zarobki wojskowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu zarobki wojskowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące zarobki wojskowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Statkiewicz: Nie dałem się samozwańcowi

  Zamykali mnie w celi z donosicielami. A skoro reżim Łukaszenki złamał takiego człowieka i zmusił do współpracy, to on nie jest w stanie pojąć moralnych aspektów mojego postępowania - mówi Mikałaj Statkiewicz. Ma 59 lat i jest liderem niezarejestrowanej Białoruskiej Socjaldemokratycznej Partii „Zgromadzenie Ludowe”. Inżynier radioelektronik, emerytowany oficer zawodowy, służbę zakończył w stopniu podpułkownika. W 1991 r. założył Białoruskie Zjednoczenie Wojskowych, które miało pomóc w budowie armii nowego państwa. W 1993 r. został usunięty z wojska. Działalnością polityczną zajął się tuż po dojściu do władzy Alaksandra Łukaszenki w 1994 r. W 2005 r. skazany na trzy lata ograniczenia wolności za organizację powyborczych protestów, czyli próbę tzw. Płoszczy. W 2010 r. startował w wyborach prezydenckich. Według oficjalnych danych dostał 1 proc. głosów. Aresztowany w powyborczą noc za organizację następnej Płoszczy, wkrótce usłyszał kolejny wyrok, tym razem sześciu lat kolonii karnej. Za kratami sformalizował związek z długoletnią partnerką Maryną Adamowicz. 22 sierpnia 2015 r. został ułaskawiony przez Łukaszenkę. Jego uwolnienie miało być gestem dobrej woli w odwilży rozpoczynającej się w relacjach z Zachodem. Statkiewicz wzywał do zignorowania październikowych wyborów prezydenckich

  czytaj więcej

 • Jakie świadczenia wzrosną od 2016 roku

  Jakie świadczenia wzrosną od 2016 roku

  W przyszłym roku Polacy mogą się spodziewać wzrostu niektórych świadczeń, w tym świadczenia pielęgnacyjnego. Rodzice będą mogli też skorzystać z nowego świadczenia w wysokości 1000 zł, otrzymają też od nowego rządu 500 zł na dziecko. Nie wiadomo jednak, czy emeryci dostaną obiecany jednorazowy dodatek do najniższych świadczeń.

  czytaj więcej

 • 5 zmian, które czekają żołnierzy w 2016 roku

  5 zmian, które czekają żołnierzy w 2016 roku

  Od 2016 roku żołnierzy zawodowych czeka kilka zmian - najważniejsza z nich to wzrost uposażenia oraz niektórych dodatków. Nowy rząd planuje też powiększyć armię, co będzie wiązało się ze zmianami organizacyjnymi w wojsku.

  czytaj więcej

 • 5 najważniejszych zmian w służbach mundurowych od 2016 roku

  5 najważniejszych zmian w służbach mundurowych od 2016 roku

  Podwyżki dla żołnierzy i policjantów oraz większa ochrona pracownicza dla funkcjonariuszy - na to między innymi mogą liczyć członkowie służby mundurowych w 2016 roku.

  czytaj więcej

 • Imigranci w Polsce? Islam, nie islam. Polaków z Ukrainy też nie chcę

  Imigranci w Polsce? Islam, nie islam. Polaków z Ukrainy też nie chcę

  Islamista czy Polak z Ukrainy, bez różnicy. Amerykana też nie chcą. Nie znają ich i nie chcą znać. Po co kolejny problem? Ani Litwinom, ani Polakom z Puńska uchodźców do szczęścia nie trzeba.

  czytaj więcej

 • Aby wyprowadzić system sądów na prostą, należy go gruntownie przebudować

  Aby wyprowadzić system sądów na prostą, należy go gruntownie przebudować

  Nie zwiększanie nadzoru administracyjnego nad sądami, lecz stworzenie w nich lepszych warunków pracy – tym powinni zająć się rządzący, jeżeli naprawdę zależy im na usprawnieniu wymiaru sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Podatkowa ruletka w sądzie kasacyjnym. Nie można być pewnym wyroku we własnej sprawie

  Podatkowa ruletka w sądzie kasacyjnym. Nie można być pewnym wyroku we własnej sprawie

  Cztery orzeczenia za, pięć przeciw i kolejna sprawa, która czeka na rozpoznanie. Albo ukształtowana linia orzecznicza i nagle wyrok, który ją podważa.

  czytaj więcej

 • Łączenie emerytury z pracą. Pytanie o równość wobec prawa

  Łączenie emerytury z pracą. Pytanie o równość wobec prawa

  Strasburski trybunał sprzeciwia się regulacjom, które w sposób dyskryminujący ograniczają możliwość łączenia emerytury z pracą. Obecnie takich przepisów w Polsce nie ma, jednak rząd powinien mieć to stanowisko na uwadze, projektując zmiany w systemie emerytalnym.

  czytaj więcej

 • Emeryci i renciści muszą się rozliczyć z przychodów za 2015 rok

  Emeryci i renciści muszą się rozliczyć z przychodów za 2015 rok

  Do końca lutego osoby uprawnione do tych świadczeń dostarczają do ZUS dokumenty potwierdzające ich ubiegłoroczne zarobki. Powinien w nich zostać wykazany przychód objęty składkami na ubezpieczenia społeczne

  czytaj więcej

 • Praca w gospodarstwie rolnym zwiększy uposażenie policjanta

  Praca w gospodarstwie rolnym zwiększy uposażenie policjanta

  Przed wstąpieniem do policji pracowałem kilka lat w gospodarstwie rolnym rodziców – opowiada pan Piotr. – Następnie odbywałem w wojsku służbę zastępczą jako sanitariusz. Te okresy uprawniają mnie do licznych przywilejów, jednak zdaniem mojego przełożonego praca w gospodarstwie i czas spędzony w wojsku nie mają znaczenia przy obliczaniu wynagrodzenia. Czy mogę zaskarżyć taką decyzję – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Skrzypczak: Uposażenie pracowników cywilnych powinno być niższe niż żołnierzy

  Skrzypczak: Uposażenie pracowników cywilnych powinno być niższe niż żołnierzy

  Pracownicy cywilni na pewno przez wiele ostatnich lat byli niedoceniani, nawet w pewnym sensie płacowo dyskryminowani, jednak to nie jest dostateczny argument w dyskusji dotyczącej podwyższenia im pensji do takiego poziomu, jaki mają żołnierze - mówi w wywiadzie dla DGP gen. Waldemar Skrzypczak, były wiceminister obrony narodowej.

  czytaj więcej

 • Podwyżki i zmiany w awansach: 4 zmiany dla żołnierzy w 2016 roku

  Podwyżki i zmiany w awansach: 4 zmiany dla żołnierzy w 2016 roku

  Antoni Macierewicz od momentu objęcia stanowiska ministra obrony narodowej zapowiadał rozległe zmiany w polskiej armii. Część z nich udało mu się wprowadzić w życie - zobacz dokładnie jakie.

  czytaj więcej

 • Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Przyklej się do mistrza, czyli czemu politycy tak lgną do sportu

  Sport, podobnie jak religia, to ogromny generator emocji. A w związku z tym genialne narzędzie do uprawiania socjotechniki. Przydatne w każdym ustroju, lecz pożądane zwłaszcza przez te, które przeżywają problemy - mówi Przemysław Nosal, socjolog sportu, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor książki „Technologia i sport" oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu socjologii kultury, sportu i polityki społecznej.

  czytaj więcej

 • Naddniestrze: Wzorcowa nibylandia Putina

  Naddniestrze: Wzorcowa nibylandia Putina

  Naddniestrze działa tak, jak za 20 lat mogą funkcjonować separatystyczne republiki Donbasu. Opłaca się to elitom, więc reintegracja z Mołdawią jest mało prawdopodobna.

  czytaj więcej

 • Zamiast "nieustających wakacji" protesty przeciwko OFE. Katastrofa w Chile mogła być scenariuszem dla Polski

  Zamiast "nieustających wakacji" protesty przeciwko OFE. Katastrofa w Chile mogła być scenariuszem dla Polski

  „Emerytura jak nieustające wakacje” – można było usłyszeć w klipie reklamowym jednego z polskich otwartych funduszy emerytalnych pod koniec lat 90. O tym, że to nie do końca prawda, przekonują się boleśnie mieszkańcy Chile.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie plus wywoła rewolucję na powiatowym rynku nieruchomości

  Mieszkanie plus wywoła rewolucję na powiatowym rynku nieruchomości

  Przybywa samorządów, które chcą budować tanie lokale na wynajem. Właściciele i deweloperzy obawiają się, że spadające czynsze pozbawią ich zarobku. Zwłaszcza w mniejszych ośrodkach.

  czytaj więcej

 • Nauczyciele, żołnierze, urzędnicy: Na jakie podwyżki mogą liczyć pracownicy budżetówki w 2017 r.

  Nauczyciele, żołnierze, urzędnicy: Na jakie podwyżki mogą liczyć pracownicy budżetówki w 2017 r.

  W przyszłym roku na podwyżki uposażeń mogą liczyć służby mundurowe, a także wybrani urzędnicy rządowi. Po raz pierwszy od 2012 r. znalazły się również środki dla nauczycieli. W samorządach o podwyżkach będzie decydował indywidualnie szef urzędu z radnymi.

  czytaj więcej

 • Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Hipokryzja rządu: Wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam do przepisów się nie stosuje

  Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową – 13 zł. Mówi, że po to, by poprawić los najgorzej opłacanych pracowników. Ale sam tyle za pracę płacić nie chce.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników