. Nie jest też prawdą, jak sugerował DGP z 15 marca, że powinniśmy zatrudnić 70 tys. dodatkowych lekarzy, by dogonić średnią unijną. Aby stworzyć tyle etatów, NFZ musiałby przeznaczać rocznie dodatkowy miliard złotych na ich pensje i składki na ZUS. Czy są na to zabezpieczone środki?

  czytaj więcej

 • Pułapki podniesienia płacy minimalnej

  Pułapki podniesienia płacy minimalnej

  Rząd podjął decyzję o podwyżce płacy minimalnej o 150 zł, czyli rośnie ona o ponad 8 proc. Pisaliśmy o tym w DGP wczoraj. To najwyższy wzrost od 2012 r. Z danych GUS wynika, że do tej pory wynagrodzenie minimalne odbierało 1,3 mln osób. Ale liczba beneficjentów podwyżki będzie sporo wyższa, gdyż duża pula wynagrodzeń, zwłaszcza w regionach z wysokim bezrobociem, niewiele odbiegała od płacy minimalnej.

  czytaj więcej

 • Naczelna Izba Lekarska: Wynagrodzenia lekarzy powinny wzrosnąć

  Naczelna Izba Lekarska: Wynagrodzenia lekarzy powinny wzrosnąć

  Naczelna Izba Lekarska kolejny raz apeluje o ustalenie minimalnej płacy lekarzy i lekarzy dentystów. Zdaniem samorządu rezydent powinien zarabiać minimum 8,2 tys. zł brutto, a lekarz specjalista - 12,3 tys. zł. W sobotę w stolicy odbędzie się protest młodych lekarzy.

  czytaj więcej

 • Wyższe pensje lekarzy, pielęgniarek i techników. O ile?

  Wyższe pensje lekarzy, pielęgniarek i techników. O ile?

  Przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców poznali we wtorek propozycje resortu zdrowia dotyczące wzrostu płac dla pracowników medycznych. I chcą nad nimi dalej pracować – dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Chodzi o system płac minimalnych, który ustawowo objąłby wszystkie placówki lecznicze, zarówno prywatne jak i publiczne, niezależnie czy korzystają z pieniędzy NFZ, czy np. świadczą usługi wyłącznie komercyjnie. W ciągu kolejnych 5 lat płace będą stopniowo dostosowywane do wskazanych w nowej ustawie.

  czytaj więcej

 • System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  System wynagradzania nauczycieli. Mówmy o faktach, a nie mitach

  Jakie są prawdziwe intencje rządu? Jakich reform oczekują samorządy? Czy jest szansa na objęcie subwencją wszystkich dzieci w przedszkolach? Między innymi na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty DGP pt. „System wynagradzania nauczycieli – reforma »na zamówienie« czy faktyczna potrzeba zmian”.

  czytaj więcej

 • Resort zdrowia podnosi wynagrodzenia. Ile zarobią lekarze?

  Resort zdrowia podnosi wynagrodzenia. Ile zarobią lekarze?

  Stopniowo, przez pięć lat, placówki lecznicze będą wdrażać system płac minimalnych. Koszt całej operacji 6,7 mld zł. Resort zdrowia zaproponował konkretne stawki zależne m.in. od zawodu, specjalizacji i wykształcenia.

  czytaj więcej

 • Minimalna płaca w służbie zdrowia etapami. Docelowy model dopiero w 2021

  Minimalna płaca w służbie zdrowia etapami. Docelowy model dopiero w 2021

  Ministerstwo zdrowia opracowało propozycje systemowych rozwiązań gwarantujących minimalne wynagrodzenie pracownikom medycznym służby zdrowia; dochodzenie do docelowej wysokości byłoby rozłożone na etapy do 2021 r.

  czytaj więcej

 • Ochrona zdrowia: Plany podwyżek rozsierdziły rezydentów

  Ochrona zdrowia: Plany podwyżek rozsierdziły rezydentów

  Partnerzy społeczni chcą pracować nad przedstawionymi przez resort zdrowia wskaźnikami płac w ochronie zdrowia. Jednak nie wszyscy są nimi zachwyceni. Pozostaje też kwestia, kto miałby je sfinansować.

  czytaj więcej

 • Lekarze do premier i szefa PiS: Propozycje podwyżek są niesatysfakcjonujące

  Lekarze do premier i szefa PiS: Propozycje podwyżek są niesatysfakcjonujące

  Propozycje Ministerstwa Zdrowia dotyczące systemowych rozwiązań gwarantujących minimalne wynagrodzenie pracownikom medycznym, m.in. lekarzom są niesatysfakcjonujące - uważa OZZL. Związek wystosował w czwartek list w tej sprawie do premier oraz prezesa PiS.

  czytaj więcej

 • OZZPiP krytykuje przebieg prac nad projektem dot. minimalnych płac w służbie zdrowia

  OZZPiP krytykuje przebieg prac nad projektem dot. minimalnych płac w służbie zdrowia

  Podczas prac nad projektem o minimalnych wynagrodzeniach pracowników medycznych rażąco naruszono zasady dialogu społecznego - uważa Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Wskazuje też, że część zapisów projektu odbiega od propozycji związkowców.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników