zarobki w ochronie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarobki w ochronie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarobki w ochronie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Urzędników w administracji rządowej coraz mniej, ale ich zarobki rosną

  Urzędników w administracji rządowej coraz mniej, ale ich zarobki rosną

  Od 2010 r. zatrudnienie w służbie cywilnej spadło o ponad 3,7 tys. osób. Dzięki temu wzrosły pensje urzędników i teraz średnio wynoszą prawie 5 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Za szkodę na zdrowiu pracownikowi należy się zadośćuczynienie

  Za szkodę na zdrowiu pracownikowi należy się zadośćuczynienie

  W trakcie pełnienia obowiązków służbowych uległam wypadkowi. Zostałam mocno poturbowana, złamałam też nogę, od kilku tygodni przebywam na zwolnieniu – opowiada pani Halina. – Z początku czułam się bardzo źle, ale w miarę jak powracam do zdrowia, coraz częściej myślę, że powinnam zająć się dochodzeniem odszkodowania. Na jakie pieniądze mogę liczyć, skoro nieszczęście przydarzyło mi się w pracy i stało się to w związku z wykonywaniem moich zadań – zastanawia się czytelniczka

  czytaj więcej

 • Jak egzekwować prawa naruszone klauzulami

  Jak egzekwować prawa naruszone klauzulami

  Nowe przepisy mają spowodować, że niedozwolone postanowienia umowne będą szybciej eliminowane z obiegu. Teraz zajmować się tym będzie prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zakaże ich stosowania. Nie oznacza to jednak, że konsument został pozbawiony prawa do samodzielnego egzekwowania swoich praw.

  czytaj więcej

 • Konflikt resortu finansów ze zdrowiem. Będą płace minimalne dla pracowników medycznych?

  Konflikt resortu finansów ze zdrowiem. Będą płace minimalne dla pracowników medycznych?

  Ministerstwo Zdrowia zaproponowało pracodawcom i związkowcom wprowadzenie systemu płac minimalnych dla poszczególnych grup pracowników medycznych. Pomysł spodobał się partnerom społecznym jako wyjście do dyskusji o podwyżkach, ale wczoraj skrytykowały go inne resorty, zwłaszcza finansów. Temat wynagrodzeń był dyskutowany podczas posiedzenia zespołu zajmującego się zdrowiem w ramach Rady Dialogu Społecznego. Jak zdradzają nam związkowcy, pomysł nie spodobał się zwłaszcza wiceminister finansów Hannie Majszczyk.

  czytaj więcej

 • Wójt nie musi ujawniać zarobków swoich urzędników

  Wójt nie musi ujawniać zarobków swoich urzędników

  Do urzędu gminy wpłynął wniosek o ujawnienie umów zawieranych z pracownikami. Wnioskodawca, powołując się na ustawę o dostępie do informacji publicznej, stwierdził, że udzielone mu informacje mają służyć kontroli dysponowania publicznymi funduszami. Kierownik jednostki obawia się, że pomimo zakreślenia danych osobowych po treści umów będzie można odgadnąć tożsamość osób, z którymi je zawarto. Czy może odmówić dostępu do tych informacji?

  czytaj więcej

 • Jędrasik-Jankowska: Posłom wydaje się, że sprawy dotyczące emerytur czy rent wystarczy tylko chcieć uregulować [WYWIAD]

  Jędrasik-Jankowska: Posłom wydaje się, że sprawy dotyczące emerytur czy rent wystarczy tylko chcieć uregulować [WYWIAD]

  Problemem jest, że panuje przekonanie, iż na ubezpieczeniach społecznych znają się wszyscy. I tak jak w projektach ustaw podatkowych posłowie sami z siebie w toku prac komisji sejmowych wiele nie zmieniają, bo to są skomplikowane zagadnienia, tak wydaje im się, że różne kwestie dotyczące emerytur czy rent wystarczy tylko chcieć uregulować. Tymczasem, nawet jeśli wiedzą, co chcą naprawić, to jak widać nie zawsze im wychodzi. - mówi w wywiadzie dla DGP Prof. Inetta Jędrasik-Jankowska, Katedra Prawa Ubezpieczeń Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Muzułmanin będzie rządził brytyjską stolicą. Sadiq Khan oficjalnie burmistrzem Londynu

  Muzułmanin będzie rządził brytyjską stolicą. Sadiq Khan oficjalnie burmistrzem Londynu

  Poseł Partii Pracy Sadiq Khan został wybrany na nowego burmistrza Londynu. Zdobywając ponad 1,3 mln głosów, Khan uzyskał najwyższy mandat dla pojedynczego polityka w historii Wielkiej Brytanii. Pokonał kandydata Partii Konserwatywnej, Zaca Goldsmitha. Na stanowisku burmistrza zastąpi konserwatystę Borisa Johnsona. Nowy burmistrz Londynu podkreślił podczas pierwszego przemówienia po oficjalnym ogłoszeniu wyników, że "z pokorą przyjmuje nadzieję i zaufanie, które otrzymał od londyńczyków".

  czytaj więcej

 • Urzędy skarbowe przekażą uczelni PIT absolwenta? Na tej podstawie szkoła ma dostać dotację

  Urzędy skarbowe przekażą uczelni PIT absolwenta? Na tej podstawie szkoła ma dostać dotację

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) chce hojniej dotować te uczelnie, których absolwenci osiągają sukces na rynku pracy. A o tym świadczą ich zarobki. Dlatego rozważa pomysł, aby dane o absolwentach uzyskiwać z PIT-ów. Resort otrzymywałby informacje na ten temat z urzędów skarbowych. MNiSW na razie nie przeprowadziło symulacji tego rozwiązania. Pieniądze dla uczelnie za sukces absolwenta byłyby przyznawane w ramach dodatkowej dotacji projakościowej.

  czytaj więcej

 • Jarosław Kaczyński chce wydawać więcej. Czeka nas wzrost podatków?

  Jarosław Kaczyński chce wydawać więcej. Czeka nas wzrost podatków?

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński chce wzrostu wydatków publicznych w relacji do PKB. Inaczej niż rząd zadeklarował Brukseli. Dyrektywa z Nowogrodzkiej może pokrzyżować plany resortu finansów.

  czytaj więcej

 • Audyt PiS: Nie wszystkie problemy to wina koalicji PO-PLS

  Audyt PiS: Nie wszystkie problemy to wina koalicji PO-PLS

  Duża część zarzutów wobec ekipy Donalda Tuska i Ewy Kopacz dotyczyła kwestii gospodarczych. Gdzie rząd PiS trafiał celnie, a gdzie chybił?

  czytaj więcej

 • Spory zbiorowe: Związki chcą praw dla zleceniobiorców. A firmy skutecznego dialogu

  Spory zbiorowe: Związki chcą praw dla zleceniobiorców. A firmy skutecznego dialogu

  Kompromis w sprawie reformy zbiorowego prawa pracy może być skomplikowany, ale nie jest niemożliwy. Z debaty DGP wynika, że partnerzy społeczni mogą porozumieć się np. w sprawie zmian dotyczących sporów zbiorowych. Więcej problemów przysparzają projektowane nowe definicje pracodawcy i zatrudnionego.

  czytaj więcej

 • Wyzysk pracownika ma się w Polsce dobrze. To nie jest kraj przyjazny dla ludzi pracy

  Wyzysk pracownika ma się w Polsce dobrze. To nie jest kraj przyjazny dla ludzi pracy

  Polska nie jest krajem przyjaznym dla pracowników. Płace są niskie, zatrudnienie niestabilne, a na dodatek pracodawcy często łamią prawa pracownicze. Osoby wkraczające obecnie na rynek często nie wiedzą, na czym polega zatrudnienie etatowe.

  czytaj więcej

 • Procedura sądowa jest pracochłonna, nieracjonalna, czasami absurdalna. Terapia szokowa musi nadejść

  Procedura sądowa jest pracochłonna, nieracjonalna, czasami absurdalna. Terapia szokowa musi nadejść

  Szukanie odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć równowagę między niezależnością sędziów a ich rozliczalnością, nie jest końcem demokracji. Łaciński dylemat: kto będzie pilnować samych strażników, jest aktualny w każdej epoce. Polskie sądy wymagają naprawy. Jedni się jej boją, drudzy wyczekują.

  czytaj więcej

 • NIK ostrzega: Systemy państwowe są zagrożone. Ministerstwo Cyfryzacji szykuje rewolucję

  NIK ostrzega: Systemy państwowe są zagrożone. Ministerstwo Cyfryzacji szykuje rewolucję

  „Istnieje ryzyko, że działanie istotnych dla funkcjonowania państwa systemów teleinformatycznych zostanie zakłócone, a znajdujące się w nich dane trafią w niepowołane ręce” – alarmowała w poniedziałek Najwyższa Izba Kontroli w najnowszym raporcie dotyczącym bezpieczeństwa systemów państwowych.

  czytaj więcej

 • Jakich dokumentów warto poszukać, aby podwyższyć emeryturę?

  Jakich dokumentów warto poszukać, aby podwyższyć emeryturę?

  Do wyliczenia, ile odłożyliśmy na starość przed reformą systemu, ważne są przede wszystkim staż pracy i wysokość zarobków.

  czytaj więcej

 • Pielęgniarki spoza UE z krótszym stażem

  Pielęgniarki spoza UE z krótszym stażem

  Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra zdrowia pielęgniarki i położne z krajów trzecich otrzymają prawo wykonywania zawodu w Polsce już po półrocznym stażu. Oznacza to skrócenie czasu przygotowania do pracy co najmniej o połowę. Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie stażu adaptacyjnego dla cudzoziemców ubiegających się o przyznanie prawa wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej w Polsce.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników