zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi (inaczej zarządzanie personelem, funkcja personalna lub Human Resource Management) – termin ten można ogólnie zdefiniować jako strategiczną, jednorodną i spójną metodę kierowania najcenniejszym z kapitałów każdej organizacji – ludźmi, którzy osobistym i zbiorowym wysiłkiem przyczyniają się do realizacji wszystkich założonych przez organizację celów, a tym samym umacniają jej przewagę nad konkurencją.


 • Krytyczny raport na temat KAS. Ministerstwo odpowiada na zarzuty

  Krytyczny raport na temat KAS. Ministerstwo odpowiada na zarzuty

  Utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej nie poprawi ściągalności podatków, za to usankcjonuje upolitycznienie naczelników i dyrektorów organów podatkowych, a także ich zastępców – twierdzą eksperci Centrum Analiz i Studiów Podatkowych.

  czytaj więcej

 • Ekspert: Kreatywność Polaków musi przełożyć się na wartość dla przedsiębiorstw [WIDEO]

  Ekspert: Kreatywność Polaków musi przełożyć się na wartość dla przedsiębiorstw [WIDEO]

  W naszej kulturze mamy mocno zaszczepioną kreatywność, teraz powinna przełożyć się ona na wartość, bo innowacje polegają nie tylko na kreatywności, ale też na tym, że potrafimy nasze rozwiązania przełożyć na wartość dla przedsiębiorstwa - mówi PAP ekspertka Deloitte Magdalena Burnat-Mikosz.

  czytaj więcej

 • Dochody pracowników w 2016 roku. W jakiej branży zarobki są największe?

  Dochody pracowników w 2016 roku. W jakiej branży zarobki są największe?

  Polskie Forum HR przeanalizowało wysokość wynagrodzeń pracowników tymczasowych. W badaniu udział wzięły firmy: Adecco, Aterima, Grupa Job, Kelly Services, Otto, Randstad, Trenkwalder, Uniapol. Przebadano wynagrodzenia ponad 53 tys. pracowników w pierwszym kwartale 2016 roku. Wszystkie wartości wynagrodzeń podane w badaniu są wartościami brutto.

  czytaj więcej

 • Na rynku medialnym Budapeszt wciąż przed Warszawą

  Na rynku medialnym Budapeszt wciąż przed Warszawą

  Wolność Ludu – tak w tłumaczeniu na polski nazywa się największy tytuł prasowy po lewej strony sceny politycznej. Formalnie jego ukazywanie się wciąż pozostaje zawieszone, a nowy, kojarzony z władzami właściciel gromadzi pieniądze na zwolnienia i odprawy dla całej redakcji. Dla jednych historia „Népszabadság” stanowi przestrogę, do czego prowadzi nieograniczona niczym władza. Dla innych to przykład, jak należy podejmować niekoniecznie popularne decyzje ekonomiczne. Ta sprawa może być też punktem wyjścia do szerszego spojrzenia, w jaki sposób rządzący Fidesz dopasowuje do własnych potrzeb węgierski rynek medialny.

  czytaj więcej

 • Pośpiech i sztywne kryteria nie pomogą służbie zdrowia [DEBATA DGP]

  Pośpiech i sztywne kryteria nie pomogą służbie zdrowia [DEBATA DGP]

  Minister Konstanty Radziwiłł chce utworzyć system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej . Placówki, które się znajdą w sieci, nie będą walczyły w konkursach NFZ o pieniądze. Pomysł resortu jest jednak krytykowany. Czego obawiają się eksperci? Czy sieć powinna powstać? A jeśli tak, to jak ją tworzyć i wdrażać, by nie zaszkodzić pacjentom i placówkom? Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty DGP.

  czytaj więcej

 • Konarski: Czas porządnie zreformować uczelnie

  Konarski: Czas porządnie zreformować uczelnie

  Dlaczego i jak należy zmieniać edukację akademicką? Jakie priorytetowe kierunki obrać? Dobrym pomysłem jest budowanie przez rząd strategii dla Polski, stawianie celu w postaci skokowego rozwoju, prace nad tym, aby był to trend długookresowy. Jednak bez elit intelektualnych zdolnych do kreowania tych procesów nie będą się pojawiały i rozwijały prorozwojowe struktury państwa czy mechanizmy społeczno-gospodarcze. Takie elity natomiast nie powstaną bez nowoczesnych, zaangażowanych uczelni.

  czytaj więcej

 • Zmiany kadrowe w Ministerstwie Finansów. Departamenty podatkowe z nowymi dyrektorami

  Zmiany kadrowe w Ministerstwie Finansów. Departamenty podatkowe z nowymi dyrektorami

  Departamenty podatkowe resortu finansów mają nowych dyrektorów - wynika z środowego komunikatu MF. Jak zapewnił cytowany w komunikacie wiceminister finansów Paweł Gruza priorytetem MF jest uszczelnienie systemu podatkowego.

  czytaj więcej

 • Administracja rządowa: Zamiast podwyżek dla urzędników więcej etatów

  Administracja rządowa: Zamiast podwyżek dla urzędników więcej etatów

  Tylko nieliczne urzędy w administracji rządowej będą wypłacać wyższe pensje. Pieniądze ze wzrostu funduszy wynagrodzeń trafią na dodatkowe stanowiska pracy.

  czytaj więcej

 • Kluczem do sukcesu są budowanie zaangażowania pracowników oraz inwestycja w liderów

  Kluczem do sukcesu są budowanie zaangażowania pracowników oraz inwestycja w liderów

  Rozmawiamy ze Zbigniewem Hojką, dyrektorem ds. zasobów ludzkich, członkiem zarządu Provident Polska

  czytaj więcej

 • Jak zaoszczędzić minimum 30 procent na druku w firmie?

  Jak zaoszczędzić minimum 30 procent na druku w firmie?

  Jednym z kluczowych elementów zarządzania firmą jest optymalizacja kosztów prowadzenia działalności. To nie oznacza jednak tylko redukcji kosztów poprzez zmiany struktury przedsiębiorstwa czy poszukiwanie oszczędności w systemie pracy. W szczególności, jeśli chodzi o wysokie koszty wydruku w firmach. Bardzo ważne jest wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi, jakie niesie rewolucja technologiczna.

  czytaj więcej

 • Monitoring floty pojazdów: Powody, dla których warto go wprowadzić

  Monitoring floty pojazdów: Powody, dla których warto go wprowadzić

  W branży logistycznej utarło się twierdzenie, że zarządzanie flotą samochodową to bezkresne pole minowe, po którym trzeba umieć stąpać. Do tego jeszcze monitorowanie służbowych aut kojarzy się często z formą inwigilacji przez pracodawcę. Zupełnie niesłusznie, bo dzięki takim rozwiązaniom oszczędności dla firm mogą być naprawdę spore. Dodatkowo, jakość pracy i bezpieczeństwo pracowników znacznie wzrasta.

  czytaj więcej

 • Compliance Day w Warszawie. Ruszyła I edycja wydarzenia

  Compliance Day w Warszawie. Ruszyła I edycja wydarzenia

  Compliance to inwestycja długoterminową i pracochłonną. Jednak ani współczesny rynek, ani nowo kształtujące się oczekiwania społeczne nie pozostawiają złudzeń, że jest to wysiłek konieczny dla zbudowania pożądanej kultury organizacyjnej. W Warszawie zorganizowano I edycję Complinace Day.

  czytaj więcej

 • NIT, czyli mózg innowacji polskiego przemysłu

  NIT, czyli mózg innowacji polskiego przemysłu

  Prawie jedna trzecia instytutów badawczych (IB), których głównym zadaniem powinno być dostarczanie polskim przedsiębiorcom nowych technologii, w latach 2009–2015 nie opatentowało żadnego wynalazku. Równocześnie jedna trzecia z nich ma większe przychody z wynajmu powierzchni biurowych niż prac badawczo-rozwojowych.

  czytaj więcej

 • Rekrutacja ustawiczna czyli lista grzechów agencji zatrudnienia

  Rekrutacja ustawiczna czyli lista grzechów agencji zatrudnienia

  Szukasz pracy? Ona znajdzie ciebie. Agencje zatrudnienia cały czas tropią pracowników dla swoich klientów. Nikt nie dzwoni? Pewnie znaleźli kogoś lepszego albo przestali szukać, bo pracodawca wstrzymał rekrutację, żeby nie płacić kilku firmom za tego samego kandydata

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników